Skocz do zawartości

[hak przerzutki] problem stary gwint


Abihabi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z tylnym hakiem mocowania do ramy,

W ramie gwint jest już mocno zniszczony, więc hak po wkręceniu jest luźny co objawia się w czasie pedałowania stukaniem.

Hak jest mocowany na 2 śruby.

 

Ogólnie to pomysł mam taki, żeby zdobyć śruby z większą średnicą i nieco dłuższe i je wkręcić (na hama), ale nie wiem gdzie mógłbym takie dostać.

Jak macie jakieś propozycje lub inne pomysł to dajcie znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercaj. Tylko najpierw się upewnij że po tym zabiegu wszystko będzie do siebie pasowało. Mam na myśli czy np łby śrub nie zaczną na siebie nachodzić czy o coś haczyć.

Swoją drogą, strasznie głupie rozwiązanie z gwintem w ramie. Przy tak małym gwincie jak jest w hakach to nic dziwnego że po jakimś czasie musi to puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Abihabi87 napisał:

Owinąłem śrubę papierem od paragonu i wkręciłem, ciężko się wkręcało, ale teraz jest hak sztywny.

O_o

Nie no, to już nawet nie podchodzi pod druciarstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 90km w terenie, gdzie łańcuch bardzo często uderza o ramę jest ok.

Nie słychać haka, więc jest sztywno.

Tak więc wniosek z tego jest taki, że jak gwint jest zniszczony to nie trzeba gwintować, a bez specjalnych narzędzi i kosztów można też rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, papierek rozwiazaniem problemow tego swiata. Teraz bede mowil ludziom z zniszczonymi gwintami w mufie i mocowaniach hamulcow zeby napchali papieru.

Albo sie robi porzadnie i zapomina, albo odstawia cos takiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...