Skocz do zawartości

[opony] Big Apple Plus


ContadorPL

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, że przy zakupie gdzieś czytałem, że przy 2 barach ma takie opory toczenia jak inne przy 4, ale właśnie rower wróćił z serwisu i jest na 3,5 bara i jest dość twardo.

 

Mam 100kg więc domyślam się, że z tyłu powinno być twardziej niż z przodu, teren to miasto, chodzi o jak najlepszą amortyzację i wykorzystanie właściwości opony.

E: ze sklepu internetowego: "Przy ciśnieniu ok. 2 barów Balloonbike toczy się niezwykle lekko
z pełnym wykorzystaniem amortyzacji opony. Zwykłe opony o
szerokości 37 mm uzyskuja podobnie niskie opory toczenia
dopiero po napompowaniu do „twardych” 4 barów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poeksperymentuj, bo nikt Ci chyba nie powie. Miasto to jest dość ciężki temat jeśli chodzi o nawierzchnię, bo jest i twardo i nierówno, a ogólnie to można przyjąć, że jak jest twardo i równo to wysokie ciśnienie, a w teren (miękko i nierówno) - niskie.

Ja bym zaczął od minimum z przodu, bo tam opory toczenia aż tak wyczuwalnie nie rosną i ewentualnie dopompował potem tylko tyle, żeby opona się na zakrętach nie uginała wyczuwalnie. Z tyłu to już musisz sam się wstrzelić.

Druga sprawa, że przecież w mieście się nie lata jak na trasie, nie śrubuje przelotów i nie robi takich dystansów, żeby płakać, że się straciło parę watów na oporach toczenia opon, a dopompować koło przed dłuższą trasą to żaden kłopot chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...