Skocz do zawartości

[Interkom] rowerowy, min. 3 osoby


thearchitect

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktokolwiek ma doświadczenia z używaniem typowego interkomu rowerowego dla min. 3 osób.

Ciężko znaleźć coś konkretnego w sieci (albo nie umiem szukać, znalazłem tylko jedno urządzenie firmy na "C"), większość to testy interkomów motocyklowych a ja szukam czegoś na kask rowerowy aby dało się rozmawiać w odległości do 70-100 metrów. Myślę, że bluetooth jest w takim wypadku odpowiedni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia z Bluetooth przy takim zastosowaniu i takich odległościach...

Proponuję iść w kierunku fal krótkich (krótkofalówki, walkie-talkie). Takie urządzenia dla kolarzy na pewno istnieją, w końcu są używane na światowych tour'ach. ;) Zostaje tylko kwestia ceny... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy radiotelefon który ma możliwość rozmowy dwukierunkowej (nie wymaga naciskania przycisku) i podpięcia słuchawek.
Nawet najprostsze modele poniżej  dadzą radę.  Jak interesuje Cię taki zasięg to luzik. No chyba e chcesz ten zasięg zwiększyć powyżej km to wtedy już trzeba się mocniej pochylić nad tematem bo teoria i ulotki nie przystają do praktyki. 

O BT zapomnij.  10-15 metrów realnie będzie działało.  Powyżej 50 będzie rwało jak diabli.  WiFi w telefonach i jakaś apka prędzej ale bez elektrowni wydrenuje Ci baterie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...