Skocz do zawartości

[Pierwszy rower] jaki wybrać


Klonio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozglądam się za rowerkiem MTB do 2000 zł. Odwiedziłem ostatnio sporo sklepów rowerowych w mojej okolicy. Przymierzałem się do Kross level 2.0, Scott Aspect 950, Cube AIM. Co myślicie o tych rowerach? Do codziennej jazdy po mieście wybrać hamulce hydrauliczne czy mechaniczne, koło 29 czy 27,5? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Krossa,sam mam tylko b2 z 2017 i przez prawie 5 tys km nic się nie popsuło,a rower drogi nie był.Wiadomo,zmiana gripów i siodełka to podstawa.Hamulce hydrauliczne są lepsze,a w 2.0 już jest blokada amortyzatora w manetce,także do takiej zwykłej jazdy rower jak najbardziej w porządku,jest też możliwość uzyskania 5 lat gwarancji na ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up
Brzmisz jak marketingowiec krossa. Co z tego że jest blokada amora, skoro i tak nie będzie w większości używany? Bite 1,5 kg więcej do wożenia. A hydrauliczne ogólnie są lepsze, ale nie do codziennego targania po mieście, przynajmniej według mnie. I nie, b2 to nie jest rower do zwykłej jazdy, to rower mtb, do jazdy w terenie. Czyli szerokie opony, amor o skoku 100 mm, pochylona pozycja. Pomijając pozycję to ani szerokie opony, ani amor nijak nie sprawiają że po mieście jeździ się lepiej, wręcz przeciwnie.

Odpuść sobie scotta i tym podobne marki w premium bo zwykle w tym budżecie w ich przypadku relacja cena/jakość leży i kwiczy.
Jak z krossa to wygląda całkiem spoko: seto. Jak chcesz też w terenie jeździć to lepiej coś z amorem, w stylu rometa orkana albo jak kross to evado. Jak ma być do codziennej jazdy po mieście to seto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chce coś z amortyzatorem, bardzo bolą mnie nadgarstki podczas jazdy na sztywnym widelcu. Ważę jakieś 115 kg, a rowerkiem lubię jazdę na skróty, rozbijanie się po krawężników, to sztywny widelec chyba się u mnie nie sprawdzi. 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi ;)

Możecie jeszcze polecić jakieś sprawdzone sklepy internetowe?

Z góry dzięki, pozdro :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy tej wadze i tym budżecie nie masz na dostanie czegoś sensownego. Po pierwsze, przy tej wadze szybko pojawią się luzy na amorze. Po drugie, też przy tej wadze sprężynowe dość mocno przysiądą i będziesz jeździł na kosmicznym sagu (ugięcie wstępne amortyzatora), a co za tym idzie rower będzie nurkował do przodu i źle się prowadził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z własnego doświadczenia polecam przymierzenie sobie roweru. Geometria geometrii nie jest równa. Lepiej wybierz kilka modeli i do nich się przymierz, zrób kilka kółek pod sklepem. Do rekreacyjnej jazdy wybierz taki rower na którym będzie Ci wygodniej. Lepiej idź w "budżetówkę". Uważam, że Kross to cena bardziej za markę niż wyposażenie. Merida, Kellys - zwróć uwagę na te marki. W poście o sklepach wrzuciłem dwa sklepy, przejrzyj ich oferty, zwłaszcza goride.pl. Mają fajne promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, a Kellys i Merida to mistrzowie stosunku ceny do jakości. Porównując Kellys Spider 30 a Kross Level 2.0: XCT vs XCM, korba XCT vs Tourney. Za to kellys ma nowszą przerzutkę z tyłu, w sam raz żeby przyciągała wzrok. W tej cenie zdecydowanie bardziej wolałbym krossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ludziska ale to nie rower jeździ tylko człowiek. Choćbyś miał najlepszy sprzęt na świecie to bez umiejętności się na nim Kolego zabijesz. Cannonadla mu polećcie, pewnie będzie zadowolony.
Co do Twojego porównania to zapomniałeś o różnicy w korbach. No ale... przecież najlepiej jeździ się na Krosie, Cubie i Cannonadlu.
Gdyby Kellys miał ciut inną geometrię to zamiast Fuji miałbym właśnie tę markę. I póki co mam gdzieś jaka to marka, równie dobrze mógłbym mieć napisane na ramie Wigry 3. Na rowerze ma mi być wygodnie, mam mieć frajdę z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, moomintroll napisał:

W poście o sklepach wrzuciłem dwa sklepy, przejrzyj ich oferty, zwłaszcza goride.pl. Mają fajne promocje.

Mają fajną propozycje chyba za chodzenie po forach i rzucanie ich nazwy.

3 pierwsze lepsze modele sprawdzone cenowo i Twój go ride wypada słabiutko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Biesz766 napisał:

Mają fajną propozycje chyba za chodzenie po forach i rzucanie ich nazwy.

3 pierwsze lepsze modele sprawdzone cenowo i Twój go ride wypada słabiutko.

 

Fakt, zapomniałem dodać, że za każdy post dostaję u nich 10% zniżki. Może dlatego te sklepy mi się tak podobają.

Kolego sympatyczny, to, że cukier w kauflandzie kosztuje 2 cebuliony a w lidlu 1.8 cebuliona to nie oznacza, że będę biegł do lidla. I tak samo jest z każdym sklepem. Porównaj sobie ceny pod każdym kątem: rabat, cena i czas realizacji, gratisy. No ale... przecież nikt Wam tam nie każe kupować. Ktoś zadał pytanie to wrzuciłem post, chyba do tego służy forum, prawda? Chociaż...

P.S. @Biesz766, pokaż mi gdzie wrzuciłem nazwę sklepu, prócz tego postu? Więc chłopie, nie posądzaj mnie o coś czego nie zrobiłem. Nie warto wszystkim mierzyć swoją miarą. Łączę stosowne wyrazy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...