Skocz do zawartości

[Rower] Mały a mocny


giagi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałoby się rzec - poszukiwany mały ale byk :)

A tak poważnie - szukam rowerku na kółeczkach 27,5", mam 165cm i ponad 85kg wagi więc rowerek musi być mały ale mocny :)

Nie będę nim raczej jeździł po górach a jedynie parę razy w tygodniu po lesie i bezdrożach a największym wyzwaniem będą jakieś morenowe wzniesienia.

Rzec jasna chciałbym kupić możliwie najlepszy sprzęt dla mnie w dobrej cenie.

Tak na szybko w oko mi wpadły:

Kross Black Edition B4 po rabatach 2070,-

Kross Black Edition B3 po rabatach 1800,-

Unibike Mission disk - 1899,- (jeździłem przez chwilę starą wersję i bardzo mi przypadła do gustu ale bida osprzęt)

Btwin 540 - 1699,-

Najciekawiej wypada zapewne Rockrider 560 ale tysiak więcej względem 540 jakoś boli ale może i warto?

Z tego co gdzieś wyczytałem, jak już psychicznie wskoczę na pułap 2,5kzł to jest też rewelacyjny Romet Mustang 27.5 choć jakoś gorzej z jego dostępnością...

Kwestia by też nie potrzebnie nie przeinwestować a drugiej strony jest chęć aby sprzęt był trwały.

Jak wybór padnie na Btwina to potem zapewne będzie dylemat czy rama S czy M?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem rockridera 560 miesiąc  temu na   początku zastanawiałem się nad 540s, ale jak wziąłem na 10 rat 0% wolałem dołożyć  po przesiadce z rr 340  niebo a ziemia pierwszy raz  napęd 2 x 10 rewelacja rower zwinny jak skurczybyk przerzutki po ułożeniu  i  wyregulowaniu chodzą elegancko hamulce to samo oponki hutchinsona po asfalcie i   lesie idą jak szalone przy tym jaki dźwięk wydają to  piękna sprawa amorek 100mm z blokadą w manetce w lesie super wybiera korzenie na początku pozycja za kierownicą bardzo agresywna. No i wygląd ja kupiłem biało-zielony do tego napisy na oponkach w kolor obłęd :D

Mam 1.70 i 80 kg i wziąłem ramę L. Rama S i M to jakaś dziecinada te ich tabelki wzrostowe do ram to chyba na oko robione przymierz się do ramy M i L i moim zdaniem wybierzesz L

540 waży 13.5kg w S

560 waży 12.9kg w M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubiłem ciut większe ramy, nie żeby braki wzrostu zrekompensować, ale jakoś mi było wygodniej ale fakt to były rowery szosowe/crossowe.

Na MTB nigdy porządnie nie jeździłem ale wziąłem ostatnio rower syna (tani unibike mission z ramą 15") i tak mi się jazda po lesie spodobała, że nie ma bata musi być MTB :)

Patrząc na tabelkę rozmiarową to te 15" w unibike bardziej pasuje rozmiarem pod 17" czyli rozmiar M w RR560. Pytanie czy L to na moje skromne wymiary nie będzie przyduże?

Co ciekawe na tej małej ramie unibike'a czułem się w lesie bardzo dobrze ale kółka 26" to za małe no i na asfalcie brakowało przełożenia dlatego tak się też zastanawiam czy ta mała zębatunia z przodu w 560 nie będzie za mało po asfalcie, poza tym 560 jak najbardziej jest cool. Czy te Btwiny 560 mają sztywne osie z przodu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z bliska pomacać te marketowe krossy... fajne to one są ale na zdjęciach :/ tak więc wybór jest już prostszy.

Oblukałem też decathlona i faktycznie 560 robi wrażenie ale 540 ma za to ciekawsze malowanie :) oba wydają się być solidnie zrobione.

Poza napędem i amorkiem, 560 ma bez wątpienia fajniejsze oponki i chwyty, blokada amorka akurat bardziej mi się podobała w krossie niż w Rockriderze, na dłuższą metę te plastyczano-gumowane pokrętło blokady wydaje się być mało trwałe, przełącznik jak w krossie 4 jest moim zdaniem bardziej funkcjonalny.

To czy profile ramy i obręcze są naprawdę lepsze w 560 niż 540 czy tylko różnią się naklejką PRO a tu EVO trudno ocenić.

Odwiedziłem również zwykły sklep rowerowy, cenowa masakra, jak pusty suport i 2x10 to cena 5koła do 2tysiaków to total nędza, albo krossy podobne jak te wersje marketowe na dodatek o parę stówek droższe albo spece na najtańszym osprzęcie gdzie o hydraulice można pomarzyć. W miarę jakościowo i z wyglądu wypadł jeszcze wspomniany Unibike Mission ale osprzęt na poziomie tego co mają btwimy za tysiaka... Ciekawa jest reakcja sprzedawcy jak się wspomni o porównaniu ich oferty do btwina... Chyba ktoś ich szkoli w tych inwektywach :)

Tak czy siak - wybór jest prosty: 540 albo 560 ;)

No i oczywiście dalej nie wiem czy rama w rozmiarze S czy M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej 540-tce jedynie przerzutki 3 x 9 do  mnie nie przemawiają po przesiadce na 2 x 10 w życiu bym nie wrócił do 3 z przodu no i są to altusy nie mówie że  te sramy x5 to złoto sprzęt ale o tym altusie to się słyszy że cienki sprzęt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, te rozmiary są jakieś nieteges...

Praktycznie czy to S, M czy L wysokość ramy we wszystkich taka sama, różnią się tylko długością ramy.

Po przymiarkach M i L, jednak na moje skromne wymiary idealnie leży M :)

Teraz pozostaje już tylko problem finansowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btwin jak dla mnie ma naprawdę porządnie wyglądające profile, obejrzałem wcześniej krossy i parę innych rowerków w okolicach 2kzł i jak dla mnie decathlon bezkonkurencyjny.

Jeździłem dzisiaj po sklepie 540-stką i 560-tką - oba fajne, bardzo mi się podobają oponki w 560, świetnie się trzymają na tej gładziutkiej sklepowej posadzce, wydaje mi się że będą świetnie trzymać na mokrych malowanych pasach w mieście itp. Przerzutki sram x5 rewela, po prostu zakochałem się w tym rowerku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie podniecać się jakimś rowerem najpierw pojeździjcie na innym rowerze. Nie ważne czy btwin czy cokolwiek innego. Po drugie, jeśli rower jest stosunkowo tani to nie ma c**** we wsi, na czymś musieli oszczędzić. Cena nie bierze się z czyjegoś kaprysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz dbam o 560-tke bardziej niz auto haha

A jaki kolor bys bral czarny czy bialy z perspektywy czasu bym czekal na czarny ale tylko bialy byl dostępny i wzialem jest ładny zielony z kolorem na oponach ale no po jazdach lesnych trzeba go szorowac zeby jakos wygladal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podjechałem wreszcie dzisiaj do Decathlonu z myślą zakupu RR560 a tam egzemplarz, który był na stanie okazał się jakiś porysowany, zniechęciło mnie to do zakupu :(

Rower za prawie 3 klocki powinien być chyba idealny... Wkurzyłem się nieco; tyle wybierania, czytania postów na forum, zastanawiania się, zbierania kasy na wymarzony rower a tu zonk.

Odkryłem ponadto ciekawą rzecz - model RR540 ma lagi 32mm a RR560 tylko 30mm, czyżby te rockshocki w RR560 to jakieś bieda wersje na potrzeby Decathlonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, giagi napisał:

Rower za prawie 3 klocki powinien być chyba idealny... 

To sobie zamów przez internet. Jak bardzo porysowany był? Mogłeś negocjować cenę i zabierać do domu, po kilku kamienistych trasach będzie wyglądał gorzej. No chyba że ma być ozdobą w salonie. 540 ma xcr, ma teraz 32 mm golenie. 560 ma xc30, czyli jak sama nazwa wskazuje ma golenie 30 mm. To ogólnie jest bieda model, przyciągający marką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...