Skocz do zawartości

[diagnoza] Przeskakuje coś w korbie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower firmy unibike od dwóch lat. Jako że sama firma zbywa mnie z udzieleniem odpowiedzi a okres gwarancyjny właśnie minął kilka dni temu, postanowiłem zapytać na tym forum.

Rower czyściłem ostatnio na myjce, bo inny serwisant - zanim udałem się do firmy unibike - tak zasugerował, że to być może brud.

Niestety nic to nie dało, to przeskakiwanie podczas pedałowania (do przodu, do tyłu - brak objawów) nadal jest mocno słyszalne. Poniżej filmik poglądowy:

https://we.tl/xSPZzlYMYo

Na pewno nie są to pedały, bo sprawdzałem na innych, jak nacisnę hamulce i próbuję naciskać na pedały, to ten cały mechanizm (suport,korba?) właśnie zaczyna "trzeszczeć". Na filmiku jest to wyraźnie słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć filmik na jakiś normalny serwis.

Od kiedy smar, olej i brud myje się myjką ciśnieniową? Jak kiepsko trafiłeś to mogłeś nawet pogorszyć sytuację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie pogorszyłem. Ten facet to mam wrażenie że zna się na podstawowych rzeczach, jak trafia się coś o czym nie ma pojęcia to zawsze wysyła na myjkę, w międzyczasie nie odpisuje na smsy, nie odbiera telefonów ale to temat na inny wątek dot. serwisantów.

Na jaki serwis wrzucic, podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a jeden magik z lokalnego "serwisu" wykluczył suport twierdząc, że "ale tu nie ma luzów!".

Zrobiłem test, przy bramie stanąłem na pedałach, hamulce do oporu i skaczę na pedałach, gdy są blisko tej pozycji gdzie słychać
"przeskok", słyszę własnie to charakterystyczne "cykanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Na twoim miejscu rozłożył bym całą korbe na części pierwsze łącznie z wykręceniem suportu...

i bardzo dokładnie wszystko wyczyścił i przesmarował. wszystkie gwinty itp 

Bardzo często strzelaja śruby ( kominy ) od blatów, 

Suport to najgorsza możliwość. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...