Skocz do zawartości

[Gravel] Serious Grafix / Cyclocross


beriam

Rekomendowane odpowiedzi

Na polskiej stronie ceny są już zmienione :) Grafix kosztuje teraz 3359zł, więc po rabacie wychodzi w tej chwili i tak drożej niż to, co zapłaciłem. Możliwe, że po północy była chwila zamieszania i może komuś się udało wyrwać w cenie 2500 - rabat + koszty wysyłki, ale teraz jest 3359 - rabat. Do tego na polskiej stronie rabat wynosi 15%, więc różnica w cenie wyszłaby jakieś 200-250zł (po uwzględnieniu kosztów wysyłki). W tej chwili po rabacie wychodzi 2855 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eazy napisał:

Na polskiej stronie ceny są już zmienione :) Grafix kosztuje teraz 3359zł, więc po rabacie wychodzi w tej chwili i tak drożej niż to, co zapłaciłem.

:o No nieźle się z nami bawią. Ale jak patrzyłem jeszcze godzinę temu, to cena była stara – a oferta black friday już aktualna. Także pewnie był jakiś szczęściarz którzy przyoszczędził jeszcze ~200 zł ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zazdroszczę :)240zł oszczędności a można było w ogóle się nie załapać :) Ja rano patrzyłem i mojego rozmiaru już nie było dostępnego. Gdybym czekał do piątku to zostałbym z niczym a tak zapłaciłem 240zł więcej, ale rower zamówiony i (podobno) wysłany. Niestety nie działa mi ten numer do śledzenia przesyłki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eazy napisał:

Ja nie zazdroszczę :)240zł oszczędności a można było w ogóle się nie załapać :) Ja rano patrzyłem i mojego rozmiaru już nie było dostępnego. Gdybym czekał do piątku to zostałbym z niczym a tak zapłaciłem 240zł więcej, ale rower zamówiony i (podobno) wysłany. Niestety nie działa mi ten numer do śledzenia przesyłki...

u mnie też nie działa, ale ciekawa sprawa - napisał do mnie na fejsie Pan z fahrrad.de, który wysyłał moją sztukę, a jak się okazało jest z tej samej miejscowości co ja :) mówi, że wysłany wczoraj pod wieczór. 

od razu milej na sercu i kolejny plusik dla Grafixa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eazy napisał:

Ja nie zazdroszczę :)240zł oszczędności a można było w ogóle się nie załapać :) Ja rano patrzyłem i mojego rozmiaru już nie było dostępnego. Gdybym czekał do piątku to zostałbym z niczym a tak zapłaciłem 240zł więcej, ale rower zamówiony i (podobno) wysłany. Niestety nie działa mi ten numer do śledzenia przesyłki...

Bardziej chodziło mi o chęci i samozaparcie :)

Dla mnie cena wyśmienita, od roku zbierałem się aby kupić gravela.

Paczka w drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jutro powinny być nasze paczki panowie. Za tę cenę nie ma możliwości kupienia lepszego sprzętu, nawet nie ma co gdybać. W moim przypadku wystarczy mi na początek, a jest też to dobra baza do rozbudowy. W przyszłosći można wrzucić karbonowy widelec, coś tam dopieścić.
Będzie dobrze, to niemiecka firma. Nie martwiłbym się o jakość. Mam nadzieję, że się nie mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oczywiscie jest to kwestia preferencji, ale na gravelu pedały zatrzaskowe są lepszym wyborem- pewny , ciągły obrót szczególnie na odcinkach asfaltowych. U siebie mam Cranki plus buty MTB , co pozwlaa mi zarówno na pewne pedałowanie i w miarę komfortowe chodzenie w terenie ( raczej podchodzenie ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, durnykot napisał:

Oczywiscie jest to kwestia preferencji, ale na gravelu pedały zatrzaskowe są lepszym wyborem- pewny , ciągły obrót szczególnie na odcinkach asfaltowych. U siebie mam Cranki plus buty MTB , co pozwlaa mi zarówno na pewne pedałowanie i w miarę komfortowe chodzenie w terenie ( raczej podchodzenie ). 

Ale ten rower ma być dla mnie bardziej uniwersalny, nie mam drugiego. I pieprzenie się z tymi butami, trochę się dla mnie mija z celem. Ale dzięki za rady.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś paczkę z rowerem.

Wszystko bardzo dobrze zapakowane, bezpiecznie, dużo kartonu i styropianu, naprawdę fachowo, nie ma żadnej ryski.
Załączam zdjęcie poglądowe.
Jeżeli chodzi o składanie to poszło w miarę sprawnie, wspomogłem się filmem Szajbajka, ale nie jestem do końca przekonany czy dobrze zamontowałem kierownicę. Dziś nie będzie próbnej jazdy , bo nie mam jak napompować roweru, a stacja benzynowa na której jest to możliwe - jest zakmnięta. Wytrzymam do jutra , chociaż korci.

Rower wygląda bardzo solidnie, począwszy od ramy- skońćzywszy na całym osprzęcie , owijce itp.  Jestem naprawdę zaskoczony, in plus.
Generalnie nie mogę powiedzieć złego słowa, a chciałbym coś zhejtować. Na początek na pewno pedały do wymiany, a co do siodełka to się okaże. Na niemieckim forum narzekali. Wygląda dobrze, ale będę mógł więcej powiedzieć po próbnej jeździe.
Lakier wygląda na bardzo ładnie, dodatkowo te dodane kolory mi się podobają. Obręcze też bardzo dobrze się prezentują, a opony z tym brązowym paskiem też dodają uroku. Gites.

Być może chwalę tak, bo jest to mój pierwszy nowy rower, nie licząc komunijnego :D
Jutro zdam relację z próbnej jazdy, a w ząłączniku dodaje zdjęcia.
Na pewno nie żałuję, jestem pozytywnie zaskoczony. Za taką cenę - warto było. Mam nadzieje, że również w ruchu będzie dawał radę.
Jedyny minus to waga, bo jest dosyć ciężki.  Ale nie obawiam się dalszych wypraw, bikepakingu, bo naprawdę wygląda to solidnie.

Ciekaw jestem waszych opinii, 13632531_P2670960.JPG

Pozdro 

P2670957.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sonnenblumen napisał:

Rower wygląda bardzo solidnie, począwszy od ramy- skońćzywszy na całym osprzęcie , owijce itp.  Jestem naprawdę zaskoczony, in plus.
Generalnie nie mogę powiedzieć złego słowa, a chciałbym coś zhejtować. Na początek na pewno pedały do wymiany, a co do siodełka to się okaże.

Co z pedałami nie tak? Do miasta nadadzą się jakkolwiek?

Poza tym tam jest wentyl Presta jeśli się nie mylę. Bez przejściówki zwykłym kompresorem raczej nie napompujesz. Za to w dowolnym rowerowym powinni to zrobić za darmo.

Przed pierwszą jazdą posprawdzałbym jeszcze wszystko co możliwe – w szczególności zakresy przerzutek (coby sobie nowiutkiej ramy nie przytrzeć na starcie), ustawienie zacisków, podokręcanie wszelkich śrubek. Może warto też smarnąć nyple i zaciski kół / sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bts napisał:

PS, łańcuch pewnie uklejony taką obleśną mazią, jak to KMC?

Jest w tej mazi, ale myślałem , że to smar. Do miasta się nadadzą , ale już do ostrzejszej jazdy nie, bo but się może ślizgać. Ja zamontuje platformy, te po prostu są słabej jakości z plastiku.

 

Nie znam się na wentylach , ale poprzedni rower pompowałem na tej stacji. Te wentyle presta to coś innego niż taki standardowy wentyl ze zwykłej dętki?
Nie mam pewności co do zamocowania kierownicy, ja wrzucę jutro zdjęcie, oceniłbyś ?
Bo ja sie nie znam na tym, a nie chce czegoś uszkodzić.

Sprawdziłem ten wentyl i faktycznie jest inny. Kurde, to jutro chyba nie napompuje. 
 

Dzięki za rady ziomuś.

 

Edytowane przez Sonnenblumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sonnenblumen napisał:

Sprawdziłem ten wentyl i faktycznie jest inny. Kurde, to jutro chyba nie napompuje. 

Znajdź jakiegoś znajomego z małą ręczną pompką, na ogół końcówka takowej daje się obrócić i zamiast samochodowego możesz pompować presta / rowerowy. Albo sobie kup ;)

4 minuty temu, Sonnenblumen napisał:

Nie mam pewności co do zamocowania kierownicy, ja wrzucę jutro zdjęcie, oceniłbyś ?

Wrzucaj, zobaczymy. Tylko ze zdjęcia pewnie niewiele da się ocenić, chyba że coś maksymalnie pokręciłeś. Twoja wątpliwość dotyczy mocowania kierownicy do mostka czy mostka do sterówki? Jeśli to pierwsze, no to z grubsza wystarczy się upewnić że wszystkie śruby są umiarkowanie mocno i po równo dokręcone (są równe odstępy między częściami mostka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...