Skocz do zawartości

[Damper] nowy rower sprężyna czy powietrze?


kajto01

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Przyszedł czas zmian i kupna nowego sprzętu i narodził się straszny dylemat odnośnie dampera do nowego roweru. Rower jaki planuję kupić to Propain Spindrift 2019, rower typowo FR. Jest to rower idealny do mojego stylu jazdy ponieważ przez 8 lat jeździłem tylko na zjazdówkach (ostatni rower YT tues 2017) a, że chcę jeden rower gdzie mam możliwość podjazdu ale za razem dużo skoku i agresywne kąty wybór padł na spindrift. Firma Propain oferuje możliwość konfiguracji roweru wedle życzeń i mam straszny problem z wyborem dampera gdyż wcześniej jeździłem tylko i wyłącznie na sprężynach stalowych. Charakterystyka zawieszenia mojego wcześniejszego sprzętu była super progresywna przy sprężynie stalowej i to mi się bardzo podobało. Spindrift ma raczej liniową charakterystykę no może z delikatną progresją. Wiem, że dampery powietrzne są progresywne ale obawiam się o ich tępą pracę i z tego względu mam dylemat co wybrać.  Do wyboru mamy super deluxe coil i air. Może macie jakieś większe doświadczenia z powietrzem i sprężyna w ramie o charakterystyce liniowej z lekką progresją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna daje dużo bardziej liniową charakterystykę jak powietrze, tylko musisz ją dobrze dobrać do swojej wagi, a nie skręcić o 50% jak 1-szy lepszy Janusz.

Popatrz na ceny tutaj:
https://www.bike-discount.de/en/buy/rockshox-vivid-r2c-coil-mid-reb-mid-tune-without-spring-525544
https://www.bike-discount.de/en/buy/fox-racing-van-performance-lsc-shock-740599

Vivid wg mnie ma świetna cenę.

Jeszcze jest Piwnicarowerowa.pl.

Może możesz go kupić bez dampera i wyjdzie Ci taniej osobno.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...