Skocz do zawartości

[wymiana roweru] rozważania i marzenia


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Rzecznik Konsumenta i prawnik uznali inaczej. :P Ja serio mam już dość kontaktów z nimi...odwlekają wszystko tak bardzo, jak to tylko możliwe.


To co, pakować się w karbon, czy lepiej wziąć wypaśniego, lekkiego ameliniaka?

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po "taniości", ale i bez gwarancji pokroju Treka, to nadal wisi Black Adder : http://allegro.pl/wyprzedaz-z-15-000zl-nowy-bulls-deore-xt-rs1-21-i7137395153.html
Pełne XT, koła 1700 -tki, a RS'a można przecież wymienić i wyjdzie jeszcze taniej :icon_cool:
Kwestia chęci posiadania ramy akurat tego producenta i preferencji co do geometrii, bo tu nie jest "progresywnie modna" ;)
https://www.bulls.de/produkt/bulls-blackadder29-572-71041
Jak się nie boisz "niemców" ( chyba nie, skoro był wymieniany Canyon ) i tej geo, to może to być niegłupia "budżetowa" opcja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rower jest u nich bo oddales go ze wzgledu na nie halo obręcze, to maja czas na usunięcie tej hmm usterki. 21 roboczych a w szczególnych przypadkach 28 dni. Kazdy osobny element mogą naprawiac 2 razy. Czyli obrecze 2 razy, rame 2 razy itd. Moze sie myle ale nie sadze. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widzę, że trzymasz bardziej stronę sklepu niż forumowego kolegi..., nieładnie, bardzo nieładnie :no:
Ciekawe czy Ty będąc w takiej sytuacji byłbyś taki cierpliwy i wspaniałomyślny...
Jeżeli jest możliwość zwrotu ( a wydaje się, że jest ), to po co się dalej z nimi użerać - chyba to logiczne, nie sądzisz :icon_question:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzymam strony sklepu tylko mówię jak jest. Jesli kazdy oddawalby na tej zasadzie rower do sklepu i zadal zwrotu kasy po roku, gdyż wymieniono np. Obręcz na 1-2 mm wezsza.. ( tu zgadzam sie ze powinni wymienic na taka sama ew skonsultować ) to byloby nieciekawie. Mysle ze wymienia na dokładnie takie same obrecze jak byly i oddadza rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego, co sklep może, a co nie - wystarczy poczytać KC, art. 560 i 561 z tego co pamiętam.
Ustawa jest tak skonstruowana, że zapobiega nadużyciom, ale jednak daje konsumentom mnóstwo możliwości.

@KrissDeValnor Ty to chyba fanem Bullsa jesteś? :D  Rowerek spoko, ale...nie podoba mi się. :( No i ten RS1...

@chudeusz09 i jaką markę wybrałeś?

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheJW napisał:

W dalszym ciągu rower nie został doprowadzony do stanu używalności. W związku z tym skonsultowałem temat z prawnikiem (dobrze mieć kogoś takiego w rodzinie ;)) i okazało się, że w tej sytuacji sprzedawca ma już niewiele do powiedzenia poza zaakceptowaniem żądania odstąpienia od umowy, zwróceniem pieniędzy i odebraniem towaru.

A tak dla jasności, to rower został naprawiony, wadliwa część została wymieniona na nową sprawną , która umożliwia dalsze korzystanie z roweru... a to że ta część nieznacznie odbiega parametrami od tej fabrycznie montowanej, to nie jest podstawa do odstąpienia od umowy. Do tego pamiętaj że jeśli Spec np wycofał się z produkcji/montażu tych obręczy w rowerach (bo były wadliwe), a zamontowali Ci obręcz obecnie oferowaną przez Speca, to możesz im naskoczyć i Twój 'rodzinny' prawnik Ci nie pomoże. Jak Ci chlaśnie rama która ma X lat to też Ci ją wymieniają w ramach gwarancji na obecnie produkowaną, która może odbiegać parametrami od tej która uległa awarii. Więc ja bym tu nie dzielił jeszcze skóry na niedźwiedziu i nie zakładał że w 2 tyg dostaniesz pieniądze, bo może się to otrzeć o sąd i skończyć w 2019 :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobra, nie wnikając już w to jak sprawa się rozwinie/zakończy, bo rozumiem, że nowy rower tak czy siak jest w planie, to może coś pokroju : https://www.merida-bikes.com/en_int/bikes/hardtails/cross-country-marathon/2018/big-nine-6000-9116.html :icon_question:
U nas katalogowo 11 k bez złotówki - sporo, ale wiadomo, że poniżej 10 k to z palcem w pupie byłaby do wyrwania - pytanie jak z dostępnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

pytanie jak z dostępnością...

Ano...zamiast Speca miała być Meridka (chyba 800), ale się okazało, że nigdzie w Europie jej nie ma...

Jeszcze nawiązując do tego, co pisze @Alsew i tych 2 tygodni - może się pospieszyłem, bo mam świadomość, że to może się tak szybko nie skończyć (i znając nasz piękny kraj, tak właśnie będzie).
Drugą kwestią jest to, że Ty mi tu o gwarancji:

13 minut temu, Alsew napisał:

Do tego pamiętaj że jeśli Spec np wycofał się z produkcji/montażu tych obręczy w rowerach (bo były wadliwe), a zamontowali Ci obręcz obecnie oferowaną przez Speca,

a ja cały czas mówię o rękojmii. Umowy nie zawierałem ze Specem, tylko ze sklepem. To, czy i co produkuje Specialized oraz skąd sklep weźmie części do naprawy, naprawdę mi w tej sytuacji dynda. ;) To sprzedawca jest odpowiedzialny za doprowadzenie towaru do stanu używalności i zgodności z umową, a nie producent ramy, amortyzatora czy jakiejkolwiek części. Możecie nazwać mnie "Typowym Januszem", ale nie po to wydaję ciężko zarobione pieniądze, żeby potem ktoś mi wciskał taki kit. Bo to, moim zdaniem, robią - wciskają mi kit. A to skakanie mi do gardła, bo walczę o swoje, to też takie...typowo polskie. ;)
Tak jeszcze na marginesie - Spec produkuje obręcze i 22 mm, i nawet 25 mm! Po prostu sklep, dystrybutor czy ktokolwiek inny chciał pozbyć się śmieci z magazynu.

No ale...mam już dość tych formalności, ustaw i innych pierdół. Co będzie - czas pokaże. Obiecuję, że poinformuję Was o rezultacie i w razie potrzeby - posypię głowę popiołem. A póki co chciałbym prosić, żeby pozostawić ten temat i wrócić do istoty tego wątku, czyli wyboru nowego roweru, który tak czy inaczej będę musiał kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

nie po to wydaję ciężko zarobione pieniądze, żeby potem ktoś mi wciskał taki kit

Nie przeszkadzało Ci że dostajesz w ramach reklamacji duuuużo lepsze piasty, prawda? Ale nieco gorsze obręcze uznałeś za powód do zerwania umowy?

Godzinę temu, KrissDeValnor napisał:

trzymasz bardziej stronę sklepu niż forumowego kolegi..., nieładnie, bardzo nieładnie :no:

Jakaś forumowa sekta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taaa..., pogadajta se...
Proponuję zakończyć to wytykanie w tym temacie - niby temat nie mój, ale jak teraz te przepychanki mają być motywem przewodnim, to może po prostu założyć nowy temat : "kupię rower w budżecie x", a ten zamknąć do czasu wyjaśnienia sprawy.
W sumie to się zastanawiam co ja tu jeszcze robię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waza napisał:

Nie przeszkadzało Ci że dostajesz w ramach reklamacji duuuużo lepsze piasty, prawda? Ale nieco gorsze obręcze uznałeś za powód do zerwania umowy?

Duuuużo lepsze? Dla liczących gramy byłyby gorsze. :P Te Speca też podobno DT produkuje.
Dlaczego miałbym narzekać na lepsze części, skoro tak jest przykazane? Mają być takie same lub lepsze.

@KrissDeValnor spod palców mi to wyjąłeś. :) Napiszę w wątku zakupowym, albo założę nowy "mam do roz...wydania naście tysięcy". ;)

 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheJW napisał:

a ja cały czas mówię o rękojmii. Umowy nie zawierałem ze Specem, tylko ze sklepem. To, czy i co produkuje Specialized oraz skąd sklep weźmie części do naprawy, naprawdę mi w tej sytuacji dynda. ;) To sprzedawca jest odpowiedzialny za doprowadzenie towaru do stanu używalności i zgodności z umową, a nie producent ramy, amortyzatora czy jakiejkolwiek części. Możecie nazwać mnie "Typowym Januszem", ale nie po to wydaję ciężko zarobione pieniądze, żeby potem ktoś mi wciskał taki kit. Bo to, moim zdaniem, robią - wciskają mi kit. A to skakanie mi do gardła, bo walczę o swoje, to też takie...typowo polskie. ;)
Tak jeszcze na marginesie - Spec produkuje obręcze i 22 mm, i nawet 25 mm! Po prostu sklep, dystrybutor czy ktokolwiek inny chciał pozbyć się śmieci z magazynu.

Już nie trolluj kolego!!!  Rower został doprowadzony do stanu użyteczności i tyle w temacie! Z tego co napisałeś to wymienili Ci na obręcze o tej samej nazwie, co te pęknięte... tak? Więc powiedz mi jak sprawa wyląduje w sądzie, to jak udowodnisz że twoje pierwsze obręcze miały tyle, a nie tyle skoro producenci rowerów nawet w ramach jednego rocznika zastrzegają sobie prawo do zmiany specyfikacji. A Twoje wadliwe obręcze zostały w sklepie... Słabego masz tego prawnika. Piszesz że Spec ma obręcze 22 i 25mm w swojej ofercie a od początku tematu twierdziłeś że miałeś 23 mm, później w jakiejś wypowiedzi twierdziłeś że mają 22,7 mm , następie stwierdziłeś że nie możesz mi podać wysokości bieżnika opony bo masz połamaną suwmiarkę... a następnie stwierdziłeś że nowa obręcz ma tylko 20,5 mm... chociaż w serwisie twierdzili że mają 21 mm. Ciekawe. Więc może kup sobie może dobry przyrząd do pomiarów, zanim zaczniesz chodzić po sądach...

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh jej... Albo nie umie czytać ze zrozumieniem, albo pomija pewne fakty, żeby racja była po jego stronie...

Jeśli chodzi o suwmiarkę, to napisałem Ci "kolego", że urwał się element do pomiaru głębokości. To z reguły taki  długi, wąski element wysuwany z prawej strony urządzenia. Dlatego nie mogłem Ci podać głębokości bieżnika. 

Jak udowodnię, że miałem obręcze 23mm? A jak sprzedawca udowodni, że nie miałem? ;) Żeby zaspokoić Twoją ciekawość - w specyfikacji nigdy nie była podana szerokość obręczy. No ale posiadam oryginalne opaski na obręcze o szerokości... zaskakujące - 23mm! W dodatku 3 sztuki, bo dali jedną w  zapasie. Szczerze mówiąc - nawet nie musiałem mierzyć. Chyba, że zaraz powiesz, iż szanujący się producent zakłada za duże opaski... ;)) 

Obręcze 22mm, 25mm ale i o innych wymiarach są obecnie montowane w rowerach Speca. Wystarczy się zorientować. 

I odnośnie nazwy - nazwa jest inna, ale to akurat ma dla mnie najmniejsze znaczenie.

Jeśli masz jakiś problem, ból tyłka, że ktoś się odważył, czy cokolwiek innego siedzi Ci w głowie, to wal śmiało, a nie uskuteczniasz jakąś partyzantkę. Nie obrażę się, jesteśmy dużymi chłopcami.

 

Najchętniej zakończyłbym temat, ale charakter nie pozwala mi zostawić pewnych rzeczy bez odpowiedzi... Pozostaje czekać na reakcję moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TheJW napisał:

Żeby zaspokoić Twoją ciekawość - w specyfikacji nigdy nie była podana szerokość obręczy. No ale posiadam oryginalne opaski na obręcze o szerokości... zaskakujące - 23mm!

Dowód który można kupić w każdym sklepie Speca...

 

9 minut temu, TheJW napisał:

Szczerze mówiąc - nawet nie musiałem mierzyć

:bomb_ie:

 

10 minut temu, TheJW napisał:

Jeśli masz jakiś problem, ból tyłka, że ktoś się odważył, czy cokolwiek innego siedzi Ci w głowie, to wal śmiało, a nie uskuteczniasz jakąś partyzantkę. Nie obrażę się, jesteśmy dużymi chłopcami.

Sytuacja wygląda tak , jak w restauracji gdzie pracuje moja żona, gdzie ostatnio klient zjadł kanapkę do połowy, a później udawał że zamówił inna. Więc próbował zwrócić tą nadgryzioną i domagał się wg jego mniemania właściwej... Słoma wychodzi z butów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, TheJW napisał:

Chyba, że zaraz powiesz, iż szanujący się producent zakłada za duże opaski... ;)) 

A... tak na koniec, bo już dosyć mojego czasu zmarnowałeś... Tak wygląda przekrój obręczy o szer wew 20mm https://www.dadelo.pl/obrecz-dt-swiss-x-392-pd9980/ Rozumiem że kupiłbyś do niej taśmę 20mm? Od razu widać że nie wiesz o czym mówisz, wątpię czy nawet w życiu oponę sam zmieniałeś... Opaska ma dojść do krawędzi obręczy, a nie do linii rafki która trzyma oponę, do tego zagłębienie w obręczy powoduje, że odcinek między ściankami obręczy jeszcze się wydłuża... więc może nie pokazuj w sądzie swojego 'dowodu koronnego'.:wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...