Skocz do zawartości

[dętka] balon z jednej strony dętki


mich126

Rekomendowane odpowiedzi

Dętka schwalbe extra light, taka jak tutaj:

https://www.centrumrowerowe.pl/detka-schwalbe-extra-light-27-5-28-29-cali-pd3907/

W poprzedniej wentyl puszczał powietrze, miałem takie dętki jak wyżej kupione na zapas, zmieniłem, ale w ciągu 3 dni powietrze całkiem uchodziło z nowej dętki. Po wyjęciu dętki wyglądała ona tak jak niżej, z jednej strony był duży balon:

 ZWFCvzN.jpg

Sprawdziłem ją pod wodą, ale nigdzie nie było pęcherzyków. Pomyślałem, że dam większe ciśnienie bo było poniżej 1 bara, ale po jakiś 3 machnięciach dętka pękła i teraz tak myślę że to chyba wada fabryczna? Dętka leżała od nowości w plecaku rowerowym, nie na słońcu itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętek nie pompuje się bardziej niż trochę gdy nie jest wewnątrz opony. To że z jednej strony będzie większy balon niż z innej to normalne.  Na całej długości dętki mogą być minimalne różnice w grubości co nie wpływa na wytrzymałość gdy dętka jest w oponie. Po prostu napompowałeś dętkę i rozdymała się bardziej niż by to miało miejsce w oponie. ( nie miała na czym się zatrzymać i w najsłabszym, pewnie najbardziej cienkim miejscu pękła ) Wentyle zdarzają się wadliwe, super cienkie dętki lubią gubić po kilku dniach powietrze, oczywiście nie do zera. Sprawdź też czy w oponie coś siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd że pompowałeś bez włożenia w oponę. Ja ostatnio kupiłem dętki schwalbe 28x622 rozmiar 18-28 opona 700x28C. Po założeniu i napompowaniu do 7bar jedna pękła na długości 2cm po dniu a druga za dwa dni i takie samo pęknięcie, tak na szwie. Dętki reklamowałem i bez problemu wymieniono. Myślę że sklep zna problem. Teraz zakupiłem rozmiar 25-32, rozmiar zbliżony do opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...