Skocz do zawartości

[Amortyzator tylni] FOX Float Performance DPS czy można całkowicie zablokować?


thepanone

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, wezmę pod uwagę kwestie opon. Kupilem fulla bo generalnie lubie jeździć jak oszołom, także po mieście (lubię zeskakiwac z krawężników itp) i w górach bardzo często patrzylem z zazdrością na fulle w akcji i trasy jakie mogą pokonywać. Nigdy nie jezdzilem na fullu i nie wiedzialem czego sie do końca spodziewać. Sądziłem ze blokada amortyzatora to standard. Nie sądziłem ze geometria może miec tak istotny wpływ na jazdę. Pomyślałem, co oni piepsza, jest lżejszy od poprzedniego, w opisie roweru jest ze to rower do xc, pomyślałem, to normalny rower do xc z amortyzatorem z tylu, na asfaltach go zablokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, thepanone napisał:

Kupilem fulla bo generalnie lubie jeździć jak oszołom, także po mieście (lubię zeskakiwac z krawężników itp)

HT by starczyło. Nie sprzęt a technika...

Teraz, thepanone napisał:

często patrzylem z zazdrością na fulle w akcji i trasy jakie mogą pokonywać

No dobra, to mogło akurat być jakimś tam argumentem.

 

Teraz, thepanone napisał:

Sądziłem ze blokada amortyzatora to standard.

 

Teraz, thepanone napisał:

w opisie roweru jest ze to rower do xc, pomyślałem, to normalny rower do xc z amortyzatorem z tylu, na asfaltach go zablokuje

Kurde, kupiłeś rower za 12k i nawet nie sprawdziłeś czy ma blokadę? Podziwiam...

Teraz, thepanone napisał:

Nie sądziłem ze geometria może miec tak istotny wpływ na jazdę.

Nauka na przyszłość. Tak naprawdę mówi się że rama to serce roweru, każdą inną część w mniejszym lub większym stopniu da się dostosować.

Mówiąc ogólnie lipa że tak wyszło bo wydałeś sporo kasy a nie jesteś zadowolony. Każdy chyba kiedyś kupił coś takiego co walnął zaraz w kąt bo mu się nie podobało. Z drugiej strony patrząc chyba nie zapoznałeś się zbyt dobrze z tematem. Wpisów na forum są tysiące, można było poczytać, jest mnóstwo artykułów. Do zakupu trzeba się też zdystansować, bo wiadomo że każdy najchętniej miałby "przecinaka" do XC, kanapę do Enduro i szosę, tylko mało kogo na to stać... więc trzeba przekalkulować co pasuje najlepiej.

Ostatnio sam prawie popełniłem ten sam błąd, spodobała mi się szosa w Decathlonie. Co prawda najniższy model ale 1700 zł drogą nie chodzi. Miałem pieniądze przy sobie, miałem już kupować. Koniec końców wróciłem do domu, poczytałem dokładnie o osprzęcie, opinie itd. Pojechałem jeszcze raz, obejrzałem dokładnie i nie kupiłem ponieważ nie spełniała moich oczekiwań, tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, all in all to jednak rower. Kazali brać rower miejski do jazdy po mieście, jeśli to mialaby być alternatywa to nie żałuję wyboru. Narzekam bo jestem perfekcjonista i zawsze wynajduje kamyki w bucie. Przyjdzie czas że pokocham ten rower :p, a po asfaltach... no cóż, trzeba bedzie sie przetoczyc i powtarzac sobie w duchu pytania "no co, wolałbyś teraz jechac na miejskim rowerku za 300 zl? Byłbyś szczesliwszy? No, to nie pie..ol". Tak naprawdę żal mi tylko stukilometrowych wycieczek po górach, no ale zacznę wiecej jeździć po ścieżkach na szczytach gór - i myślę ze to mi zrekompensuje cierpienia na nizinach. ...I kupię opony na asfalt na okresy nizinne (możecie polecić jakieś bym nie otwierał nowego tematu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest taka zasada, ze nie uzywa sie wulgaryzmow. Nie pie..ol, to nadal wulgaryzm - to raz.

Dwa- owszem, nie zakladaj kolejnego tematu, tylko wykaz choc minimum zainteresowania i poczytaj o oponach, bo jest tutaj dziebiedziesiat tematow.

Jakos to stoi w przecznosci, ze jestes perfekcjonista a nie wykazujesz ochoty, aby w niej wynalez idealnych opon dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy mialem czas, to godzinami siedziałem nad każdą pierdółką jaka byla do kupienia by wybrać najlepszą.

Nie masz ochoty pomóc, to nie pouczaj. Sępie.

 

O, a tu pierwszy moj zalozony temat z pytaniem jaki rower kupić, raczej polecano mi fulla właśnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie pouczanie. Skąd w was ludzie taka łatwość pouczania. Ktoś pyta o sprawy rowerowe to odpowiadacie tylko w tej wąskiej kwestii jeśli macie ochote lub nie zabieracie głosu jak macie kiepski dzień.

Jeden z drugim fachowiec od rowerów bedzie mnie wychowywal. Mozna być kut.sem używając ladnych słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, thepanone napisał:

Jeden z drugim fachowiec od rowerów bedzie mnie wychowywal. Mozna być kut.sem używając ladnych słów.

Nie myliłem się co do Ciebie, niepotrzebnie tutaj i w innych tematach traciłem swój czas. Radź sobie sam, powodzenia. Mam nadzieję że moderacja wyśle Cie na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...