Skocz do zawartości

[rower] 5 - 6 tys nowe technologie rower "21 wieku" itp


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Alsew napisał:

Dokładnie.

Tylko są pewnie różne roczniki w sprzedaży, różnią się kolorami naklejek itp. Bo o  jakim roczniku mówi tych kół za poniżej 1400 zł?

Na pewno nie druga generacja. I brać Center lock? 

Widzę że czarne piasty z czerwonym logiem mają tarcze na CL a srebrne na 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kamar59 napisał:

Tu tą ale to niższy model piasty inne ? Dużo się rożni od 1501?

Przednia piasta różni się w zasadzie tylko wagą, tylna jest w zestawie dt1501 znacznie lepsza bo ma system Rachter (36 punktów zazębienia),a w tej dt 370 masz klasyczne 3 zapadki. Jak chcesz przyoszczędzić to można złożyć taki zestaw: obręcze 1501, szprychy DT Competition 2,0-1,8-2,0 ; przód piasta dt370, tył piasta dt 350 biało-czarna (technicznie to samo co dt 240 z fabrycznego  zestawu tylko kilka gram więcej) , ostatnio dostałem ofertę za jakieś 1200zł. I myślę że te 200 zł warto dopłacić za Rachter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Alsew
* Ratchet
kamar59
W opisie jest podane "zaplot Daveo", więc ciekawe za ile dałoby radę je wyrwać u Daveo - w podobnej cenie, czy taniej ?
Biorąc pod uwagę późniejsze koszty serwisu, to te 370 są optymalne pod tym względem i zdaje się, że nie ma z nimi problemów mimo tych 3 zapadek ( najlepiej pytać serwisantów ).
Tylko te 22,5 mm względem 19 mm jakoś średnio do mnie przemawia, ale to nie ja kupuję póki co, więc nie moje zmartwienie :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tu zestaw na szerszych 25 mm obręczach : http://allegro.pl/kola-dt-370-sp-dt-xm421-650b-tb2016-od-daveo-i6642829607.html
Wagowo super wypadają te : http://allegro.pl/kola-dt-370-sp-ztr-crest-650b-pillar-od-daveo-i7061769706.html  , tyle że obręcze 21 mm i mniejsza dopuszczalna masa, ale jak się nie skacze po pół metra, to pewnie dają radę - jakby nie patrzeć, to już jest 0,4 kg mniej niż w M1900.
EDIT
Tak patrzę i np. ten zestaw na 350 -tkach też ma podobną dopuszczalną masę, więc to nie jest decydujący parametr ( przynajmniej nie dla przeciętnego amatora XC bez nadwagi ) : http://allegro.pl/kola-dt-350s-sp-xm401-650b-pillar-tb2016-od-daveo-i6292809839.html
O ile ja np. dołożyłbym w porywach te 2 - 3 stówy, żeby mieć jednak szersze obręcze, o tyle kolejnych 3 stów bym już raczej nie dołożył do tych "magicznych grzechotników" 350 -tek, ale oczywiście mogę być w błędzie.
Dla jednego priorytetem będzie niska masa, dla drugiego szerokość obręczy, a dla trzeciego super wypasione piasty.
Czwarty powie, że chce mieć wszystko i zapłaci x 2...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Alsew
* Ratchet

Fakt :D

10 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Tylko te 22,5 mm względem 19 mm jakoś średnio do mnie przemawia,

To też jest kwestia o której myślę ale jak by spojrzeć procentowo to masz prawie 20% szerszą obręcz...

 

7 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Te xm 421 byłyby optymalne, tylko cena :down: Obręcz 25mm jest szersza od 22,5mm o 10 procent, a koła  na tych szerszych obręczach są 40% droższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Alsew
* Ratchet
kamar59
W opisie jest podane "zaplot Daveo", więc ciekawe za ile dałoby radę je wyrwać u Daveo - w podobnej cenie, czy taniej ?
Biorąc pod uwagę późniejsze koszty serwisu, to te 370 są optymalne pod tym względem i zdaje się, że nie ma z nimi problemów mimo tych 3 zapadek ( najlepiej pytać serwisantów ).
Tylko te 22,5 mm względem 19 mm jakoś średnio do mnie przemawia, ale to nie ja kupuję póki co, więc nie moje zmartwienie :icon_cool:

A ten za plot Daveo, nie znałem to jakaś dobra marka? Wszedłem na ich stronę to też mają gotowe koła.

A co tak się boicie tych 22,5 mm czy 19 mm ? 19 mm to pewnie znowu moda jakaś nowa? Ciekawe moje Rodi Row Edge ile mają mm i w ogóle ważą.

I cały czas mówimy o piastach przód 15 i tył 12? Ten Haibike ma tył 142x12?

15 godzin temu, Alsew napisał:

Przednia piasta różni się w zasadzie tylko wagą, tylna jest w zestawie dt1501 znacznie lepsza bo ma system Rachter (36 punktów zazębienia),a w tej dt 370 masz klasyczne 3 zapadki. Jak chcesz przyoszczędzić to można złożyć taki zestaw: obręcze 1501, szprychy DT Competition 2,0-1,8-2,0 ; przód piasta dt370, tył piasta dt 350 biało-czarna (technicznie to samo co dt 240 z fabrycznego  zestawu tylko kilka gram więcej) , ostatnio dostałem ofertę za jakieś 1200zł. I myślę że te 200 zł warto dopłacić za Rachter.

Czyli technicznie to http://allegro.pl/kola-dt-350s-ex471-650b-competition-od-daveo-i6292838787.html

Bo ten zestaw ma 1830 g a tamten 1600 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Daveo to kolega z forum, który zawodowo zajmuje się zaplataniem kół i sądząc po opiniach, to faktycznie robi to "zawodowo".

Teraz jest moda właśnie na szersze obręcze, jako na te, na których lepiej się układają szerokie opony - dzięki temu ich szerokość wykorzystywana jest w maksymalnym stopniu.

Tak, mówimy o piastach 15 i 12, zresztą przy opisie danego zestawu jest zazwyczaj podane jakie konwersje piast są możliwe, bo np. nie każdy ma ramę pod 12 -tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Daveo to kolega z forum, który zawodowo zajmuje się zaplataniem kół i sądząc po opiniach, to faktycznie robi to "zawodowo".

Teraz jest moda właśnie na szersze obręcze, jako na te, na których lepiej się układają szerokie opony - dzięki temu ich szerokość wykorzystywana jest w maksymalnym stopniu.

Tak, mówimy o piastach 15 i 12, zresztą przy opisie danego zestawu jest zazwyczaj podane jakie konwersje piast są możliwe, bo np. nie każdy ma ramę pod 12 -tkę.

A dlaczego zawsze piszą, że bębenek sram jest z dopłatą 50 zł co jest lepszy od shimano?  Wtedy trzeba inna kasetę stosować?

 

I jaka jest średnia zysku w wadze z przejścia z dętki na Tubless przy komplecie kół? Bo jak ma być 200 g to chyba mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamar59 napisał:

A dlaczego zawsze piszą, że bębenek sram jest z dopłatą 50 zł co jest lepszy od shimano?  Wtedy trzeba inna kasetę stosować?

 

Sram jest droższy i dedykowany do kasety z najmniejszą koronką 10T

 

2 minuty temu, kamar59 napisał:

I jaka jest średnia zysku w wadze z przejścia z dętki na Tubless przy komplecie kół? Bo jak ma być 200 g to chyba mało?

To zależy jakie masz ciężkie dętki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alsew napisał:

Kasety Srama 12 rzędowe i niektóre 11 rzędowe wymagają bębenka xd. Do kaset 10 rzędowych potrzeba bębenka Shimano.

Wkurza mnie ta kaseta sram bo jest czarna i się porysuje od łańcucha i brzydko wygląda to. To bym wymienił sobie na coś innego srebrna kasetę 10rz  obojętnie jaką i będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamar59 napisał:

Wkurza mnie ta kaseta sram bo jest czarna i się porysuje od łańcucha i brzydko wygląda to. To bym wymienił sobie na coś innego srebrna kasetę 10rz  obojętnie jaką i będzie pasować?

Akurat tak prędko się wcale nie rysuje, a nawet jak się już porysuje to porysowane są tylko zęby. Wizualnie najlepiej wypada Sram. Nawet wysokie modele Shimano wyglądają kiepsko usmarowane błotem. To oczywiście z uśmiechem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu ostatnio taki kolega który kupił Focusa w carbonie i została mu tylko rama i sztyca siodła:rolleyes: Więc to nie jest nic nadzwyczajnego, tym bardziej że wszystkie części rowerowe dosyć szybko znajdują nowych właścicieli. Warunkiem jest to, żeby rama w 100% pasowała bo inaczej, całą operację można o kant d... rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alsew nadal jest :) , a nie był .

potwierdzam, zdecydowałem się na zakup roweru dla samej ramy i projekt się udał. Wszystkie założenia zrealizowałem, części sprzedane.

Jest z tym trochę pracy, ale składasz rower pod siebie, od samego początku  celowałem w konkretne części i wszystko udało mi się kupić. Aktualnie rower czeka na złóżenie, mam wszystko gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...