Skocz do zawartości

[kona Warszawa - sklep] Prośba o opinie


gemi11

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wpadł mi w oko pewien model Kony. Wolałbym kupić rower w PL, jednak z tego co się zorientowałem mało jest rowerów tej firmy na naszym rynku. Tak naprawdę jest jeden sklep w PL - w Warszawie. Mieli kiedyś dwa sklepy stacjonarne na Al. Prymasa Tysiąclecia i drugi na Kabatach przy ul. Wąwozowej. W tamtym tygodniu niemile zaskoczyłem się gdy na Wąwozowej pod podanym adresem zastałem siedzibę korpo taxi. W internecie zobaczyłem, że zmianie uległa także firma pod którą działał sklep wraz z adresem. Konto na którym działali na allegro zostało zawieszone. Działa za to normalnie strona internetowa, sprzedają na olx, odpisują na fb, umieszczają modele z 2019. Nie mogę znaleźć opinii na temat tego sklepu dot sprzedaży rowerów (są opinie dot. produktów typu odzież itp. i są one czasem negatywne).

Macie jakieś doświadczenie na temat tego sklepu? Co się z nim teraz dzieje? Na forum zauważyłem że jest kilku posiadaczy rowerów KONY ;) Gdzie swoje rowery kupiliście? w EU/ PL? 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj kupilem jak byli jeszcze na Prymasa Tysiaclecia. Wg mojej opinii nie bylo sie do czego przyczepic, pelna profeska. Przed zakupem roweru zazyczylem sobie inny konfig niz fabryczny i tez wszystko zrobili jak nalezy, nawet gdzies tu na forum ich zachwalalem. Byl jeszcze sklep AirBike przy rondzie Zeslancow ktory sprzedawal Kone, ale oni juz chyba teraz tej marki nie maja. Sama marka jest dosc niszowa u nas wiec generalnie cienko przędą mam wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który model 'wpadł Ci w oko', że tak zapytam z ciekawości? Sporo ludzi w PL jeździ na sztywniakach sprzed dekady badz nawet starszych, na nowych Konach mało ludzi widuję, a to świetna marka, w rowerach enduro/DH w niektórych kregach wręcz kultowa. Ja swojego Blasta ujeżdżam na maratonach/XC i to kawal porządnego roweru, żadnych defektów, pęknięć czy innch dziwnych sytuacji, geometria bardzo mi pasuje, dodatkowo pierwszy właściciel po rejestracji ramy na stronie Kony otrzymuje wieczystą gwarancję na ramę, co ma niebagaatelne znaczenie przy wszelakich uszkodzeniach jakie się mogą pojawić od efektywnej jazdy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam czegoś w typie szeroko pojętego gravela. Rower Enduro/DH fajna sprawa, tylko muszę w końcu przeprowadzić się bliżej gór. :) Do Kony przymierzam się drugi raz bo parę lat temu (2015/ początek 2016?) uciekł mi z przed nosa ostatni mój rozmiar Roadhouse (czerwona rama), który był rozsądnym rowerkiem na fajnym osprzęcie i stalowej ramie. Teraz jak wspominałem na początku rozglądam się za jakimś gravelem. Ale to dość specyficzny segment- dużo modeli ma napęd 1x11 (wole 2x11), wysoka cena a osprzęt przeciętny, geometria. Natrafiłem przypadkiem na ten model:  http://www.konaworld.com/2018/rove_nrb_dl.cfm

No i to jest chyba to :) Aczkolwiek mam wątpliwości do sklepu. Cena tego modelu w tym sklepie też dużo wyższa niż w sklepach EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep sam w sobie jest w porzadku, choc nie wiem jak jest teraz ze sklepem fizycznym i serwisem, skoro nie ma ich juz na Prymasa i na Wawozowej. Ja swoj serwisuje niezaleznie bo juz tyle tam modyfikacji bylo ze w zasadzie mozna powiedziec ze z oryginalu zostala sama rama i pare komponentow typu korba czy mostek :) Ceny faktycznie wydaja sie wygorowane, zapewne wynika to po czesci z faktu ze Kona to marka niszowa w Polsce, wiec wydaje sie byc 'ekskluzywna' ;) Tak to sobie tlumacze. Z drugiej strony konkurencja czesto ma lepsze konfigi w lepszej cenie, dlatego Kone dobrze jest kupowac przed, albo po sezonie, wtedy ceny sa akceptowalne, zwykle spadaja o 30% albo i czasem o wiecej w zaleznosci od dostepnosci poszczegolnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...