Skocz do zawartości

[Xloc] Zacina się


Pinifarina

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc z zacinającym się Xloc podwójnym. Zmontowałem damper Monarch XX z widelcem RS 1. Po kilku  włączeniach blokady zacina się i nie chce wyskoczyć. Da się go rozłożyć na części, aby zajrzeć do środka ? Okład odpowietrzony dobrze pracuje. Podejrzewam ze manetka została uderzona i albo pękła w środku albo jakiś zadzior powstał. Może ktoś ma na zbyciu dobry. 

  image.jpeg.e8b05f5dae48c6bd5a73286b6d0a99f4.jpeg

Edytowane przez Pinifarina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej podepne się pod temat... 

Zakupiłem Sida z Xloc niestety wole jak manetka jest z lewej strony a mam manetke prawa. Zastosowałem rozwiązanie z mocowaniem z Foxa i odwrocilem manetke. 

Czyli przewód idzie za rura sterowa (fotki zalaczone). To rozwiązanie mi pasuje. Jednak mam przewód hydrauliczny przy krótki minimalnie. (proszę nie proponować zmień kiere albo długość mostka lub podkładki). 

Pytania techniczne:

Czy kupując przewód trzeba go wciskać na "choinke" czy to jest zarobione? 

Czy można użyć zestawu do hamulców avid (wiem dot gryzie się z uszczelkami) nie mam już avidow a zestaw pozostał więc przeplukac w odtluszczsczu itp) chodzi czy gwit będzie pasował od końcówki?

Najchętniej zamienilbym się na manetki mam prawa a chciałbym lewa :)

IMG_20180327_123327_HHT.jpg

IMG_20180327_123353_HHT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Blokady RS są przyjemne. Albo jest wkręcana albo wciskana więc wystarczy tylko mieć przewód dłuższy. Przewody RS są mniejsze wiec mają średnicę zewnętrzną i wewnętrzną mniejszą od Shimano. Zwykły przewód się nie nada. Mam przewód a nawet dwa i końcówki , ale w tym układzie Ci się nie przydadzą. https://www.olx.pl/oferta/przewod-sram-rock-shox-40-60-cm-manetka-xloc-reverb-CID767-IDs0qSb.html

A wracając do mojego posta. Już wszytko sprawdziłem i sprawy się mają zgoła odmiennie. 

Blokady Xloc gdy się zacinają mają pierścień blokady zblokowany lub uszczelka tłoczka spuchła. Zatem trzeba ją rozebrać . Wyczyścić pierścień blokady i prowadnicę, aby wszystko działało  leciutko. Jak się go otworzy to zobaczycie po ilości częsci 4 ze wiadomo co i jak. Czasem pierścień popęka i jest do wyrzucenia cała blokada. Przy okazji mozna wymienić oring uszczelnienia i tu niespodzianka pojedyncze blokady mają oringi 3x1,5 a podwójne 3x1,2 i jeżeli ktoś chciałby zastosować oring ciut grubszy o 0,1 to może się zdziwić że nie będzie możliwości złożenia tłoka. 

Edytowane przez Pinifarina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam przepraszam że podpinam się pod temat. Mam problem z xloc w Sid xxwc tzn blokada działa odwrotnie. Jeśli jest wciśnięta to amortyzator normalnie pracuje jeśli wyciśnięta to amor jest zablokowany. Odpowietrzenie wszystko wg instrukcji z zestawu do xloc i nic to nie dało. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...