Skocz do zawartości

[zębatka tylna] Single speed - pytanie o ilość zębów - źle dobrałem przełożenie


Takpoprostu

Rekomendowane odpowiedzi

Po 10 latach w końcu zmieniłem rower. Zakupiłem single speeda na wolnobiegu. Rower który kupiłem posiada z przodu 46 zębów a na tyle 16. Kurczę nie ukrywam że jest mi ciężko. Dziś z znajomym który również jeździ na SS posiada zębatki 48/19. Było wyraźnie widać że na podjazdach on jeszcze siedział na siedzeniu a ja niestety musiałem stawać na pedały. Tak wiem, o to chodzi by było trudniej... Ale jednak wolałbym trochę  miękcej pedałować. Jeżeli posiadam na przodzie 46 zębów z to jaki wolnobieg będzie pasował na tył by było troszkę lżej na podjazdach 
19t, 20t, 21t, 22t  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaki. Wszystko zależy od Twojej "łydy", od tego czy wolisz jeździć nieco bardziej kadencyjnie czy siłowo i od tego jakie masz w okolicy górki. 

Ale ja bym nie przesadzał z tym zmiękczaniem przełożenia - z mojego doświadczenia mogę podpowiedzieć że 46/18 i 46/17 to przełożenia w tym zakresie który lubię najbardziej. 

Także aby odczuć różnicę przeskoczyłbym na 18 zębów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ogólnie źle mi się nie jeździ - po prostej drodze podoba mi się to że na tym przełożeniu mogę fajnie utrzymać prędkość. Jedzie mi się bardzo przyjemnie. Ale raczej siłowo nie lubię jeździć... Jednak zazwyczaj droga powrotna przebiega pod dość długie wzniesienie - i wtedy dostaje nieźle po tyłku. 

Startuje z wyokości 98 npm najniżsyz punkt jest 28npm i potem wracam znów do 98 npm. Takie wzniesienia ;)

Czyli z tymi zębami na tyle byś nie przesadzał ? 20t  może być za dużo tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...