Skocz do zawartości

[400-700] w miarę uniwersalny rower


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, damian00716 napisał:

SHIMANO FC-M131, która kosztuje 70zł - więc gdyby zszedł do 500zł to chyba będzie ok?

Jeśli tak wygląda korba, a gościu jeździ na tym od początku to trzeba będzie jeszcze dokupić kasetę 60 zł i łańcuch 40..... no i ktoś to jeszcze musi wymienić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ nie wysłał jeszcze tych zdjęć kellera, a ja się niecierpliwię i trochę poszukałem jeszcze.
Znalazłem http://allegro.pl/rower-kands-26-1300-energy-ideal-doinw-okazja-i7227669077.html . Podobno wszystko to samo co w Kellerze - tyle, że: na pewno nie trzeba opony wymieniać, i napędu (chyba) + mam błotniki, podnóżek, i jakieś tam torebeczki. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napęd dobry i piasty koła to ok. Tamten keller jesli dasz caly nowy napęd i kupisz za 500 wyjdzie 700. Ten  wychodzi 665. Może faktycznie być kands lepszy. Poproś o zdjęcia zębatek przód i kasety tył. Jeśli trzeba wymienić to lepszy keller. Jeśli napęd ok to kands.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba mieć w głowie? Szkoda, że przez okno nie zrobił...

Nie mnie jednak łańcuch już niestety wyraźnie odstaje od korby, czyli jest rozciągnięty. Ciekawe, że opona CST, która chyba na pierwszy montaż szła nie wygląda na zużytą. Wstawił nową dla niepoznaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdjęcia tragiczne, jakby chciał coś ukryć, ale sądząc bo obtarciach ramienia korby - nie było jakiegoś dużego przebiegu. brakuje 1 wkręta w największej tarczy korby - od osłony korby. Ale to pewnie nic... chyba bym zaryzykował tego kandsa..Tak czy siak, dużej różnicy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keller ma zajechaną średnią koronkę, oraz o dziwo duże zużycie najmniejszej. Kaseta wyglada w miarę ok, może nawet przyjęłaby nowy łańcuch, widać że było jeżdżone na dużych koronkach na kasecie. Czyli z przodu średnia i mała a z tyłu najwieksze. Czyli jazda na tylnym kole etc, może skoki... wybrałbym kandsa. 

/ edit

Chyba, że jeździł do szkoły kilka km podjazdy w 1 stronę a do domu zjazd ;) coś jak Nairo Quintana w Kolumbii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteście w stanie podsumować mi mniej więcej wartość dodatkowych akcesoriów od Kandsa? Rower kosztuje 665zł

~30zł błotniki
~40zł sakwa na telefon
~50zł? sakwa rowerowa dwustronna
~30 podnóżek

Te dodatkowe akcesoria to jednak trochę oszczędności. No na pewno trzeba dodać 100zł za kasetę i łańcuch (ale chyba nie muszę wymieniać od razu?).

Co do kellera, gdyby zszedł mi do 500zł to tak jak pisaliście pewnie wymiana korby by mnie czekała 100zł, zakup opony 40zł, zakup błotników 40zł? - nie znam się, podnóżek 30. To i tak optymistyczna wersja bo jak pisaliście możliwe, że trzeba będzie wymienić kasetę i łańcuch co daje kolejne 100zł, a co = 310 lub będąc dobrej myśli 210. 

 

Podsumowując: Kands wyniesie mnie "w przyszłości" 765zł, Keller 710zł - będąc optymistą, w przeciwnym razie 810zł :O ( o ile dobrze liczę) . 
Zapędziłem się strasznie w tych kosztach, a zaczynałem z czarnym Trek'iem za 5 stówek. Co myślicie o tym, który jednak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zerknąc w katalog, ale jeśli jest w fabrycznej specyfikacji - a na to wygląda to nowy kosztował pewnie z 5-6 k pln

http://www.retromtb.pl/pdf/scott99.pdf

Możliwe, że będzie coś z napędu do wymiany ( średnia tarcza ) stalowa z 50 dych - oryginał - alu coś koło 100, amor ciekawe jak chodzi, były proste w naprawie i trwałe i dobrze judy xc z 99 roku działał.Kwestia też gustu, a mi się podobają takie klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...