Skocz do zawartości

[hydrauliki] Deore 535 vs Hayes Mag


lenoxs

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam hampel Deore 535 z tarczą 160mm. W przyszłym sezonie będę się zastanawiał nad zmianą hampla. Jak dla mnie 535 z tarczą 160mm to żyleta. Naprawde gdy siedze na siodełku rozpędzony moge przelecieć przez przednie koło. No ale za to modulacja mnie nie zadowala (np. endo trudno zrobić). Zastanawiam się nad kupnem hayesa mag-a z tarczą 203mm. Mój kolega ma właśnie ten hamuleć z taką tarczą i powiem że modulacja jest może lepsza od 535 ale siła nawet z tak dużą tarczą nie zadziwia. Może nawet siła hamowania jest mniejsza od 535 z tarczą 160mm. Nie wiem może coś jest nie tak z tym mag-iem, bo naprawde nie rozumiem tego. Gdy zmienia sie tarcze z 160 na 203 ponoć siła wzrasta 2- krotnie.

 

Może ktoś z was mógł przetestować te dwa hample i porównać ich siłe i modulacje przy tej samej wielkości tarczy.

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim żeby założyć tarczę 203 powinieneś zmienić amora, bo nie wytrzyma długo :)

Podejrzewam że z tym magiem jest coś nie tak. Mój kolega ostatnio założył HFX-9 160mm i efekt hamowania jest podobny jak w Twoich 535.

 

Pozdrawiam

 

cdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zmienia sie tarcze z 160 na 203 ponoć siła wzrasta 2- krotnie

Dobrze, że nie dwudziestokrotnie :)

Przede wszystkim żeby założyć tarczę 203 powinieneś zmienić amora, bo nie wytrzyma długo

Nie ma obawy, autor tematu dopytuje się ostatnio o Monstera ;)

 

OK. Tyle obowiązkowej złośliwości z mojej strony :) Modulacja to rzecz względna i tak naprawdę wyczucia hampla trzeba się nauczyć, a nie zwalać wszystko na barki producenta. Nie wydaje mi się, żeby poprawnie działający Mag HD miał podobną siłę do 535 z tarczą 160mm (z tym, że jeśli chodzi o Shimano, to miałem kontakt tylko ze starym, 4-tłoczkowym XT). Ogólnie jeśli masz problemy z opanowaniem hamulca na tarczy 160mm i wystarcza Ci jego siła, to odpuść sobie większe tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w streetówce mam maga z zaciskiem g1 takiego starszego klamka to samo co obecnie i Hayes mag to zdecydowanie najlepszy z hayesów miałem tez hfx-9 na elcamino jezdziłem i uwazam ze elcamino to zupełna pomyłka. Wracając do maga super siła modulacja rewelacyjna z tym, z tym że zależy jak się ustawi ja mam klamkę dabomba do tego maga a tam jest jeszcze dodatkowa regulacja wychylenia.

 

Niech twój kumpel zaleje je od nowa dotem 5.1 i dobrze odpowietrzy(bo to wbrew pozorom trzeba umieć) i na pewno 535 nawet nie będzie się umywało! Ja do swojego nie dotykałem sie prawie 2 lata, plyn sobie przelewam raz na pół roku bo mam taką potrzebe wewnetrzna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...