Skocz do zawartości

[Gravel] Serious Grafix / Cyclocross


beriam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
15 godzin temu, Sonnenblumen napisał:

ale nie jestem do końca przekonany czy dobrze zamontowałem kierownicę.

Teoretycznie można trochę opuścić ( całą kierowcę lekko w dół ),ale polecam pojeździć z różnymi ustawieniami. Czasami różnica 2-3 mm daje sporą zmianę. To samo z podkładkami pod mostkiem. Zresztą ma być Ci wygodnie, a to będzie uzależnione od pozycji jaką będziesz najczęściej przybiera podczas jazdy. Siodełko - zacznij od ustawienia równoległego do podłoża ( połóż poziomicę na siodle w części środkowej i ustaw poziomo ). Odległość siodełka od kierownicy - jak niżej ( między osią pedałów a kolanem w pozycji jak na zdjęciu ma być linia prosta ).

440_detail.jpg

Można te stawienia potraktować jako punkt wyjścia. Jak napisałem, ważniejszy Twój komfort niż sztywne podążanie za regułami.

 

Hamulce się dotrą - możesz się rozpędzić do ok 30 km/h i zahamować do zatrzymania i tak kilka- kilkanaście razy.

Powodzenia w użytkowaniu.

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci dobry człowieku. Fachowe rady, myślę ,że nie tylko mnie się przyda.

Ja zrobiłem jazdę próbną, kilka kilometrów.

Przerzutki są dobrze wyregulowane, jestem zaskoczony jak szybko wskakują biegi. Niebo, a ziemia w porównaniu do poprzedniego MTB.
Pozycja idealna, miałem myśl żeby wziąc 58 , ale 56 jest idealny. Myślę, że kolega który urósł 4 cm w ciągu minuty- powinien być zadowolony.
Naprawdę przyjemnie się jechało. Muszę się przyzwyczaić do innen pozycji, zmiany biegów i hamulców w innym miejscu, ale fajnie się jedzie na dolnym nachwycie.
Na pewno nie jest to rower wyścigowy, ale jeżeli ktoś szuka uniwersalnego roweru, raczej się nie zawiedzie. Zobaczymy jak będzie w przyszłości.
Rower mi się tak podoba, że szkoda mi wjechać do lasu :D Żeby nie pobrudzić. 

Początkowo miałem kupić Rometa, ale nie żałuje. Chciałem wesprzeć Polską firmę, ale te rowery są niedostępne. I teraz widzę, że wyszło mi na lepsze, bo osprzęt jest o klasę wyższy.

Teraz czekam na wasze odczucia, szerokości.

13636560_P2670971.JPG

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sonnenblumen napisał:

Dziękuje Ci dobry człowieku. Fachowe rady, myślę ,że nie tylko mnie się przyda.

Ja zrobiłem jazdę próbną, kilka kilometrów.

Przerzutki są dobrze wyregulowane, jestem zaskoczony jak szybko wskakują biegi. Niebo, a ziemia w porównaniu do poprzedniego MTB.
Pozycja idealna, miałem myśl żeby wziąc 58 , ale 56 jest idealny. Myślę, że kolega który urósł 4 cm w ciągu minuty- powinien być zadowolony.
Naprawdę przyjemnie się jechało. Muszę się przyzwyczaić do innen pozycji, zmiany biegów i hamulców w innym miejscu, ale fajnie się jedzie na dolnym nachwycie.
Na pewno nie jest to rower wyścigowy, ale jeżeli ktoś szuka uniwersalnego roweru, raczej się nie zawiedzie. Zobaczymy jak będzie w przyszłości.
Rower mi się tak podoba, że szkoda mi wjechać do lasu :D Żeby nie pobrudzić. 

Początkowo miałem kupić Rometa, ale nie żałuje. Chciałem wesprzeć Polską firmę, ale te rowery są niedostępne. I teraz widzę, że wyszło mi na lepsze, bo osprzęt jest o klasę wyższy.

Teraz czekam na wasze odczucia, szerokości.
 

Po cichu na to liczę :)

Zakładam, ze przesyłka jutro do mnie dobije. Zastanawia mnie cały czas opcja przejścia na system bezdętkowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, durnykot napisał:

Jeśli jeździsz dużo, masz obręcze przystosowane do mleczka, do tego kupisz opony, mleko , taśmę ( czasem konieczna ), zaworki, dobrą , mocną pompkę to jak najbardziej.

Wiem, wiem.

Bardziej mnie zastanawia, czy z tym co dostaniemy będziemy mogli bez dodatkowych kosztów przejść.

Pomijam oczywiście zakup mleczka , taśmy, wentylków itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sonnenblumen napisał:

Przerzutki są dobrze wyregulowane, jestem zaskoczony jak szybko wskakują biegi. Niebo, a ziemia w porównaniu do poprzedniego MTB.
Pozycja idealna, miałem myśl żeby wziąc 58 , ale 56 jest idealny.

Przy jakim wzroście / przekroku?

PS – bardzo nisko masz siodło, na pewno je dobrze ustawiłeś? W najniższej pozycji powinieneś mieć nogę prawie wyprostowaną w kolanie. (Ale tak, żeby dało się wciąż pedałować piętami)

Edytowane przez bts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bts napisał:

Przy jakim wzroście / przekroku?

PS – bardzo nisko masz siodło, na pewno je dobrze ustawiłeś? W najniższej pozycji powinieneś mieć nogę prawie wyprostowaną w kolanie. (Ale tak, żeby dało się wciąż pedałować piętami)

Przy wzroście 182, przeskok 87


Wydaje mi się, że jest dobrze, ale jeszcze metodą prób i błędów będę obczajał. Jechało mi się wygodnie, a może to kwestia perspektywy, to się wydaje tak nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

przede wszystkim dzięki za posty w tym temacie. Dzięki Wam też kupiłem ten rower. Trafiłem gdzieś na info o promocji ale nie byłem pewny czy warto (jestem totalnym amatorem, do tej pory ujeżdżałem marketowca), ale ten wątek pomógł mi podjąć decyzję. 

Moja paczka już przygotowana i czeka na wysyłkę.

@Sonnenblumen rower wygląda zacnie. Moim zdaniem na rzeczywistych fotkach nawet lepiej niż na stronie.

Mam nadzieję, że będzie okazja częściej się tutaj udzielać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tpiasek napisał:

Witam wszystkich,

przede wszystkim dzięki za posty w tym temacie. Dzięki Wam też kupiłem ten rower. Trafiłem gdzieś na info o promocji ale nie byłem pewny czy warto (jestem totalnym amatorem, do tej pory ujeżdżałem marketowca), ale ten wątek pomógł mi podjąć decyzję. 

Moja paczka już przygotowana i czeka na wysyłkę.

@Sonnenblumen rower wygląda zacnie. Moim zdaniem na rzeczywistych fotkach nawet lepiej niż na stronie.

Mam nadzieję, że będzie okazja częściej się tutaj udzielać.

Cieszę się ziomuś, myślę , że nie będziesz żałował. Zdaj realacje z wrażeń jak otrzymasz paczkę.
Ja też jestem amatorem i przesiadłem się z 20 letniego Gianta.
Niebo, a ziemia.

Co do wątku to fajnie, że powstał, bo w Polskim internecie głucho nt. Grafixa. We wcześniejszych postach jest link do niemieckiego forum jakbyś chciał coś więcej poczytać.
Ja osobiście jestem niesamowicie zajarany rowerem, dziś byłem dwa razy jeździć :D
Jeszcze rok temu nie miałem pojęcia o gravelach , a okazało się , że znalazłem rower idealny. Jakoś nie mogłem się przekonać do szosy, bo szkoda mi było jazdy po lesie. 
A tutaj taka hybryda i do tego naprawdę dobrze się prezentuje.
Już znalazłem platformy które zamontuje i wydaje mi się ,że siodełko do wymiany. Strasznie niewygodne. A tak poza tym to cud, miód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mameluch napisał:

i jak - ktoś z Was poza Słonecznikiem dostał swoją maszynę? moja na weekend utknęła w Niemczech, bo dopiero 2 godziny temu pojawiła się aktualizacja z Dobrej pod Łodzią. mam nadzieję, że jutro UPS się spisze. 

 

Teraz, Eazy napisał:

Moja dzisiaj w południe była w Strykowie. Może jutro dostarczą...

Czyli co te rowery z Niemiec ida do Was? 
Jutro będą panowie, na stówę.

Co do mojego Grafixa to dzisiaj zrobiłem ca. 20 km.
Przetestowałem chyba wszystkie możliwe rodzaje nawierzchni łącznie z krowim łajnem. Jeździłem też w deszczu. Z krawężnika też można skoczyć :D
Bardzo dobrze mi się jeździ, ale jeszcze pozostała kwestia ustawień kierownicy i siodełka, cały czas coś dopieszczam.
Jedyna wada to ,że niechętnie go zostawiam przypiętego. Cykam się.
Jak miałem Gianta to nawet go nie zapinałem, co się skończyło kradzieżą. Szkoda mi go było, bo go fajnie odpicowałem. ALe to był 20 letni przestażały MTB.
Rozważam ubezpiecznie roweru, a dziś zakupiłem u-locka. 
Ale to i tak nie jest zabezpiecznie idealne ,a wozić za każdym razem dodatkowe 1,8 kg to średniawka :D 

Ku przestrodze, bo pewnie niektórzy z Was będą kupować zabezpiczenia. 
 

 

Edytowane przez Sonnenblumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiaszki pisały o skróceniu mostka, bo wtedy pozycja będzie komfortowa. I ewidentnie muszę skrócić mostek, bo jest za długi jak dla mnie. Ewentualnie wrzucę później zdjęcie z moją pozycją na rowerze, ale wydaje mi się, że mostek jest za długi , ale można to skorygować. Szukam idealnej pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej czekam i wygląda na to, że dzisiaj się nie doczekam (od 6 rano wisi jako dostarczone do lokalnego magazynu, ale już do doręczenia nie wydane). Dzięki, UPS.

Zacząłem również rozglądać się za zabezpieczeniem. U-lock raczej w grę nie wchodzi, zazwyczaj na rower wychodzę z małym plecaczkiem z bukłakiem, ledwie zmieści się do niego telefon i jakaś przekąska. Celowałem raczej w składane zapięcie jako kompromis bezpieczeństwa i wygody użytkowania i trafiłem na AXA Toucan: https://allegro.pl/zapiecie-skladane-axa-toucan-80-cm-uchwyt-szare-i7582248492.html?reco_id=ffeb14e3-f24d-11e8-9deb-246e96321b10

Zastanawia mnie tylko cena, bo wielu sklepach (również na Allegro) chodzi po 200-300 zł, ale jest też kilka ofert za nieco mniej niż 100 zł, ale również od sprawdzonych sprzedawców. Tutaj test, tyle że wersji większej o dwa segmenty (120 cm), tych jednak nie ma w tak atrakcyjnych cenach: http://bicycle-test-reviews.com/axa-toucan-test-folding-lock-folding-lock-good/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...