Skocz do zawartości

[1500] Używany - do streetu, na pumptrack


Szelbii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym kupić sobie jakiś rowerek na przyszły sezon tylko do jazdy po mieście i na pumptracku. Będzie to mój drugi rower obok Rometa Mustanga 1 29. Rower typu street to będzie dla mnie coś nowego dlatego szukam roweru używanego żeby wiedzieć czy to jest dla mnie.

Proszę o rady na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę przy zakupie takiego roweru, szczególnie jeśli chodzi o używkę. Ewentualnie jakich modeli mogę szukać do tych 1500 zł. Znam w sumie tylko marki Dartmoor i NS

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dartmoor i NS, nic innego raczej nie znajdziesz. Może coś na ramach Leader Fox Cocaine/Dragstar, też są wytrzymałe, może jeszcze jakaś Kona Shred, Kross Sign DS. 

 

Przy tej kwocie powinieneś zwracać uwagę wyłącznie na stan roweru. 

 

W pierwszej kolejności rama czy bez niespodzianek, potem koła, amortyzator, hamulce. Reszta to już mniej kosztowne sprawy ale np zapieczona sztyca w stalowej ramie lubi był kłopotliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nada się,o ile dobry stan po oględzinach to potwierdzi. 

 

Zerknij czy koła są proste, piasty bez luzów, amortyzator podobnie - czy jakoś znośne pracuje i nie ma luzów, czy sztyca nie jest zapieczona (częste w stalowych ramach), czy korba nie ma luzów no i czy rama jest okej - akurat fabryczny lakier w Holy był dość trwały.

 

No i Holy to bardzo mała rama, typowo do streetu, zwykła jazda po mieście będzie uciążliwa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/destroyer-jump-dirt-street-dual-dh-enduro-xc-stunt-CID767-IDoLWYq.html
A wypowie się ktoś na temat tego roweru? Boję się trochę tych hamulców hydraulicznych bo wiem, że będą trudniejsze w serwisie w domu. Poza tym chyba fajny amor.

Tamten wcześniejszy na razie odpuszczam bo gościu nie chce podać żadnego info nt. stanu technicznego w wiadomości - tylko osobiście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...