Skocz do zawartości

[Łańcuch] Jaki łańcuch 10 rz.


moomintroll

Rekomendowane odpowiedzi

@shotgun, @cervandes, @Quell - dzięki za wypowiedzi ale Wasze wpisy nie wnoszą nic do tematu.

Główne pytanie dotyczyło tego, który łańcuch Campagnolo kupić. Ale po przeczytaniu tego co działo się później, poszedłem po rozum do głowy i skoro mam się bawić z łańcuchami za 150, 200 albo i 300 zł., potem w kasety i blaty za miliony by przejechać na tym 2tyś., 5tyś. lub 10tyś. km to jednak kupię sobie najtańszy łańcuch jaki znajdę na alledrogo.pl Śmiejcie się ale kiedyś robiłem po 150 km, z przewyższeniami po 300, 400 m na Wigrach lub Kamie. I ani dupsko mnie nie bolało ani łańcuch się nie zrywał. Chodziło o przyjemność z jazdy, tak samo jak dziś. Nie ścigam się, nie robię czasówek i innych wyników. Jeżdżę dla własnej przyjemności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moomintroll napisał:

jednak kupię sobie najtańszy łańcuch jaki znajdę na alledrogo.pl

Ze skrajności w skrajność... Raz chce kupować Campe , a za chwilę najchętniej kupiłby łańcuch za 15 zł:huh: Jest sporo rozsądnych propozycji pomiędzy tymi dwoma biegunami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alsew, to nie jest skrajność. Mam wrażenie, że sporo z tych rad na forum to czysto teoretyczne wpisy. Zadałem pytanie jak mam wybrać łańcuch od Włochów skoro wg ich strony nie ma takiego działu jak MTB, teren, przełaj itd. Triathlon to nie to samo, przynajmniej mi się tak wydaje. Nikt nie umie mi powiedzieć czym się kierować przy wyborze łańcucha od nich. Ale sporo osób na tym jeździ. Więc jak? Kupują bo tyle kosztuje? Bo ładnie wygląda?
Opisy marketingowe Shimano i KMC,  i Connexa niczym się nie różnią. Tu niklowany, tam nie,  tu pokryty miedzią a tu złotem. Przejrzyj ich strony, praktycznie to samo. Nigdzie nie ma składu stali. A jak nie ma to uważam, że jest to bełkot marketingowy. I dlatego odpowiedz mi na pytanie po co mam kupować łańcuch za 100 zł skoro jak ktoś mi wczesniej napisał. może być problem z dopasowaniem do kasety.

Alsew, tu nie chodzi o cenę tylko o podejście do tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, moomintroll napisał:

Nigdzie nie ma składu stali. A jak nie ma to uważam, że jest to bełkot marketingowy

Czego oczekujesz? 

Że tak jak w parówkach piszą 50% mięsa 30% papieru toaletowego a reszta to zmiotki?

Informacja o parówkach jest w miarę zrozumiała dla każdego nawet jak mięsa tam nie ma.;):D

A przy łańcuchu mają pisać o przemianie austenitycznej? Twardości w skali Rockwella? Granicy pastyczności stali?

Dal kogo ta informacja? Dla metalurga czy Kowalskiego? Co będzie większym bełkotem?

Masz dziwne oczekiwania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, moomintroll napisał:

Alsew, tu nie chodzi o cenę tylko o podejście do tematu!

Ale jakie podejście,bo nie rozumiem ?

Tanie łańcuchy to guma która rozwala napędy,to nie teoria to fakt.

Teraz, moomintroll napisał:

Mam wrażenie, że sporo z tych rad na forum to czysto teoretyczne wpisy

Ja wręcz przeciwnie.

Teraz, moomintroll napisał:

ktoś mi wczesniej napisał. może być problem z dopasowaniem do kasety.

Campy nie używałem,ale ta podana wcześniej teoria do mnie nie przemawia, problemu być nie powinno po tych 500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michuuu napisał:

Dal kogo ta informacja? Dla metalurga czy Kowalskiego? Co będzie większym bełkotem?

Masz dziwne oczekiwania.

 

Informacja dla mnie. Jak mam poznać, który łańcuch jest lepszy? Po cenie? Po tym, że Ty napiszesz X, ktoś inny Y? Wg forum to albo shimano, albo KMC, albo Connex, albo Campangolo.  Dochodzi jeszcze Sram, który też jest świetnym łańcuchem. Więc co wybrać? Czym się kierować?
Serio, wejdź na stronę 3 producentów i porównaj ich opisy - niczym się nie różnią więc jak mam zdecydować, który lepszy skoro nawet tutaj każdy ma inne typy.

 

7 minut temu, Quell napisał:

Ale jakie podejście,bo nie rozumiem ?

 

Podejście do tematu i wyłożenie kawę na ławę. To jedno z większych forów, ktoś kiedyś się pewnie dokopie do tego tematu. I jedyne jaki wniosek wyciągnie to taki, żeby sobie wylosować, który łańcuch kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takiej zero jedynkowej informacji nigdzie nie znajdziesz,bo takiej nie ma.

Dzisiaj już w jakimś wątku też napisałem coś takiego,jeden wykończy napęd po 1k km,inny w 5k,jeszcze inny w 10k km?

Czego to dowodzi ?

Jest mnóstwo zmiennych,koniec kropka.

Jeden wybierze szimano,inny kmc,następny connexa,bo ma najlepsze doświadczenia,a wybierając z powiedzmy średniej półki cenowej,będą w miarę podobne,tanie to guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej nie rozumiesz, ze nie ma opcji aby zdefiniowac, ktory lancuch jest najlepszy, poiewaz jak chyba zauwazyles wplywa na to masa roznych czynnikow. Od samego roweru, przez mase, czestotliwosc i styl jazdy uzytkownika, warunki pogodowe, itd... To jest pytanie z cyklu - jakie siodlo w Beskidy. No kazdy ma dupe inna i patrz wyzej w "warunki". Pomijajac cala "architekture zdarzen" dlaczego ten a nie ten lancuch to nawet trzeba brac pod uwage, ze ktos sie zrazil do danego produktu i juz nie bedzie obiektywy, ale znajdziesz dany wpis na jakims forum. Zakladajac , ze chcesz tak precyzyjne dane, to musialbys pokopac bodajze pismo "Bike" zamieszczalo testy laboratoryjne i tam mozesz sie kierowac powiedzmy jakas krzywa, suchymi liczbami, etc. A tak...? No chyba jak piszesz, losowanie i kup co Ci pasuje z danej grupy lancuchow polecanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shotgun, to teraz weź to na logikę i albo to jest bezsensu albo ja inaczej to rozumiem. Jest kaseta. Łańcuch nr 1. 500 km, zmiana. Łańcuch nr 2 - 500 km, zmiana. Łańcuch nr 3 - 500 km, zmiana. Powrót do łańcucha nr 1. Kaseta ma już przejechane 1500 km a łańcuch 500. Jaki jest sens jazdy w takim systemie?

Systuacja nr 2: kaseta i łańcuch. 500, 1000, 3500 km. łańcuch się wyciągnął, zerwał itp. Kupiony nowy. Kaseta go nie przyjmie.

 

Czyli wniosek wg mnie jeden: każda zmiana łańcucha to wymiana kasety i blatu (kasetę można pominąc w przypadku jazdy  tylko na małej koronce, prawie wszędzie jest wymieniana). Zgodzisz się z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, moomintroll napisał:

To jedno z większych forów, ktoś kiedyś się pewnie dokopie do tego tematu

Po miesiącu, nikt nigdy nie dokopie się do tego tematu, bo nikt o małym doświadczeniu, tak jak Ty, nie chce poświęcić choć trochę czasu żeby we właściwym dziale poszukać i poczytać mnóstwa informacji, tylko zadaje po raz tysięczny to samo pytanie, oczekując że inni forumowicze poświęcą swój czas, setny raz wyjaśniając tą samą kwestię. Mi się już nie chce, na pierwszej stronie tego wątku chciałem się podzielić swoim doświadczeniem, ale autor to zlał, więc po co mam się starać? Żeby przeczytać focha?

15 minut temu, moomintroll napisał:

no ale mniejsza z tym. Sam sobie pokombinuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shotgun i ktoś wcześniej napisał, że kaseta nie przyjmie nowego łańcucha. Kaseta po 1500 km ma wytarte zęby, tak? Więc przyjmie prawie nowy łańcuch albo nowego z opakowania już nie? Panowie weźcie to na logikę, proszę Was ;)

 

@Waza, no tak, masz rację, nikt się nie dokopie do tego tematu i kolejny raz jest powielany, i robi się śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszy łańcuch i ciesz się nauczysz na własnych błędach.

Potem i tak wrócisz i napiszesz, że nowy napęd zarżnąłeś błyskawicznie i prosisz o radę co jednak kupić lepszego.

 

 

Jako przykład podam jak jeździłem na ósemce i kupiłem HG40. 25ziko sztuka Po 700km okazało się, że był wyciągnięty o całe ogniwo i kaseta nie przyjęła nowego łańcucha, skakał napęd na dwóch najczęściej używanych przeze mnie przełożeniach. A potem kupiłem KMC X8.93 i się okazało, że na tym łańcuchu, dwukrotnie droższym przejechałem 4 razy więcej kilometrów zanim był wyciągnięty o ten 1% czyli całe jedno ogniwo. Jaki z tego wniosek? Ano taki, że najtańsze łańcuchy to paździerz i się nadają dla dziewczyny albo do roweru dla dzieciaka. Jak nie jeździsz ambitnie i robisz 500km rocznie to wrócisz do tematu za dwa lata. A jeśli tak jak ja zjedziesz 1900km na ostrym gwizdku w miesiąc to wrócisz tu jeszcze w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wszystko powyzej napisali koledzy. Co do Twojego wpisu, ze po 1500km kaseta nie przyjmie lancucha, cuz, znow wroc do poprzednich wpisow. Jeden zrobi tyle, drugi tyle. Ja koncze, mysle, ze wszyscy wyrazili sie dosc jasno. Zrobisz jak uwazasz. Kiedys nie bylo internetu i chyba zycie bylo prostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...