Skocz do zawartości

[Około 2000] Dla dziesięciolatka 160 cm


IP68

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

postanowiłem napisać temat zanim pojawi się komunijny wysyp tematów :)

Zamierzam na wiosnę uszczęśliwić syna nowym rowerem. Obecnie jeździ na Decathlonowskim 24' który jest tyle wart ile kosztował. Pomimo tego, oddając sprawiedliwość, przy uważnym serwisowaniu udało się nam w lato przejechać 1000 km szwendając się po lasach w okolicy Torunia. Ponieważ młody jest wysoki i na bank do wiosny osiągnie 160 cm, a ma też ambicje pojechania gdzieś trochę dalej, stoję przed koniecznością zakupu nowej pary kółek. Założenia są następujące, proszę o ich korektę jeśli zbyt wydumane:

 

- wzrost 160 cm +

- nowy (konieczna faktura ze względu na refinansowanie ze środków rehabilitacyjnych)

- 27,5 cala

- kolor czerwony lub z elementami czerwonego - z tym nie ma dyskusji ;)

- przeznaczenie, jazda turystyczna, 90% dukty leśne, teren płaski, sakwy i bagażniki zbędne

- linki prowadzone choć częściowo w ramie (nie jest to mocno konieczny warunek, ale mi się podoba)

- wskazana osłona na przednie zębatki lub możliwość jej montażu (rowerem dojeżdża cały praktycznie rok do szkoły)

 

Z typów, które mi wpadły w oko to na przykład Cube Aim i Unibike Mission 27.5D no i nieśmiertelny Rockrider 540.

Czy warto zainteresować się którymś z powyższych? A może macie inne typy?

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rockrider 540 będzie dobrym wyborem. Osobiście wymieniłbym w nim korbę i sprężynę amora na miękką (xcr zwyczajnie zaprojektowany na 70kg +) zaraz po zakupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo zblizonym budzecie, kupilem mojemu synowi rower z powietrznym amortyzatorem Suntour Raidon XC, napedem Srama NX 1x11, hydrauliki Srama/Avida Level/DB-1 i do tego byl nawet na gumach Conti X-King ;)

Porownujac do w/w propozycji, to sprzet klase lub kilka klas wyzszy.

Oczywiscie to nie byla regularna cena, trafilem na znizke. Ale do czego zmierzam?  Warto sledzic sklepy i lapac okazje.

Na 160cm  szukaj ramy 18". Moj chlopak ma teraz 165cm, rok temu pewnie cos ok tych 160cm i 18" pasuje na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.12.2018 o 12:28, remover napisał:

Może poszukać w promocji posezonowej Fusion 27.5?

Wygląda najlepiej ze wszystkich, ciężko tylko znaleźć wyprzedażowy. Tak jak wspomniał kolega powyżej może faktycznie zdecyduję się na rozmiar 18, bo młody szybko rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...