Skocz do zawartości

[stery] Niepasujące łożysko zintegrowane


Luk33

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy sterów 1 1/8 - 1,5 zintegrowanych, rama carbonowa.

Stare łożyska wchodziły do ramy lekko i przyjemnie przez normalne wciskanie ręką. Stery Accent

Z nowymi sterami Neco mam problem. Górne łożysko wchodzi bez problemu. Niestety dolne 1,5 za nic nie chcę się wcisnąć do ramy. 

Moje pytanie brzmi, czy nowe łożyska w takiej konfiguracji  może wymagać wprasowania, czy może rozmiar rozmiarowy nie równy i kupiłem niepasujące? W teori mam 42/52. W instrukcji znalazłem, że dolne łożysko ma 52,2. Zastanawiam się, czy to 0,2 robi różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę istnieją łożyska o wymiarach 51,8. Ja mam 52,2. Zastanawiam się czy ma to znaczenie.

Zatrzymuje się praktycznie na wstępie. Próbowałem lekko wbijać gumowym młotkiem, ale nie mam szans wbić. Zawsze w jednym miejscu się blokuje. Jedynie wprasowanie z siłą coś by może pomogło. Rozumiem, że przy carbonie i łożyskach zintegrowanych się tego nie stosuje? Jak już pisałem stare łożysko wchodzi, jak masło. Na teraz będę je reanimował, ale za chwilę i tak będę musiał wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo IS52 to dziura w ramie 52,1 +/- 0,05 a łożysko powinno mieć dokładnie 52 (i tak ma np. cane creek). Żeby ciekawiej było nigdy nie zwróciłem uwagi, żeby Neco miało 52,2 (a faktycznie tyle ma bo właśnie zmierzyłem) a zamontowałem tych łożysk kilkadziesiąt i nigdy nie miałem problemów z pasowaniem :0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...