Skocz do zawartości

[2000] Romet Orkan 4 vs Cube SL Road który szybszy?


Obcy2

Rekomendowane odpowiedzi

@Obcy2 Jakim rowerem jezdzisz? Jest w internecie? Ile ma zebatek z przodu i z tyl? Niech kolega wejdzie sobie na YT i sobie wpisze ,,jak zmieniac biegi w rowerze,, oraz ,,co to jest kadencja,,. Ja w swoim rowerze mam kola 28/35 i przy przelozeniu 42/16 lece ponad 30km/h na plaskim. Wiec ciezko uwierzyc, ze to z rowerem jest cos nie tak. Najbardziej prawdopodbne jest to, ze uzywasz twardych/ciezkich przelozen, a krecisz korba z mala czestotliwoscia. Pamietaj, ze biegi w rowerze sa jak biegi w samochodzie (bardziej jak w motocyklu, ale to nie istotne) i uzywa sie ich niemal identycznie jak w wielosladzie. W samochodzie tez nie ruszasz z 5, prawda? W rowerze jest podobnie. Ze wzrostem predkosc zmieniaja sie biegi w gore. Dlatego nie jezdzi sie na jednym biegu przez caly czas, zwlaszcza po miescie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, nie wydaje Wam się, że przy obecnym napędzie spokojnie takie średnie ( jak zakłada autor ) są do zrobienia :icon_question:

To jest kwestia nogi i kadencji, a jeśli czegoś brakuje w tej chwili, to ewentualnie dokręcenia na zjazdach - tak to widzę, więc jeśli nie ma nogi i kadencji, to nowy rower lub napęd zmienią tylko co najwyżej prędkość maksymalną na zjazdach, a średnia pozostanie na podobnym poziomie lub będzie niewiele wyższa ( to z racji tych zjazdów :icon_lol: ), niestety..., ale może jednak bądźmy optymistami  :icon_cool: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie powiedzieć jakich najlżejszych przełożeń używasz na obecnym rowerze? Czyli jaki blat z przodu i jaka koronka z tyłu? Oczywiście chodzi o podjazdy.

Jeśli takich przełożeń używa na podjazdy,a najszybszy bieg jaki posiada to 42/14 to właściwie używa tylko 2 biegów,więc brak szybkich jest jak najbardziej możliwy.Oczywiście może to być wina kadencji,ale jak ktoś lubi siłowo to co zrobić?

 

 

42/16-18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na własnym przykładzie : jeżdżąc po nizinnym lesie najczęściej na przełożeniach 42/21 i 42/19 ( koło 27,5 ", opona 2,25 " ) mam średnie w okolicach docelowych dla autora.

Kolega co prawda z Krakowa, ale jak porusza się głównie po asfaltach, to spokojnie powyżej 20 km/h średnio powinien wyciągać, powinien, ale z jakiegoś powodu nie wyciąga i nie jest to według mnie kwestia wolnego roweru...

Może by tak na dzień dobry zmienił opony ( chociaż nie wiem jakie ma, ale trudno się od niego czegokolwiek dowiedzieć ) :icon_question::whistling:

W ogóle to temat powinien zacząć się tak : mam taki, a taki rower z osprzętem takim, a takim i chcę podróżować nim szybciej, więc co radzicie :icon_question: , a tu : jaki masz rower :icon_question: - nie wiem... itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim rowerem jezdzisz? Jest w internecie?

Nie ma kiedyś szukałem nie było.

 

 

 

Ile ma zebatek z przodu i z tyl?

Z przodu 3 z tyłu 7.

 

 

 

Nie no, bądźmy poważni... 42/14 nie wyatarcza do poprawienia średniej 16-18km/h?

O ile ta prędkość jest prawdziwa ja ją spisywałem z aplikacji endomondo nie mam licznika w rowerze. Nie wiem na ile ta aplikacja jest obiektywna.

 

 

jaki masz rower :icon_question: - nie wiem... itd. itp.

 

Najbardziej zbliżony do tego co mam: http://www.rowerymerida.pl/produkt536/matts-5-v-rower-merida.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci napisze tak: Jesli planujesz jezdzic rowerem regularnie to kup sobie inny. Jesli chcesz go uzywac kilka razy w roku to sobie daruj. No chyba, ze nie masz co robic z pieniedzmi no to wiadomo. Kto bogatemu zabroni? W rowerze masz 7rz wolnobieg, czyli nie bedzie sie dalo go wymienic na taki z mniejszymi zebatkami, bo takich nie produkuja. Popracuj nad kadencja i kondycja to bedziesz szybciej jechal. Wynik z endomondo powinien byc przyblizony do tego z licznika, ale lepiej zaopatrzyc sie chociaz w jakis podstawowy model predkosciomierza np z oferty sigmy. Podsumowujac, tak jak mowilem ja i moi przedmowcy. Przyczyna powolnej jazdy lezy w tobie, a nie w rowerze. Jednak jesli potrzebujesz to kup lepszy rower, bo obecny jest juz archaiczna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...