Skocz do zawartości

[Rower za 1500zl] na wysoka osobe


Rekomendowane odpowiedzi

Kół w zasadzie nie dobiera się do wzrostu, a przeznaczenia i stylu jazdy raczej, ale rzeczywistość jest taka, że rower dużą ramą na takich kołach wygląda dziwacznie i ma komin z podkładek pod mostkiem. Tym bardziej, że Cube'y mają krótkie ramy, więc 23' dla Ciebie to raczej minimum.

Co to są lekko górskie drogi? Jeśli szutry i ubite ścieżki to nawet crossowy rower da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy nie mogłem zobaczyć aukcji niestety, a powiem Ci, że pierwszy osprzętowo wypada bardzo ciekawie. Zastanawiający jest tylko stan tego amorka, bo firmy już nie ma i serwis może być kłopotliwy, a rower ma założone downhillowe koła. Może ktoś przerabiał rower dla szpanu, a może rzeczywiście na nim polatał...

Drugi rower jest bardzo podstawowy, ale może być niezużyty, bo po siodełku widać, że ktoś nie trafił z rozmiarem.

Jakim rowerem jeździłeś wcześniej i gdzie? Na niewymagające trasy większe koła będą rzeczywiście lepsze.

Na szybko to zwróciłem uwagę na ten:

https://www.olx.pl/oferta/focus-black-forest-29r-5-0-sprzedam-zamienie-CID767-IDsNJmb.html#3d74cb3cf6

Rama wcale nie musi być mała, ale bez przymiarki nie da rady. Sprzętowo nie ma może szału, ale przynajmniej amortyzator jakiś jest, bo najpopularniejsze w tej klasie XCT i XCM to uginacze kompletne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem na żadnym specjalnym, nie raz siostry wziąłem ale mały jest i nie wygodny jak dla mnie xD giant 19 cali, 26koła. Dla mnie zdecydowanie za mały, a tak to to jakiś składak miedzy nogi i jeździłem. Postanowiłem kupić jakiś bo już wiocha się zaczynała robić jak gdzieś w ludzi wjeżdżałem xD Nie wydaje Ci się że L = 54 cm rama będzie za mała? Chciałbym taki rower żeby był wygodny z amorkami z przodu, a hamulce jeden pies jakie będą v-brake czy tarczówki. Jestem zielony w sprawie rowerów więc piszę z prośba o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 cm to jest ponad 21', więc jest opcja, że by pasował, ale bez przymiarki nie da się stwierdzić. Ja mam 186 cm wzrostu i jeżdżę na 19 calowym MTB. Najtańszy amortyzator niestety potrafi bardziej przeszkadzać podczas jazdy, bo pompuje podczas pedałowania, a dobrego chyba tylko tyle, że nie kopie po rękach jak się w dziurę wpadnie. Dziury można omijać, a nierówności to uginacz i tak nie wybierze - cudów nie ma.

Jeśli jesteś aż tak zielony jak mówisz to nie wiem czy jest sens się w ogóle pchać w używany rower, bo możesz wpakować się na minę i potem topić pieniądze w serwisach. W ogóle nie myślałeś o nowym rowerze?

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-540-275-id_8379537.html

Macie gdzieś tam Decathlon? Idź i przymierz się do XL. Ten rower jest wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lojtek napisał:

Mam mozliwosc zakupienia Cube ltd niestety nie wiem czy sie oplaca mam 200cm a kola 26inch nie beda za male? Czy w tej cenie nie znajde nic lepszego? Da rade na lekko gorskich drogach?

Przy 2m wzrostu odpuść sobie wszystkie 26 i 27,5..... Mam 188 cm wzrostu i jak głupi czekałem z przejściem na 29 tak długo- za długo. Dla chłopa i baby z przedziału 1,8-2m tylko i wyłącznie 29 jeśli rozmawiamy o MTB.

Będzie gorzej poskładany (używka) niż 26 ale warto. I pamiętaj że ta 29 też ma mieć odpowiedniej wielkości ramę XL- XXL.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, że ten Kross to jest singiel i do tego bez amortyzacji? Ten widelec to nawet zaleta, bo szeroka opona wg mnie będzie lepiej tłumić niż byle uginacz, ale brak biegów to już trzeba lubić. No i rama mała.

Dopóki nie pojedziesz gdzieś rower obejrzeć i się przymierzyć przynajmniej to wiele ci nie pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...