Skocz do zawartości

[koła] do gravela DT/Novatec - 28/32 szprychy?


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam po "zaplataczach" kół, zapytam i wśród użytkowników. 

Sprawa wygląda tak: szukam kół do mojego Cotica, modnego ostatnio gravela. Koła chciałbym jednak wykorzystać bardziej szosowo - na lepszym/gorszym asfalcie, czasem szutrze,  jak już z bagażem to lekkim. 

Opony 28/32C, waga jeźdźca 80kg. Preferowana waga kół 1600/1800g, budżet najlepiej 800-900zł. 

W jakie piasty warto pójść? DT 370 czy Novatec 77x? 350tki DT są raczej poza budżetem. Obręcze 28 czy 32 szprychy? Wstępnie nastawiłem się na DT 460/470 ale i jakimiś od 29era czy Alexrimsami nie pogardzę. 

Zależy mi na sztywnych osiach, poniekąd wymusza to konstrukcja ramy. Przód 100x9, tył 135x10. Konwersja piast mile widziana. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam koła zrobione przez Dawida ( Daveo ) na komponentach jak niżej:

Piasty Novatec D411 i D412sb straight pull 28h

Szprychy Pillar PSR TB2016

Obręcze DT R460disc 28h

Nyple alu Pillar MV14

Waga cirkaebałt 1,6 kg. Rowerzysta wywiera nacisk na grunt w postaci 92 kg ( było więcej ). Od początku z tarczami 160 mm i oponami 33 mm. Głównie asfalt, często w stanie agonalnym. 

Przejechane ponad 3kkm, zero problemów z czymkolwiek. W góralach mam koła na piastach DT350 z raczetem i nie widzę sensu dopłacania do DT w rowerze gravelowym . 

Generalnie polecam.

7 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Obręcze 28 czy 32 szprychy?

IMO 28 w zupełności wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...