Skocz do zawartości

[3000 zł] Rower Crossowy


Prixo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zwracam się do Was z pytaniem o najbardziej sensowne (stosunek ceny do jakości) aktualnie model rowerów crossowych. 

Moje parametry:

Wrost: 183 cm

Waga: 73

Ilość przejeżdżanych km/sezon: +/- 1000 km. 

 

Trasy głównie po asfalcie, ale czasem zdarzy się wjechać w leśną ścieżkę. 

 

Z ważniejszych rzeczy zależy mi na amortyzatorze z przodu. 

 

Jeśli jest potrzeba uzupełnić jeszcze jakieś dane, dajcie znać, odpowiem na pytania. 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na amortyzatorze to w takiej cenie z nowych będzie problem. Działający amortyzator trekkingowy/crossowy to suntor NRX-E lub S (ostatecznie D Air) albo rock shox paragon (praktycznie dowolny). Wszystkie niższe modele to tylko "groźnie wyglądające" atrapy na plastikowych ślizgach i koszmarnej jakości uszczelnieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcją dla ciebie może być zakup Vipera GTS (polecam tu wersja V-brake 2017) da się dorwać za 2200 ( ja za 2150 kupiłem 2 tyg. w sklepie stacjonarnym po negocjacjach), wersja tarczówki (DISC) jakieś +300 pln trzeba liczyć jeśli Ci bardzo zależy, osprzęt prawie cały na Deore, jak i również sensowny suport Octalink oraz piasty czy obręcze, a za te 800 pln kupisz już jakiś fajny powietrzny amor, a tego NVX za 150-200 pln powinno udać się sprzedać i w 3k się mieścisz lub go minimalnie przekraczasz jeśli tarczówki chcesz. Ja na razie amora zostawiłem, chociaż podobny plan rozkminiałem, jak padnie NVX za 2-3 sezony, może powietrze kupię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

 

Dołącze się do tematu. 

Całe dorosłe zycie przejezdzilem na jakichs "góralach" i chyba najbardziej brakowało mi mozliwosci "depniecia" bez koniecznosci szalenczego mielenia pedałami.

Wymyslilem, ze rozwiazaniem moze byc rower crossowy. Zastanawiam sie czego moge sie spodziewac w okolicach 3k złotych.

Najbardziej zalezaloby mi na mozliwie niezawodnym ukladzie suport/korba oraz geometrii (agresywnej? usportowionej?) najbardziej zblizonej do roweru gorskiego. Więc chyba np krotka głowka ramy?

Wiele crossowych rowerow wydaje sie miec dosc "pierdołowatą" geometrie.

Chetnie zrezygnowalbym z hamulcow tarczowych na rzecz np lepszego napedu albo sztywnych osi(waze 95kg, 185cm wzrost)

Nie mam zadnej upatrzonej marki czy modelu. 70%miasto, 30% szutry, lasy.

Co byscie polecili w okolicy 3 000 zlotych?

Jestem laikiem w temacie rowerow wiec od razu z góry dzieki za wszelka pomoc i wbicie kilku kropel oleju do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o tym. Wtedy głowny problem, z ktorym zostaje to chyba te same przelozenia/grup osprzetu co w moim starym 26" ?

Z tego co wiem w crossowych wystepuje inna grupa osprzetu niz w MTB i w zasadzie to mnie do crossowych skłoniło.

Priorytetem raczej jest predkosc, opony sa mniej istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle cały napęd co korba. W MTB będzie największy blat 40 albo 42 (rzadko 44) a w crossie 48. A jeśli priorytetem rzeczywiście jest prędkość to nie szukaj w crossach a w gravelach ew. fitnessach - tam nie ma zbędnych kg i są optymalizowane do jazdy po utwardzonych nawierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz pod typem fitness, np taki model (lub ubiegły rok- 2500, moze coś taniej)z karbonowym widelcem https://www.rowertour.com/p/82597/merida-speeder-200-rower-fitness-28-shimano-sora-2x9-2018#82598-rozmiar-54 masz tam przełożenia szosowe, zwarty i zwrotny rower ktorym się zapiernicza aż miło :)

lub http://www.arkus.sklep.pl/rower-giant-fastroad-slr-2-2016-p-8720.html jesli rozmiar odpowiada, 3x9. (zawsze można te odrobinę szersze opony założyć) ale nie wiem czy jego zamkniesz w budzecie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze nieśmiało myslalem o fitnessach i gravelach. Mało o nich wiem. W przypadku fitness nie wiem np. jak to sobie radzi w terenie - oczywiscie umiarkowanym (las, szutr, czasem jakis pomniejszy korzeń - typowa wyprawa za miasto), w przypadku gravela bariere psychologiczną stanowi baranek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2500 wrzucałam na forum ostatnio Marina muirwoods (stal na kole 29 prosta kierownica). http://halarowerowa.pl/marin-muirwoods-29er-p635.html

Lepiej tłumi drgania kosztem oczywiście trochę większej wagi ale to wręcz pod wyprawy może być rower,jak również do miasta, pracy, czy ogólnie wygodnego jeżdżenia. Baranek nie jest zły pod warunkiem że lubi się balans na rękach przy np korzeniach (tu amortyzuje się całym sobą i to dość dynamicznie) więc zależy co komu pasuje :) tylko wart uwagi napęd czy będzie odpowiadać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2018 o 22:14, Dokumosa napisał:

Poszukaj Romet orkan 5 z 2017. Dzisiaj ktoś pisał że kupił w ubiegłym tygodniu za 2700. Tam jest już powietrzny NRX i reszta przyzwoitych gratów.

Ja kupiłem dwa dni temu w sklepie w Kielcach za 2500 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dokumosa napisał:

Jeśli 5.0 z rocznika 2017 to tylko pogratulować.

2017 czarny Batbike :-)

Czekał bidulek na mnie rok :-)

Problem z nimi polega na tym, że w magazynach już go nie ma (przynajmniej w Romecie). Proponuję chętnym szukać gdzieś w okolicy w punktach które handlują Rometem.  Może się coś ostało jeszcze, i negocjować. Ja w tej cenie wydębiłem jeszcze stopkę na której się opierał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JGR napisał:

Ja kupiłem dwa dni temu w sklepie w Kielcach za 2500 :-)

JGR, mógłbyś powiedzieć (o ile nie jest to tajemnicą :d) gdzie w Kielcach znalazłeś go? Sam kręciłem się po kilku sklepach i znalazłem tylko na Warszawskiej w Moto Parku, jednak w rozmiarze 21 cali, który był na mnie za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...