Skocz do zawartości

[rower] Kross Sign DS


zido

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy jakiego komfotru oczekujecie, rowerek da radę jeżeli nie jesteście jacyś bardzo wysocy, dacie długą sztycę 400mm i dobierzecie dobrze ramę, ale to na pewno nie będzie to samo co rower Cross`owy czy do XC, DS ma szerokie opony, z niskim bieżnikiem ale opory nie bedą małe, do tego dochodzi jeszcze jego waga itp, uważam że przejechanie więcej jak 25km będzie nim trudne pod względem komfortu, ale dla upartego do wykonania, pytanie czy o to chodzi? rowerów uniwersalnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakiego komfotru oczekujecie, rowerek da radę jeżeli nie jesteście jacyś bardzo wysocy, dacie długą sztycę 400mm i dobierzecie dobrze ramę, ale to na pewno nie będzie to samo co rower Cross`owy czy do XC, DS ma szerokie opony, z niskim bieżnikiem ale opory nie bedą małe, do tego dochodzi jeszcze jego waga itp, uważam że przejechanie więcej jak 25km będzie nim trudne pod względem komfortu, ale dla upartego do wykonania, pytanie czy o to chodzi? rowerów uniwersalnych nie ma.

 

Dzięki za odp. Co do wagi to mój stary arkus 505 ht (jak juz wczesniej pisałem) tez mial ~17kg , podobnie jak DS. Więc myślę, że z tym nie bedzie problemu. Także opony w arkusie mialy duzy opór, gdyz byly "kostki", a widzę, że w sign DS'ie sa chyba o mniejszym oporu ;). Na starym rowerku śmigałem bez problemu dłuższe traski, ale przemyślałem, że takie dłuższe trasy robie raz na... może 2 tyg. więc wytrzymam :D.

KUPUJE KROSSA SIGN DS'a ;)

Dzięki jeszcze raz :)

Kupuje go za okolo 2-3 tyg. Jak będę go miał, opiszę moje wrażenia ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak ze jeśli masz wyrobione nogi to żaden problem przejechać 30km na signie, ostnio tyle zrobilem nawet tego nie poczułem. Bywa tak ze jak mocny wiatr wiej to czuć jak cie hamuje w tedy widać różnice pomiędzy rower do xc (dłuższa rama) inna pozycja)a takim dsem, to zależy jak jazdę preferujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, uciekali by ci :) brak jakiejś większej zębatki z przodu też się do tego przyczyni

 

a można w jakiś sposób założyć z przodu jako drugi blat troszke wiekszy nic standardowo?

Poprostu odkreca sie blat i zaklada nowy, czy trzeba wymieniać korbe/blaty?

Pytam bo nie znam sie...

 

btw: ile by taka zmiana na wiekszy blacik kosztowala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy blat 40 złotych http://centrumrowerowe.pl/09503050146/Shimano-Alivio_tarcza_korby_FCM410_42z_srebrna/Produkt.aspx do tego śrubki , seryne będą za długie (blat wkładasz zamiast rockringu). Sprawdź, czy manetkę i przerzutke przednią masz na 3 przełożenia, jak nie to ustawisz sobie tak, żeby działały ci tylko środkowa i największa zębatka

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też stałem sie posiadaczem signa ds ;p rower jak najbardziej do polecenia w swojej cenie , lecz ja zj*** misje i wziąłem za dużą rame jak dla mnie , nie posluchalem sie ludzi i wzialem 17" przy moich 175cm jest ona niewygodna do streetu itd... więc jak chcecie do streetu to bierzta ramy 15" :)

 

PS.Jeśli ktoś chce to zamienie sie na ramy 17" na 15" , rama jest prawie nowa ( kupiona 3 czerwca jako nówka , przejechane z 10km dla testu , jak mi sie nie uda wymienic w sklepie , co jest malo mozliwe ,ale warto spróbować , to bede udupiony ...)

info pod GG 6663925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też chcę kupić Kross'a Sign DS i to jeszcze w tym tygodniu, ale nie wiem jaką brać ramę. Mam 175 cm wzrostu i 85 cm od stopy do pachwiny. Pomóżcie wybrać ramę, 15 czy 17" ?

 

GG: 1209796

 

Albo tutaj odpiszcie.

 

P.S. Celuje w street/dual delikatnie FR ale chcę też podjechać do sklepu na nim albo na wycieczkę 10 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podłączę się do tematu :( też mam signa :) powiedzcie mi, o co chodzi z tymi rozmiarami tarczówek? 160, 180, 203? które były by dobre do signa :) na początek nie muszą być to Elixiry ;p jakies do 200zl powiedzmy.

 

co do pytań o wzrost<->rozmiar ramy to powiem ze ja mam 183 cm mam dosc dlugie nogi :D i jeżdzę na 15"

 

jesli chcesz wiecej zjezdzac z górek, hopek i ogolnie jezdzić nim dużo z kolegami np to bierz 17 ale jak chcesz potrikować, łatwiej robić bunnyhopy to wez 15. krótszy rower jest łatwiejszy w podrzuceniu, prowadzeniu, fajnie sie montuje w zakręty, bandy. pozatym jest chyba lżejszy

 

ps.

zmieniał już ktoś opony w signie? na jakie? bo te fast fredy takie średnie sa =p

Edytowane przez Nastron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nastron wybacz ale herezje prawisz z tym rozmiarem ramy , oraz ze "zjeżdżaniem z hopek " . Ramy większe są dla większych osób , lub dla tych które chcą pojeździć wygodnie . Na mniejszej ramie nie koniecznie robi się łatwiej triki oraz bunny . Akurat dłuższy rower się lepiej prowadzi - jest bardziej stabilny . A kwestia zwrotności to właściwa geometria a nie rozmiar ramy . 

 

Rozmiar tarczówek jak sama nazwa mówi to rozmiar tarczy hamulcowej , dobiera się je do stylu jazdy . Do zł masz juicy 5 używane . 

 

 

 

 

A rower sign DS 2 jest nie najgorszy . Osprzęt da rade . Dla mnie ten rower to dobra baza do rozbudowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Chce kupić Signa DS ale zastanawiam się czy będzie szybki Chodzi mi o to że jeżdżę przeważnie dużą prędkością. Oczywiście potrzebny mi on też do skakania itd. Panic mi się nie podoba a DS2 - nie ma funduszy. Więc mam pytanie czy nada się na asfalt, las? A jak nie to doradźcie coś do 1200zł żeby było szybkie i na dobre tereny.

PS: Jak nikt mi do jutra nie odpowie to i tak go zamawiam ;d

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na asfalt to on się nie nadaje w 100%, a roweru uniwersalnego nie ma :]. Dlatego albo skakanie czyli Sign DS, albo asflat + las, czyli jakiś rowerek do XC typu Kross Level A2 2009 lub Kross Hexagon V6 2010 w limitowanej edycji z powietrznym amortyzatorem ( http://allegro.pl/item1172446842_kross_hexagon_v6_2010_z_amorem_axon_s_rl_wys_0zl.html ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz jednak go biorę. Ale niby dlaczego nie na asfalt? Że co rozwali się? Ja głownie będę nim skakał bo jak skakałem góralem to teraz mam rozp***do**ny xD

A w ogóle to w innym temacie gość pisze że nim osiąga 60km/h to nie wiem . Pozdrawiam!

Edytowane przez Endymion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pozycja, po drugie opony - to dyskwalifikuje go z jazdy po asfalcie, owszem według mnie do 15km da się zrobić tym rowerem, ale nie więcej :) - przynajmniej ja nie dam rady :) (192cm), będziesz miał okazje to porównaj rower typowy górski z Signem na asfalcie, na pewno zrozumiesz o co mi chodzi. Ile masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower wygodny nie jest zbytnio, ostatnio codziennie robie na nim okolo 30-50km. Ogólnie nie jest to rower przeznaczony do szosowych wycieczek, a czy sie nada to Tak - dlaczego miałby sie rozlecieć?? Jazda na nim po drodze nie będzie aż tak komfortowa :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema!!! Też niedawno kupiłem signa ds.Jestem bardzo zadowolony z tego kupna , gdyż wcześniej miałem hexagona v5.

zdjąłem przerzutke z przodu, wykręciłem tą małą tarczę i manetke, i kupie napinacz ale się tez zastanawiam nad zmianą siodełka bo to co mam to jes jak ''siodło od trakrora''Więc mam takie pytanie jakie byłoby dobre ? bo myslałem o http://mojrowerowy.com/product-pol-184-Siodlo-Earthworks-Slim.html ale niewiem, doradżcie mi;D

 

albo to chyba bardziej http://allegro.pl/siodlo-earthworks-rocker-biale-od-bike-arena-i1287094605.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O_o co racja to racja kolega też ma ds`a rower jest świetny , ale jak mu powiedziałem co sądzę o tym siodełku to wrócił się do domu z bóle brzucha :woot: a teraz do tematu też zastanawiam się nad kupnem ds`a , ale czy opłaca się inwestowac w ds`a 2 czy wybrać 1 niby ds 2 ma tektro aguira comp to mechaniki , ale do asów nie należą : ) a ten RST Space Jump w ds2 kosztuje w polsce 900 zł :) niezły żart więc chyba kupię ds2 i będzie modernizacja :excl: chciałbym jeszcze zaczerpnąć opinii lepiej wygląda grafit czy biały

PS. nie podoba mi się ten kod kreskowy na boku ramy :) ale to nie argument żeby rezygnowac z dobrego roweru za taka kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej kup tego ds2 ze względu na sam amor bo ja mam u swojego ds'a res launh i wczoraj byłem poskakac i tak jyje***ałem ze szok renka zdarta kolano to samo, i polec jeden prawiej ręki wybity ;D zersztą wiele na ten temat czytałem i okazuje się że nie tylko ja miałęm takie przeżycia z tym amorem podobno znacznie lepsze jest duro.;)

 

ale jakbys kupiłe ds 1 to biały jest zaje..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...