Skocz do zawartości

[Sigma BC 14.16 STS CAD] Instalacja czujnika kadencji


remover

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Na jutube jest fajne wideo, gdzie jest też instalacja kadencji (z 1.40). Z wideo jest niby wszystko jasne, poza jednym - co robić tym którzy nie maja wycięcia w osi pedała na ten plastykowy uchwyt.  Boje się że zgubie magnes jak ten będzie tylko "przymagnesowany" do pedała.

Mogę przykleić, ale nie bardzo mi się podoba ten pomysł. Jakiś inne druciarstwo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten licznik.Jak to nie masz wycięcia w osi pedała ? Ten plastikowy uchwyt (dwa różne rozmiary, chyba 4 i 5 do wyboru) wciska się w gniazdo pod klucz imbusowy które jest w osi pedału od wewnętrznej strony. Jakie masz pedały ? Nie ma w nich tego gniazda pod imbus ? Ja ma SPD MP 520 i jakieś platformy i w obydwu są gniazda.

Widać to wyraźnie na poniższym zdjęciu (jeszcze inne pedały SPD), plastikową podkładkę z magnesem w środku wciskasz (po zamontowaniu pedała ) w to gniazdo pod imbus widoczne po prawej stronie zdjęcia na dole. 

Chyba że masz jakieś tanie bez gniazda, to chyba sensowne będzie kupno lepszych z gniazdem, np MP 520. Klejenie czy inne pomysły, to raczej odpadają, szkoda by było zgubić ten mages, kilka złotych kosztuje nowy (około 20 zł).

60309f62888b8f3145e37e481c42fb2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś, nie mam :) Pedaly odkrecają się kluczem 15, nie imbusem. To są stokowe platformy od Marin Muirwoods. Pewnie tanie, ale na razie nie mam nic przeciwko nim  i nie chce mi się kupować nowe, bo i tak polowa roweru do apgrejdu poszla plus bajery. :) .

Hmmm, napiszę jeszcze do Sigmy czy ten od 16.12 będzie działał.

IMG_20181104_215213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...