Skocz do zawartości
  • 0
nig0

[2000zł] Rower MTB - Jaki zakupić dla początkującego?

Pytanie

nig0

Witam.
Przeszukuje mnóstwo tematów i nie mam pojęcia jaki rower mógłbym zakupić w przedziale cenowym do 2000 zł.
Interesuje mnie rower MTB z uwagi na fakt że w moim miejscu zamieszkania są lasy po których chciałbym jeździć. Dodatkowo rower będzie również służył do dojeżdżania do pracy około 10 km dziennie po asfaltowym podłożu. Chciałbym aby jazda na nim była lekka i płynna z uwagi na zmieniające się wysokości terenów w trakcie jazdy do pracy.

Oczywiście nie chce aby ten rower był na rok. On ma mi wysterczać na kilka sezonów - Oczywiście w tym czasie jak moja wiedza rowerowa się powiększy chce w niego inwestować. Lepsze hamulce, przerzutki, amortyzatory itp.

Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuje!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Pablo59

Nie za dużo w nim klasy tourney ? ?

Temat MTB za 2000  był tu wielokrotnie "ćwiczony" - przejrzyj parę stron forum i będziesz wiedział wiele więcej ( i szybciej) niż czekając na odzew w tym wątku...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
TENtamten

ja bym kupił używany

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
lederfox34
W dniu 24.03.2018 o 13:30, nig0 napisał:

Oczywiście w tym czasie jak moja wiedza rowerowa się powiększy chce w niego inwestować. Lepsze hamulce, przerzutki, amortyzatory itp.

Inwestując w ramę Hexagona niestety bedziesz rozczarowany. Wymiana na coś dobrego nawet z drugiej reki typu naped amortyzator hamulce wyniesie cię to drugie tyle co rower. Przemysl coś jednolitego używanego wyższej klasy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
TENtamten

do 2000 kupisz coś porządnego i nie bedziesz musiał nic inwestować poza serwisowaniem 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
PeperPL

Za niewiele więcej ($$) możesz już kupić HEXAGON 7.0 a w jego cenie ze stajni KROSSa możesz przymierzyć się pod MTB XC czyli modele LEVEL 2.0 lub 3.0
Z tym, że ceny ok.2500-2600zł

Z używanych możesz nawet poszukać KTMa, myślę, że modele SPORT XT albo ULTRA FIRE powinny oscylować w granicy Twojego budżetu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
lederfox34

Jesli kolega mógłby wytrząsnac trochę grosza to warto i tego gościa wziąc pod uwage https://www.dadelo.pl/rower-mtb-romet-mustang-1-2018-pd17913/?v_Id=122065&gclid=CjwKCAjwk9HWBRApEiwA6mKWaQJy9Ro3uW0lc0Iu3LivEWQqr6RqJ1s06A9M0HQasfCh3haF0VgdzxoCsMMQAvD_BwE i tu faktycznie nic poza standardowym serwisowaniem nie musiałby zmieniac. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Gość nieznany

Tak się teraz, czasem zastanawiam. Czasem czytam, te wszystkie komentarze, że rower za 2tyś się do niczego nie nadaje (nie mówię że w tym temacie tak napisano). ze lepiej kupić używkę itd. Kurde nasi dziadkowie jeździli po lasach i innych dziadowskich drogach rowerami cholera wie z z czym i jakoś żyli, a teraz mój znajomy kupił rower za 4k i mówi, że strasznie źle się mu się go użytkuje bo się męczy jak na nim jedzie. No chyba po to też rower jest, żeby dowalić organizmowi trochę wysiłku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Pablo59

no bo kiedyś "statki były z drewna a ludzie z żelaza" - a rowery były ze stali i ludzie mieli power w nogach a nie w palcach  wyćwiczonych na klawiaturach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
lederfox34

Mieli też kondycję a nie zlamerale kręgosłupy i czasem wyobrażenie że rower za x to poleci przy lekkim dotknięcie korb :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.