Skocz do zawartości

[pedały] nietypowy opór na M520


kosmonauta80

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zauważyłem, że jeden z tych pedałów nie obraca się swobodnie. Wyczuwalny jest lekki opór. Luzu brak. Pedały przejechały około 3k km. Z drugim nic się nie dzieje.

No to stwierdziłem, że pora zajrzeć do środka. Najpierw zakupiłem ten specjalny klucz z wielowypustem, a potem to rozkręciłem by wstępnie ocenić. Na I rzut oka było ok więc zaplanowałem, że w wolnej chwili zrobię pełny serwis. Skręciłem całość z powrotem i co zauważyłem? Że jak całość nie jest skręcona ma maks (chodzi o dokręcanie tym specjalnym kluczem), to pedał obraca się swobodnie. Jak dokręcę na maks, to jest opór.

Czy to może być kwestia syfu w rejonie uszczelki? Zastanawiam się czy jest sens robić ten serwis. Pasowałoby przy okazji zrobić serwis drugiej strony. A może po prostu nie skręcić całości na maksa i poczekać do planowanego serwisu za 2k km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby w środku dobrze je skontrować tzn. na tyle mocno, żeby nie było luzu i nie mocniej. Mam saint-y mx80 i też jeden kręci się z delikatnym oporem w stosunku do drugiego, nie ma to żadnego znaczenia w kręceniu,  za bardzo pedantycznie podchodzisz do tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...