Skocz do zawartości

[Korba i pedał] szerokość stopy


Green_Pavel

Rekomendowane odpowiedzi

Załóżmy, że szerokość stopy to 11 cm a odległość od korby do środka pedału to 5 cm. Logicznie but zawadza wtedy o korbę.... Rozwiązanie? Przesunięcie bloków w bok.... Ale co z tego skoro wtedy nie naciskamy na pedał środkiem stopy tylko bardziej jedną stroną. Jest jakieś inne rozwiązanie typu dłuższa oś pedału czy coś w tym stylu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj, w przeciągu 1-2 miesięcy były już dwa takie tematy. Są adaptery, ale trzeba chyba zamawiać od chińczyków albo z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście tego nie założył.

Też mam bloki odsunięte tak że but jest oddalony od korby, przy sztywnej podeszwie nie ma to znaczenia raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile też tam to odsuniesz trgo buta jak w spd to może ze 2 mm da się więc co to jest? Za mało. A ja nie planuje sztywnej podeszwy tylko wpinane buty trekkingowe. Nie po to zmieniam spd SL na spd żeby mnie znowu stopa bolała od sztywnego buta. 

No i jeżeli nie da się zmienić osi pedału na dłuższą to jazda na rowerze bardziej wyczynowo traci sens. Bo w końcu nie każdy ma taki sam naturalny rozstaw stóp (co jeszcze można zniwelować q-factorem korby), jak i tym bardziej nie każdy ma taką samą szerokość laczka (czego bez odpowiedniej ośki nie da się zniwelować). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...