Skocz do zawartości

[Bagażnik do sztycy z sakwą] Sports Arsenal 490


Szuwar333

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ktokolwiek używał/ma jakieś opinie o takim cudzie:

 Sports Arsenal 490

https://www.centrumrowerowe.pl/sakwa-sport-arsenal-art-490-pd10236/?v_Id=78918&gclid=Cj0KCQjwxN_XBRCFARIsAIufy1Zo9DDjrrLFEK1PZEYFJfFHJm1NVRF0hH07mEGJ3I81jPDZv4KZPQgaAseoEALw_wcB

Chodzi mi o małą sakwę do której schowam ciuchy na zmianę, jakiś baton itp. Obecnie używam zwykłego bagażnika plus sakwy na  bok, ale demontaż tego jest dosyć kłopotliwy i jeźdże regularnie z bagażnikiem. Szukam czegoś kompaktowego z czym by można pojechać w teren (XC, planuje wypad do Świeradowa-Zdrój na Single Track) i łatwo byłoby to zdemontować.

Plecak odpada bo średnio lubię mieć coś na plecach i mam problem z plecami (odcinek lędźwiowy)  i dotychczasowe plecaczki powodowały u mnie dyskomfort.

Widziałem też takie duże sakwy pod siodłowe, ale mam na stałe małą sakwę z naprawczym ekwipunkiem i kluczami pod siodłem i musiałbym ją demontować jak chciałbym założyć większą.

Sakwy montowane w trójkąt ramy zazwyczaj źle pasują i utrudniają dostęp do bidona. Używałem tez sakwy montowanej do mostka:

https://www.szumgum.com/torba-sakwa-rowerowa-uchwyt-pokrowiec-na-telefon-roswheel.html

ale po pierwsze rysuje ramę, po drugie spada podczas jazdy na bok i uderzam kolanami w nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem przed takim samym dylematem. U mnie oprócz bólu pleców irytuje mnie to że plecy są całe mokre i zamiast skoczyć gdzieś coś załatwić trzeba zmieniać plan aby jechać do domu żeby się ogarnąć. Mój znajomy używa tego cuda i stwierdził że jest ok. Ale on jezdzi raz że bardzo żadko a dwa że tylko po asfalcie więc raczej jego opinia się na niewiele zda. 

A nie myślałeś żeby kupić bagażnik na sztyce osobno i osobno sakwę? Cenowo wychodzi wszystko podobnie a myślę że komfort większy. Zawsze torbę można wziąć na ramię ze sobą do sklepu. Trochę obawiam się że ten zestaw jednoczęściowy może zainteresować kogoś gdy np będę na zakupach i sprawdzić sobie zawartość kuferka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik i tak bedzie w rowerze którego samego nie zostawiam pod sklepem ;), taka sakwa zintegrowana z bagażnikiem wydaje się lżejsza i stabilniejsza. Na dłuższe wypady mam normalny bagażnik i sakwy.

Kupię najwyżej i zdam relację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...