Skocz do zawartości
akostarek

[Wybór roweru] Focus Black Forest Light vs Kross Level 7.0 29

Rekomendowane odpowiedzi

akostarek

Witam serdecznie,

utknąłem w martwym punkcie, obydwa rowery w podobnej cenie, sztywne osie, Hamulce M395...

Focus Black Forest Light 29 2017 cały na SLX 2x11, Kross Level 7.0 29 2018 pomieszane grupy (2x10, ekonomicznie ale ujdzie), W focusie obręcze 21mm marki własnej (podobno alexrims), Kross na WTB i23 podobno już tubeless (pewnie zalane). Po wymianie opon rowery wylądują w podobnej wadze (fabryka 12,4 dla Focusa, 12,2 dla Krossa). Co byście polecili dla regularnie jeżdżącego amatora (możliwe starty XC w okolic) preferującego raczej sportową pozycję na rowerze? Jakieś złe doświadczenia z ramami Focusa? (słyszałem kilka przykrych historii z Krossem w roli głównej). Czy napęd 2x11 ma jakąś sporą przewagę ? (finalnie i tak bym chyba kasetę zmienił na max 11-40). Czy można powiedzieć, czy któryś z tych amorów jest zauważalnie lepszy ?   RockShox Recon TK  vs RockShox Recon Silver RL

Trochę obawiam się, że waga krossa mocno zaniżona...

Specyfikacja:

https://rower.com.pl/focus-black-forest-lite-29-591782

https://rower.com.pl/kross-level-7-0-1004347

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gtb

Podstawowe pytanie to jaki rozmiar potrzebujesz bo Kross 29r jest dostępny dopiero od 18".

Recon RL będzie w pracy nieco lepszy od TK za sprawą lepszego tłumika Motion Control.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
akostarek

18 cali będzie optymalne. Dzisiaj oglądałem Focusa... Kiedy prosi się sprzedawców o podanie wagi to dostaje wartości od 12.1 do 12.4kg.. Na żywo lekko ponad 13kg.. Więc raczej odpada bo opony też zwijane założone. Do rywalizacji dodam chyba jeszcze modele 1x11(obecnie mam 26x28 I jak jest więcej niż 10%  terenie  to robi się ciepło) czyli Kross B8 2017... Czy może lepiej szukać czegoś używanego? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta