Skocz do zawartości

[napęd] Napęd 1x11 do roweru wyprawowego


ginqrwo

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, z uwagi na to, że nie znalazłem na rynku niczego co dokładnie odpowiada moim oczekiwaniom, zaczynam składać mój rower (commuter/adventure/rower wyprawowy) i myślę o napędzie 1x11 + tarczówki (najlepiej hydrauliczne, w zależności od budżetu).

mam korbę SRAM Force 22 53/39, do której najprawdopodobniej będę musiał dokupić szeroką zębatkę. pozostałe podzespoły chcę kupić osobno na grupach/Allegro (mam tu na myśli tylną przerzutkę, kasetę, łańcuch, klamkomanetki i hamulce). patrząc po allegro i grupach sprzedażowych, kupno osobnych podzespołów wyniesie mnie ~2100 złotych (gdzie koszt samych klamkomanetek to około 1000 złotych).

celuję w:
- 11 rzędowa kaseta szosowa Sram PG-1170 
- łańcuch SRAM PC-1130 11-rz. + Spinka 120 ogniw 
- przerzutka tylna SRAM Force 22 11-sp krótki wózek
- hamulce TRP SPYRE C i tarcze Shimano Deore SLX SM-RT66 160mm
- klamkomanetki Sram Force CX1 Cycloross przełajowe 1 x 11

swoją drogą, czy przy zakupie tych podzespołów, powinienem szczególnie zwrócić na coś uwagę? z tego co czytałem (a więc jak najbardziej mogę być w błędzie), powyższy zestaw powinien ze sobą dobrze współpracować. szczerze, to nie mam pojęcia jak zapatrywać się na kwestię linii łańcucha i jego długości?

z tego co rozumiem, dla grupy Force 22 gdzie chcę mieć napęd 1x11 muszę mieć klamkomanetki SRAM, które w ogóle obsługują kasetę z 11 tarczami, czyli albo Force albo Red z nowszych generacji. do tego dochodzi kompatybilność z hamulcami.

macie jakiś pomysł, jak trochę oszczędzić na tych klamkomanetkach? próbować kupić osobno lewą i prawą taką samą? próbować kupić zestaw od razu z hamulcami? kupić same klamkomanetki? kupić tylko jedną klamkomanetkę, a drugą tylko klamkę hamulcową?

będę wdzięczny za pomoc, pozdrówki!

foto dla atencji, na tej ramie składam swój rower.

 

 

34183881_252247632004611_3891355084457508864_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...