Skocz do zawartości

[amortyzator] RockShox Recon Silver RL wyciek


bongkox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj po zimowej przerwie wybrałem się na pierwszą jazdę, po przejechaniu 10 km zauważyłem wyciek oleju spod regulacji kompresji. Nie wiem czym to jest spowodowane rower posiadam od czerwca 2017 wcześniej takich wycieków nie było. Wyciek wytarłem i  powrót do domu 10km i  jest sucho. Ktoś mi doradzi skąd ten wyciek oleju?

30070560_1914914828578472_1130222834_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie odwracałeś roweru do góry kołami? Przy robieniu kapcia na przykład? O ile konstrukcja tej blokady jest taka jak w mojej starej Rebie z 2009 roku (podejrzewam, bo Recon to nic innego jak troszkę gorsza Reba), to tam w ogóle nie ma żadnej uszczelki. Plastikowa oś obrotu blokady przechodzi przez aluminiowy korek zamykający goleń i tyle, to się szybko wyciera podczas używania. Pod pokrętłem jest jeszcze teflonowa podkładka, ale ona nic nie uszczelnia, robi za ślizg i kasownik luzu, żeby pokrętło nie latało.

Przy normalnej jeździe nie powinno być takiego wycieku, musiałoby być za dużo oleju i jeszcze ten olej musiałby się pienić.

Istnieje jeszcze jedna możliwość - olej wycieka przez oring tego właśnie korka, co może oznaczać, że albo się właśnie poluzował dość mocno, albo oring został niedokładnie założony i przycięty przez gwint podczas montażu i teraz będzie lało.

Edytowane przez Kolmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem rower stał normalnie od grudnia do kwietnia. Odkręciłem wczoraj pokrętło blokady i dokręciłem troszkę ten korek bo była taka możliwość zobaczymy czy wyciek znowu się pojawi, mam nadzieje że nie:D 

Edytowane przez bongkox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc tak po dokręceniu tej górnej nakrętki wyczyszczeniu wszystkiego do sucha, zrobiłem kilka wypadów i za każdym razem widać lekkie zapocenie. Nie wiem co jest grane przeraża mnie oddanie widelca na gwarancje i czekanie na niego jakieś 3 tygodnie ;( Zwłaszcza ,że przed zimą ten widelec był już w harfie w związku z lekkimi luzami na goleniach po czym wrócił po miesiącu z pismem ,że luzu mieszczą się w normie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...