Skocz do zawartości

[trekking] wybór ramy i widelca do zbudowania roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Moje wymiary: wzrost 180, wewnętrzna nogi 80-81. 

Powoli zaczynam zbierać części pod zbudowanie pod siebie roweru trekkingowego do wypraw. 

Zastanawiam się nad ramą Accent NORDKAPP w rozmiarze 20" (rozmiarówka tutaj: https://rower.com.pl/accent-nordkapp-rama-crossowa-czarno-czerwona-polysk-20-487037 ). Obecny 19" Unibike Expedition 2016 jest jednak trochę za mały. Czy dobrze wg. Was dobrałem rozmiar ramy?

Jaki sztywny widelec (alu lub alu-carbon) dobrać do ramy, przy założeniu, że chcę tam włożyć koła 28", hamulce tarczowe i bagażnik lowrider?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie oferty tych producentów. Force ma piwoty, które nie będą potrzebne i przegrywa 100 g wagi, kosztem 100 zł wyższej ceny. Czy w Mosso M6 zmieszczą mi się wszystkie trekkingowe gadżet w postaci błotnika i montażu lampki? 

Jak rozumiem, podana w specyfikacji Nordkappa długość FL 440 oznacza proponowaną odległość od dolnej miski do osi koła w milimetrach. Czy w takim razie nieco lepszy nie byłby M5, który ma idealnie 44 cm w przeciwieństwie do M6 - 43,5 cm? 

 

Do twierdzenia o "małości" U 19" przekonuje mnie kilka okoliczności. Po pierwsze już drugi serwisant zwrócił mi uwagę na to, czy aby 21" nie był dla mnie odpowiedniejszy. Po drugie mam dość wyprostowaną pozycję a dla prawidłowej pozycji nogi względem pedałów sztyca jest mocno wysunięta, przez co niewygodnie się wchodzi i schodzi z roweru (można to zobaczyć na zdjęciu w tym temacie, tylko że normalnie sztyca u mnie jest jeszcze wyżej ok. 2cm w górę). Ostatnia sprawa to fakt, że czasami lekko haczę czubkiem SPDów w przedni błotnik. A pozycja bloku była już przeze mnie regulowana, według porad w filmiku o regulacji SPD SzajBajka i problem ten nadal występuje...  

Na załączonym zdjęciu ja podczas jazdy. Moim zdaniem pozycja nie jest do końca prawidłowa. DSCN9986.thumb.JPG.5216b0c6b1743b09729e31aa6954c709.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Mosso M5  w Nordkappie gdy przerobiłem go na chwilę na "gravela"  Mocowanie na błotniki są , lampkę zapewne można przykręcić do otworu tam gdzie błotnik. Co do zaczepiania o koło , to obecnie może być wina złego widelca , który ma mniejszy kąt wyprzedzenia , co powoduje że baza kół jest mniejsza niż powinna.Zwróć uwagę , że Nordkapp w rozmiarze 20  ma mniejsza bazę niż Unibike w 19. Zmierz ile masz obecnie z tym co podaje specyfikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ten temat i faktycznie 20" powinna być odpowiednia. Dzięki za info odnośnie błotników.

Co do haczenia przed chwilą sprawdziłem wyprzedzenie a także jak rower obecnie "optycznie" wygląda względem wersji standardowej i właściwie nie ma większych różnic jeśli idzie o pozycję koła względem ramy. To nie jest wina widelca, bo problem ten występował także wcześniej, gdy miałem standardowy amortyzowany widelec.  Właśnie na tych wszystkich zdjęciach przykuł moją uwagę wystający do tyłu chlapacz, który może być winowajcą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co przykuło moją uwagę to rama ze zintegrowanym bagażnikiem, którą widziałem kiedyś na stronie jakiegoś niemieckiego producenta, w dość drogim rowerze, ale te ramy są wszystkie w rozmiarze 46, który według kalkulatora z tej strony w ogóle do mnie nie pasuje. 

Moją wizją roweru, który chciałbym zbudować jest coś na wzór tej Kogi, z pewnymi modyfikacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...