Skocz do zawartości

[Rower Trekingowy] Jaki rower wybrac do 3000+/-


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję roweru treningowego w przedziale max 2-3 tys zł +/-

Może być używany, kierownica regulowana, amortyzator przedni hamulce tarczowe, wygodne siodełko,dynamo w piaście,  kierownica żeby była lekko łamana(najlepiej sportowa) tradycyjne przerzutki (żadne paski i nie afline) kolor, czarny, grafitowy, szary + ewentualny delikatny akcent kolorystyczny ( wygląd Wizualny ma dla mnie duże znaczenie),koła 28+  

 

Wzrost 180cm waga 72 kg

80% dojazd do pracy droga rowerową(cześć to droga rowerowa  na podjazdach posesji położonych niżej, więc ok. 1 km mam tzw hopki z kostki brukowej-góra dół, góra….

 

11.Najlepiej zdaje się pasowałyby mi Wizualnie cube Turing i cube travel, Delhi, kathkandu – ale mało tego na rynku i jaki  rozmiar ramy musiałbym mieć w tych modelach?

22.  Scot sub evo- tutaj podobnie jaki rozmiar ramy na 180?

3  3. Radon 6.0disc jaki musiałbym mieć rozmiar i czy rower jest wart 2000 zł-  używany?czy lepiej dać na znanym portalu aukcyjnym ok. 2800 za cube Turing 2017 lub 3300 za nowy Turing cube ) ?

Czy te rowery ww są warte swoich cen?

Marki oprócz ww jakie mnie zainteresowały to: ktm, specialized kalkhoff, trek bergamot, Kettler, guederit, radon, manufaktur, Stevens, steppenwolf, vinora, koga, betavus, etc (kolejność przypadkowa)

 

Idealny wizualnie jest dla mnie ktm phonic 2017- jeśli chodzi o walory wizualne, jednak to 3-4 x ponad mój budżet…ma grafitowy kolor+akcent sportowy :) aczkolwiek całe czarne też mi się podobają zwłaszcza lakier matowy…

Naprowadźcie mnie proszę na jakiś fajny rower z dobrym sprzętem który spokojnie 5-7 lat posłuży wolałbym żeby był „markowy” żadne unibike itp. Wynalazki” …bo możliwe że za rok jak doskładałbym grosza sprzedałbym i może zainwestował w „elektryka”

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kathmandu 2016 vs  touring SL 2016
bez porównania kathmandu ma lepszy amor, napęd,hamulce

touring SL 2017 to prawie to samo co model z roku 2016, analogicznie jest z modelem kathmandu

touring SL za 3000 pln to słaby wybór(amortyzator , najniższy model hydraulicznych hamulców Shimano, oś octalink w korbie)

odp. na 3: tak, za 2000 to dobry wybór, ma wyposażenie podobne do wyż. wym touring SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzrostu 180 rozmiar ramy to około 22 cale, dokładnie sprawdzisz mierząc przekrok i wpisując do kalkulatora online-wniosek: 24 cale to dużo, nie zalecam, jeśli jednak przejedziesz się na nim i będzie Tobie odpowiadać, to może da radę- na rowerze tego typu nie ma tak dużych obaw jak w mtb o zsunięcie się na rurę górną i uszkodzenia miejsc intymnych. 

Podane przez Ciebie rowery są nieopłacalne przy zakupie jako nowe, płaci się za markę, więc zalecam wybór używanego( przy odsprzedaży spadek wartości będzie dużo mniejszy).
Przykłady:
https://allegro.pl/niemiecki-rower-trekkingowy-cube-touring-gts-deore-i7451514781.html#imglayer

https://allegro.pl/rower-meski-cube-kathmandu-3x9-grupa-xt-i7439303049.html#thumb/10

oraz warty wspomnienia nowy Romet orkan 5, dobry stosunek jakość/cena

https://www.rowerzysta.pl/rower-crossowy-romet-orkan-5-m-2018.html?fee=4&fep=30484&gclid=Cj0KCQjwm6HaBRCbARIsAFDNK-gMsuX5R1zPo4uWEBbXIDTjfE5zxOXi4hKTZ767PyY3HoXy24zHNhAaAjPtEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.ten drugi kathmandu- czarny super tylko ze na magurach, a ja chciałbym raczej na tarczówkach...na allegro był i pewnie jest do kupienia na tarczówkach za 3100 model 2017 ale właśnie rozmiar ramy 62 (sprzedawca podaje 24 cale) . czy to duża jest różnica między 22 a 24 cale? bo nie ukrywam że się napaliłem...w cenie ok 2 tys nowy cube  touring exc(podstawowa wersja) albo używany cathmandu który jest solidniejszy i na lepszym osprzęcie...

2. ewentualnie gdybym na dniach nic nie znalazł i był zmuszony kupić cube touring lub scott sub evo 20 sport, to który lepiej wybrać? i jaki rozmiar ramy na scotta M czy L?

3. jakbym się zdecydował na kathmandu na magurach (bo jest kilka używanych w dobrych cenach i niezłym stanie) to lepiej kathmandu czy delhi?--> jaki jest koszt zmienienia klocków magura na tarczówki rozsądne? koszt sprzetu+ robocizny? i czy większość serwisów w małych miastach to ogarną?opłacalne to jest czy przekombinowane?:)

Edytowane przez aksior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...