Skocz do zawartości

[manetki]9 rzedowe a 10 rzedowe sram


swimfan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Witam,od pewnego czasu probuje kupic manetki sram x.9 ale sa nie dodostania

http://allegro.pl/manetki-sram-x9-3x9-jak-x-0-i7047827896.html

 

Znacznie lepszym rozwiązaniem są Twistery X0

http://www.bikecenter.pl/p1346,sram-x0-3x9s-obrotowe-manetki.html

 

Triggery X9 przy nich wypadają mocno średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wszystko fajnie :0 tylko wychodzi ,że muszę kupic komplet bo jak to bedzie wygladalo;p(lewa manetka triggery z prawej obrotowa).

Niby durnykot chwali obrotowe ale ja kilka lat temu zlapalem dziwny stereotyp ze to obrotowe dodwali do rowerow marketowychi  nie  jestem przekonany jeszcze czy będe zadowolony z obrotowych :w00t: .

Wydaje misie ,że  kiedys jak serwisowalem x.9  jakos zle zlozylem  ze nie dzialala w pełnym zakresie (chyba tylko 5 beigow uzyskałem), wiec moze jednak się da.

Edytowane przez swimfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom te najtańsze "marketowe" Shimano, też potrafią działać wiele lat. A jeśli chodzi o SRAMa to też słyszałem, że obrotowe są lepsze niż Triggery tyle, że nie każdy chce się do nich przekonać z powodów jak wyżej. Stereotyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wbrew pozorom te najtańsze "marketowe" Shimano, też potrafią działać wiele lat.
w rowerze od dzieciaka lub amatora. Nie nadają się do intensywnej eksploatacji. Najwyższy model jest 8 rzędowy ale jego trwałość i cena jest niska .

Gripshifty to inna półka jakościowa. Z nimi jest tak że jak raz spróbujesz to albo się zakochasz albo znienawidzisz. Problemem jest przestawienie się mentalne z cyngli na obrotowe (większość ma cyngle w rowerze, rzadko się zdarza aby były seryjnie) . Dla mnie osobiście Gripshifty to coś najlepszego co Sram popełnił w MTB. Szybkość działania, precyzja i ergonomia to ich wielka zaleta. Prosta budowa (4 elementy)powoduje że są nieśmiertelne. Raz na 8-10 lat zmieniamy gumki....

Ja może mam lekkie skrzywienie bo używam różnych wersji Gripshifta od 20 lat ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...