Skocz do zawartości

[Przerzutki] Smarowanie po myciu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy po myciu roweru używacie jakiegoś preparatu do smarowania ruchomych elementów przerzutki?

Ja dotychczas używałem smaru silikonowego w sprayu ( swoją drogą polecam do SPD, idealnie wymywa brud z sprężyny), ale mam wątpliwości co do jego trwałości. Widziałem też filmik gdzie mechanik zespołu szosowego używał w tym celu smaru do łańcucha w sprayu. Tyle że w tym drugim przypadku obawiam się że będzie się kleił do tego brud.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myję wiele razy rocznie i nigdy podczas mycia nie smaruję. 

A smaruję raz w roku, zimą. Jak kończę jeździć bo pizga złem i mam ten miesiąc czy dwa przerwy to rowerek wtedy dopieszczam po 10 miesiącach kręcenia i jednym z elementów jest gruntowne czyszczenie przerzutki. Wpuszczam wtedy w nią na sworzeń każdy po kropli oleju do łańcucha, on sobie ma okazję pownikać przez ten miesiąc stania w piwnicy. A przed pierwszym kursem wycieram do czysta z zewnątrz - nic sie do przerzutki nie klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak myjesz rower. Znam rowerzystów, którzy po prostu jadą na myjnię samochodową i myją cały rower pod dużym ciśnieniem wody z mikroproszkiem, co z pewnością nie jest dobre na wszelkie elementy, które stykają się ze sobą i pracują podczas jazdy. Moim zdaniem częste smarowanie na pewno nie zaszkodzi, a może znacząco wydłużyć żywotność przerzutki. Nadmiar smaru/oleju wycierać i nic nie będzie się przyklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...