Skocz do zawartości

[Koło] Przednie 29'' do ok. 500-600zł.


mk45s

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wracam do intensywniejszego jeżdżenia po 2-3 latach przestoju.

Chciałbym wymienić przednie koło pod nowy amortyzator na sztywnej osi. Przeznaczyłem sobie na ten cel 500-600 zł (oponę i dętkę już mam).

Posiadam Kross Level B6 2012r. Obecnie ważę 97-99 kg, ale 3 lata wcześniej ważyłem 85 i na koniec sezonu chciałbym wrócić do tej wagi. Jeżdżę po umiarkowanie trudnych bezdrożach, trochę błota, korzeni, piasku. Chciałbym w tym roku po raz pierwszy wystartować w maratonie. Zupełnie amatorsko i for fun.

W cenie do 600zł max chciałbym kupić przednie koło: obręcz, szprychy, piastę, sztywną oś. Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk45s Przy takim budżecie to możesz sobie pozwolić na piast DT 350, do tego odpowiedni moim zdaniem będą obręcze DT m442. Szprychy możesz dać cieniowane do 1.8mm jak zależy Ci na większej wytrzymałości lub do 1.6mm jak chcesz trochę urwać z wagi, koszta te same.

Przykładowo koło mogło by wyglądać tak:

  • Piasty DT 350 Straight Pull 28h 15mm
  • Obręcz DT M442 29er 28h
  • Szprychy DT Competition 

Cena takiego koła będzie do 550zł (u mnie możesz takie kupić za 520zł)

W przyszłości zakup tylnego koła to koszt około 850zł (trochę więcej niż górne widełki jaki zakładasz, ale tutaj warto trochę więcej wydać)

Jak co sztywna oś to element widelca, powinien być w komplecie z widelcem. Nie kupuje sie osi razem z kołami

 

8 godzin temu, jaro0011 napisał:

@dawid Planuje na wiosnę dokupić koło przednie i ciekawy jestem ile wyjdzie PLN za koło przednie na piaście DT 370 oś 110/15 i 28h, obręcz M442 i szprychy Pillar?

Ogólnie to nie ma piast DT 370 Boost Straight pull 28h. Musiałbyś zdecydować się na DT 350 lub upolować piastę pochodzącą z demontażu gotowych kompletów DT, aktualnie takie piasty krążą po allegro, bo na jesień DT wypluło dużo takich kompletów na żer handlarzy :)

Jak co to pisz na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...