Skocz do zawartości

[Korba] korba xt m8000 boost z sram eagle ?


bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

Z opisu na AB jest uniwersalna pod boost jak i zwykła a linie łańcucha koryguje rodzaj korby. A skoro AB pasuje to i ta też powinna ;)

https://banless.pl/pl/p/Zebatka-owalna-Shimano-96BCD-M7000M8000/22

Co najwaszniejsze jest nowy xtr wiec pewnie bedzie i xt 1x12, co ważne z tego co widać na fotkach kaseta 2 czesciowa wiec koronki ktore najcześciej sie wycieraja mozna bedzie wymieniac osobno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe testy jak coś od 30 o ile koronki kasety dojdą ;)i chyba zdecyduję sie na ovala banless. A tak z innej beczki dzis wykonałem test na 2 blacie z przodu 36 z tyłu 42 kręcenie do tyłu i łańcuch nie spadał choć przekos masakryczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigać aż miło będzie, kiedy dużą tarczę  cofniesz tak, żeby miała linię łańcucha 52 mm ( w przypadku kasety Sram), czyli środek między dwoma tarczami. A tak to będzie działać, ale niepotrzebnie nadwyrężać łańcuch na przełożeniach - 36,42,50 ..., ponieważ linia łańcucha dla jednej pozostawionej tarczy to +/- 55mm

Da się tarczę cofnąć, trzeba by zmierzyć odległość między tarczami, jest to około 6/7 mm, więc trzeba by założyć podkładki  między tarczę a pająk 3 mm, i mieć odpowiednio dłuższe śruby mocujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta zębatka jednak nie podchodzi, offset jest nieprawidłowy, coś tam czytałem o linii łańcucha 49 ?

Jeśli przekos duży jest tylko z jednej strony, to znaczy, że linia łańcucha jest niewłaściwa. Sprawdzałeś czy na środkowej koronce kasety łańcuch jest równoległy do osi roweru ?

Próbowałeś na Shimanowskiej tarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia wygląda Ok. tyle, że to nie jest środkowa koronka...ta lewa jest środkowa ...

A jak to wygląda na oryginalnej Shimanowskiej tarczy, czy wtedy też spada a przekos jest duży ? Bo tylko z Shimanowską tarczą jest naprawdę bez kombinowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie.

https://www.wolftoothcomponents.com/pages/boost-chainline-and-chainrings

Prawda jest taka, że do piasty boost lepiej jest założyć zwykłą korbę o chain line 49/50mm. Problem tylko w tym, że zębatka może ocierać o tylne widły. Kolega ma korbę bosta 2rz, wkręcać zębatkę z tym 1,5mm offsetem i po problemie, nic więcej i tak nie wymyśli. Danie grubszej podłkałdki i dłuższej śruby może spowodować wyrwanie wszystkiego z pająka korby, bo poza siła ścinającą śrubę będzie też siła ją wyrywająca. Tu nie wolno przesadzać, te 1,5mm jest jak najbardziej ok i tylko obowiązkowo dać dłuższe śruby, by cały gwint wypełnić ponownie.

 

Dla czego nie robią tak, by linia łańcucha korby przypadła na środku kasety? Łańcuch może zbierać błoto z opony, tym bardziej z jakichś plusowych. Dwa to fakt, iż kręcąc do tyłu na małej koronce ten łańcuch może być podbierany przez koronkę 13, a u Srama 12z.

Kształtem zębów na korbie bym się nie przejmował, do 1xX dowolne NW spełnią swoją rolę, w końcu łańcuchy sa kompatybilne i z Shimano i Sram i czymkolwiek innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba napisał, że założona do korby 1X11 ...

 

Teraz, bociek28 napisał:

Najwieksza ;)

To w porządku. Raczej bym się czepiał linii łańcucha

Ewentualnie sprawdzić czy wózek patrząc pionowo z góry jest ustwaiony równolegle do koronek kasety (nie jest skręcony w prawo-lewo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spadanie przy kręceniu do tyłu jest wynikłe właśnie z tego przesunięcia LŁ, nic tu nie zrobimy, tak to sobie wymyślili i tyle. Gdybym osobiście budował sobie rower na booście z tyłu, to przymierzył bym zwykła korbę 1rz z odpowiadającą mi zębatką, a wtedy mieli byśmy to co na rysunkach Woolfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze czy to nie kwestia nowego łancucha ze jedna jest troche sztywny, popedałowałem troche i teraz jakby mniej spada ale spada :)

No tak ale skoro jest to zebatka dedykowana pod dany mode osprzetu m8000 i tylko do niego to powinna uwzgledniac cos takiego jak linia łancucha i byc odbiciem oryginału.

Pare postow wyzes SITEK pisał ze korba xt z zebatką AB idealnie gra z eaglem ktory ma jeszcze inna linie i tymbardziej powinno spadac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, nie działa i co mi zrobisz ;), trudno tak na odległość ocenić dlaczego spada, mi np korba zaczęła zaciągać łańcuch, za cholerę nie wiem dlaczego, korba XTR, zęby nie wyjechane, na dodatek przerzutek E type 9 rzędowych nigdy nie udało się ustawić do korby mimo, że rower zaprojektowany do takiego napędu ... wymieniłem na korbę XT 3X11 z e-type side swing XT i działa idealnie jak nigdy dotąd z łańcuchem 10 i kasetą 9 ...

U Ciebie starał bym się jednak zająć linią łańcucha, i ewentualnie sprawdził czy hak jest idealnie prosty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rulez napisał:

Sam siebie muszę poprawić, skoro nawet na korbach 3X... mimo masakrycznych przekosów przy kręceniu do tyłu łańcuch nie spada, to nie będzie wina linii łańcucha ...

Rulez, tylko k wyłącznie. Zakręć w szosie do tyłu z łańcuchem na blacie i na dużej koronce kasety, a też ci spadnie mimo, iż linia łańcucha jest identyczna dla korby i kasety 43,5mm. Wystarczy już te delikatne przesunięcie blatu na zewnątrz i spada. 

Oczywiście dochodzi cała geometria inna czyli średnice zębatek i długość tylnego widła, one też wpływają na kąt pod jakim biegnie łańcuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...