Skocz do zawartości

[trekking] jaki rozmiar ramy wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę poczytałam w internetach, byłam w sklepie i zgłupiałam

Mam upatrzony rower (kands elite pro), rama damska jest w 2 rozmiarach. W sklepie akurat mogłam "przymierzyć" tylko 17 i było całkiem nieźle, ale... Mam wzrost 175 i ze wszystkich internetowych poradników wychodzi mi że powinnam mieć jednak ramę 19. Teraz boję się, że ta 17 w użytkowaniu będzie jednak za mała. Znalazłam też info, że przy ciut mniejszej ramie pozycja do jazdy będzie bardziej wyprostowana co mi w sumie odpowiada. Zgłupiałam jednym słowem... No i co teraz wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradniki, kalkulatory i wytyczne są potrzebne mocno wstępnie - skoro miałaś  możliwość przymiarki i było OK - to kto ci ma odradzić ?? :)

Sporo zależy jeszcze jak ci się to 175 cm rozkłada na nogi i górę ...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w sumie 19 nie przymierzałam i nie mam porównania, może by była lepsza tylko o tym nie wiem ;)

wie ktoś może czy w tych rowerach przy zmianie rozmiaru zmienia się też odległość od kierownicy? czy chodzi tylko o wysokość ramy pod siodełkiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo , nie zgodzę się . Jeśli ktoś ma długie nogi i krótszy tułów to właśnie powinien wybrać najmniejszy rozmiar który będzie odpowiedni na wysokość . Taki rower będzie krótszy i lepiej zgra się z krótkim tułowiem . Odwrotnie, jeśli ktoś ma krótkie nogi to powinien wybrać największy rozmiar zapewniający odpowiedni przedkrok . Taki rower będzie miał dłuższą ramę odpowiednią do długiego tułowia . To oczywiście teoria , a rozmiar ramy to jednak nie rozmiar butów .

Autorce niestety trudno pomóc . 175 cm to niby tak w połowie . Pewnie na obu rozmiarach ( damki ) będzie mogła jeździć . Który będzie wygodniejszy zależy też od upodobań . Proponuję przymiarkę do 19" roweru nawet inne firmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do długości nóg to najkrótsze nie są - 80 cm do kroku bez obcasów. Z kalkulatora internetowego wychodzi mi, że rama 20 powinna być nawet. 

Czyli jeszcze jedna wycieczka do sklepu jednak... 

Edytowane przez fruuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka do 19" innej firmy będzie losowa, a jeśli ma długie nogi to wyciągnie sztycę w ramie 17" do granic możliwości  :)

Jak wyciągnie sztycę wysoko do góry, to oddali siodło od kierownicy, nieprawdaż ? A finalnie wysokość siodła nad glebą będzie dla obu ram identyczna ...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...