Skocz do zawartości

[Napęd] Problem z wyregulowaniem przedniej przerzutki


Daymon87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem, zmieniłem manetki SLX na XTR w napędzie 2x10. Mój problem polega na tym, że nie mogę wyregulować przedniej przerzutki DEORE.

Jeżeli na najlżejszym przełożeniu wszystko gra to na najcięższym łańcuch trze z przodu o przerzutkę i prawie spada na mniejszą zębatkę, jeżeli ustawie najcięzsze przełożenie to trze na dole.

Mam wrażenie, że dźwignia która tworzy się po założeniu linki jest za krótka, brakuje mi ok 2-3 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka dokładnie puszczona w wyżłobieniach i tak jak w manualu.

Specjalnie poszedłem jeszcze do sklepu zobaczyć jak to oryginalnie jest bo już zgłupiałem.

Jak manetkę ustawiłem na 3 biegi to 1 i 3 odpowiadają tym ustawieniom które bym potrzebował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to robiłem, wszystko to samo a manetka nowa.

Rozwiązałem to inaczej i podejrzewam, że poprzednio w SLX (też ze zmianą 2 na 3 tryby z przodu) też tak zrobili.

Mianowicie, ustawiłem manetkę na 3 tryby z przodu i 2 pierwsze biegi wyregulowałem, trzeci bieg na manetce by poszedł ale blokuje go przerzutka na dole (zakres na zewnątrz).

Na razie na stojaku wszystko śmiga, jutro kończę odpowietrzać hamulce, poskładam wszystko i zobaczymy co z tego wyszło.

Dzięki za odpowiedzi, odezwę się czy to co zrobiłem działa :)

 

Miłego wieczoru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...