Skocz do zawartości

[Bagażnik] Kross Venture


laqula

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pytałem się na tym forum o bagażnik wymieniony w tytule. Ponieważ ostatnio stałem się jego posiadaczem, więc napiszę parę słów na jego temat.

Link do strony producenta: https://www.kross.pl/pl/akcesoria/komponenty/bagazniki/venture-0

Szukałem bagażnika pod sakwy Crosso i zachęciła mnie najwyższa nośność wśród przeglądanych bagażników (40kg). Bagażnik wygląda na solidnie wykonany. Mocowanie na dole jest w całości spawane w przeciwieństwie do Crosso, w którym są 3 śruby. Wąska górna część bagażnika mam nadzieję że zapewni lepszą stabilność w czasie jazdy z sakwami. 

Jest też kilka minusów. Brak w zestawie śrubek do montażu bagażnika (przy Crosso były jeśli dobrze pamiętam). Do mocowania sakw jest jakaś blaszka która nie jest kompatybilna z systemem Crosso. Można na nią co prawda założyć sakwy, ale ja zdecydowałem się na przykręcenie tam dokupionego adaptera. Przy zastosowaniu adaptera naciąg sakw jest średni. Przydałoby się dodatkowe kilka centymetrów. Ze względu na mocowanie bagażnika nie da się przykręcić adaptera razem z bagażnikiem (można by spróbować samemu wygiąć adapter). Na tą chwilę wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem byłoby odcięcie/przycięcie tej blaszki i mocowanie sakw bezpośrednio za dolny pręt. Kolejny minus to znajdujący się w opisie "przesunięty w dół punkt montażu sakw". Wiązałem z nim spore nadzieje, ale okazało się że sakwy Crosso (mocowanie na metalowe haki) mają za duży rozstaw haków i trzeba je montować jedna za górę bagażnika. Za to pręty są grubsze niż w bagażniku Crosso i sakwy wydają się lepiej trzymać na górze.

20180922_135615.jpg

20180922_135601.jpg

20180922_135624.jpg

20180922_135632.jpg

20180922_135639.jpg

20180922_140247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@laqula


Dzięki za wątek, bo mam dokładnie taki sam problem. Wprawdzie toreb Krosso jeszcze nie kupiłem, ale biorę je pod uwagę.

1. Mógłbyś dodać zdjęcia z zamontowanymi torbami? Szkoda że na dolną rurkę się nie mieszczą.
2. Widzę na zdjęciach że masz sporo miejsca na błotnik, jakie to koła? Jeśli 28' to pod tym względem jest super.
3. Czemu naciąg jest średni? W torbach to jest chyba regulowane?
4. Ogólnie polecasz bagażnik, czy jednak coś innego?

 

Mój drugi typ to: http://crosso.pl/pl/produkt/bagaznik-tylny-crosso/
Tylko że wydaje mi się że już przy kołach 28' będzie problem z miejscem na błotnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Tak jak napisałem mieszczą się, ale trzeba uciąć blaszkę lub zakładać na tą blaszkę. Na początku tak jeździłem i nie było tak źle, ale jednak to nie to.

Ad 2. Tak to koła 28'

Ad 3. Jest regulowane, ale przy maksymalnym naciągu:

 16869482_20190203_201730(1).thumb.jpg.4b40a9ed9eb74609632450349353f4bf.jpg

Widać że jest trochę luźno:

1384580806_20190203_201759(1).thumb.jpg.7bee4b759e3dfcc7a71e885e83177aec.jpg

1206126305_20190203_201940(1).thumb.jpg.abf0ebf5493e231a8b2b8eaa5b6a40f1.jpg

 

Ogólnie polecam sam bagażnik, ale jeśli zamierzasz kupić sakwy Crosso to polecam w komplecie bagażnik Crosso. Też taki mam na drugim rowerze i wygląda to tak:

1476695250_20190203_202016(1).thumb.jpg.cf79f77daf4ed55d1d7d31fa0eca88bd.jpg

Jak widać naciąg jest odpowiedni i miejsce na błotnik raczej też. Udźwig nieco mniejszy na "metce", ale myślę że w praktyce niewielka to różnica. I tak normalne  koła pewnie by tego nie wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kross obecnie w wyższych modelach Trans (chyba 9+) montuje taki bagażnik:

_54a9973.jpg?itok=rF6cZu8s

Wygląda jak starszy brat albo poprawiona, nowa wersja tego Venture wyżej. Mocowanie na żywo wygląda nawet lepiej - jest podobne do tubusowego Disco.

Ktoś z Was miał do czynienia na dłuższych trasach z tym bagażnikiem? Nie ma żadnego babola w reszcie konstrukcji?

Przejechałem z nim z obciążeniem na razie koło 10 dni, wszystko gra. Podoba mi się wąska konstrukcja - to nie tylko efekt wizualny, sakwy są rzeczywiście węziej montowane na rowerze.

Ktoś, coś? :)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro temat ożył to ja dorzucę jeszcze jeden plusik na konto szerszego bagażnika (crosso). Dziecko dużo bardziej narzeka jak ze szkoły ma jechać na Kross Venture niż na Crosso. Jak widać węższy mniej wygodny, ale to tak tylko przy okazji bo nie to jest najważniejsza funkcją tych bagażników i zawsze można coś pod tyłek podłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...