Skocz do zawartości

[korba] Alternatywa dla SR Suntour XCM-T420 40/30/22T


maty5ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem nowy rower Kross Level R5 taki jak na stronie https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-xc/level-r5. Niestety podczas pierwszej przejażdżki poszedł gwint od pedała z lewej strony tzn. nie na pedale tylko na korbie. Nie chce się bawić w tulejki, klejenie itp tylko chcę kupić nową korbę. Tylko jako, że totalnie się nie znam na częściach rowerowych, kompatybilności poszczególnych części itd to mam pytanie. Kupić taką samą jaka była w rowerze od nowości czyli SR Suntour XCM-T420 40/30/22T czy jakąś inną? Jeśli ktoś może mi pomóc to byłbym mega wdzięczny. Tylko żeby ktoś podał konkretny model tak żeby to było plug & play. I żeby nie kosztowało to fortuny. Tego Suntora nowego znalazłem za 90zł więc tak do 150zł? Nie jeżdżę jakoś wyczynowo jeśli to ma znaczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano Alivio FC M4000 Octalink, Shimano Acera FC M3000 Octalink, obie 40x30x22 i w cenie około 150 PLN.  Sprawdź sobie tylko, jaką długość osi suportowej masz teraz bo być może, dla poprawnego działania/zachowania liniii łańcucha, będziesz potrzebował wymienić też suport. Według specyfikacji w Twoim rowerze jest suport Shimano Octalink, więc ja kupiłbym którąś z tych korb, założyłbym na obecny suport i sprawdził, bo być może przerzucanie działa wystarczająco dobrze na obecnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rulez napisał:

Nowy rower bez gwarancji ?

Znając życie nie uznają gwarancji na to bo stwierdzą, że pedał był źle zamocowany lub coś innego:confused:

5 godzin temu, KurczakNorris napisał:

Shimano Alivio FC M4000 Octalink, Shimano Acera FC M3000 Octalink, obie 40x30x22 i w cenie około 150 PLN.  Sprawdź sobie tylko, jaką długość osi suportowej masz teraz bo być może, dla poprawnego działania/zachowania liniii łańcucha, będziesz potrzebował wymienić też suport. Według specyfikacji w Twoim rowerze jest suport Shimano Octalink, więc ja kupiłbym którąś z tych korb, założyłbym na obecny suport i sprawdził, bo być może przerzucanie działa wystarczająco dobrze na obecnym.

Niestety te są chyba 3x9 a ja mam z tyłu 10 przełożeń czy jak to się tam nazywa:confused:

Co lepsze ten Suntor który znalazłem był w romb a ja mam na Octalink. O czym się dowiedziałem w lokalnym sklepie rowerowym przed chwilą :D Na szczęście mieli jakieś lewe ramię shimano używkę na 175mm i też Octalink więc mi założyli za 20zł. Póki co pojeżdżę na tym a w razie co będę szukał później czegoś lepszego. Dziękuję za odpowiedz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...