Skocz do zawartości

[gravel] Rozmiar ramy gravel.


daro77

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się że zamotałem się w tym aspekcie. Podczas rozmów ze sprzedawcami jak podałem swój wzrost 183cm to proponowano mi ramę 56 lub 58.
Dziś jak 10 raz sprawdzałem konfigurację Ronina to zauważyłem że mają taki kalkulator i zalecają mi ramę 54cm :) Rama 56cm wskakuje dopiero od wzrostu 186cm
Może się tak zdarzyć że zdecyduję się na jakiś rower którego nie będę mógł przymierzyć dlatego chcę ustalić jaki rozmiar ramy będzie dla mnie odpowiedni.
Przez ostatnie kilka lat jeżdżę na hardtailu 26 MTB rozmiar ramy 20,  (pamiętam jak go kupowałem to sprzedawca twierdził że 18 dla mnie będzie ok, a 20 za duża)
A ja i tak siodło mam przesunięte lekko na tył a jak jadę na spokojnie to głównie leżę na rogach. Nie wyobrażam sobie żeby mógł być mniejszy.
Przekrok mam ok 88cm. Jeśli miałbym się decydować na alu to jaki rozmiar w Cube Nuroad, a jeśli stal to jaki Ronin ?
 

https://www.cube.eu/en/2019/bikes/road/road-cyclocross/nuroad/cube-nuroad-race-bluenblack-2019/
http://pl.author.eu/adventure/gravel/author-ronin-2018-ua42901301-1154#!geometrie-modelu

 

Geo mojego roweru:

1798797700_GTCgeometry.JPG.44855c11d39875f137222147cd1ee2fc.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa duże ale jak zaczniesz dzwonić i pytać to albo nie mamy albo będziemy mieć kiedyś, albo możemy sprowadzić ale zaliczka.
A chciałbym mieć jednak jakiś punkt odniesienia, może warto zwrócić uwagę na jakiś konkretny parametr geometrii np. wymiar górnej rury poziomo.
W góralu to wiem bo od zawsze na nich jeżdżę, ale geometria szosowa jest mi całkowicie obca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, daro77 napisał:

(pamiętam jak go kupowałem to sprzedawca twierdził że 18 dla mnie będzie ok, a 20 za duża)

IMHO sprzedawca w ogólnym zarysie dobrze Ci radził, ale diabeł tkwi w szczegółach i zapewne lubisz po prostu dłuższe ramy. Tak naprawdę nie można sprowadzić doboru ramy do wyboru rozmiaru określonego na podstawie długości jednej rurki. Ta geometria, którą zamieściłeś jest dość oldskulowa i rama jest krótka jak na obecne standardy. Ja mam podobny wzrost i w MTB więcej jak 18" nie widzę, a największy rower na jakim jeżdżę to 19" mieszczuch na kołach 28". Tylko ja w jednym i drugim mam dłuższą ramę niż Ty przy 20" :)

Jak jesteś z Wawy, to skocz chociażby do któregoś z Decathlonów (tu na pewno będzie można pojeździć) czy jakiegoś innego Go Sportu i przymierz się do kilku rowerów szosowych, bo takie będą od ręki obecne, a potem na spokojnie porównaj sobie ich geometrię z tym co chcesz kupić. Będziesz miał jakiś punkt odniesienia przynajmniej i wstępnie zobaczysz czy w ogóle pasuje Ci coś z barankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daro77 napisał:

W góralu to wiem bo od zawsze na nich jeżdżę, ale geometria szosowa jest mi całkowicie obca.

 

 

Dokładnie dlatego proponuję Ci przymierzyć się do podobnego roweru. Choćby wspomniany Decathlon czy jakiś większy rowerowy sklep w okolicy. Przejedziesz się na kilku rowerach i więcej Ci się rozjaśni niż jak ktoś tutaj napiszę bierz rozmiar X.

Edytowane przez maklakiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...