Skocz do zawartości

[~ 4000zł] Hardtail - wybór jednego z 4 modeli


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mierzyłem się do roweru Kross Level B8 2017 o rozmiarze 19cali (M) i nie był jakoś znacząco za duży

 

A jak się na nim czułeś ? Bo wymiary mamy bardzo podobne.

 

Porównałem też wymiary ramy obecnej, z tymi na stronie krosa i wyszło na to że tam M (17") jest niemal pod każdym względem większa niż moja obecna. Oczywiście tam jest 29" koło, ja mam 26", niemniej jednak mam tezę że M-ka będzie najlepsza. Porównywać lokalnie na innym rowerze nie wiem czy jest sens, jak geometria będzie inna to wyniki chyba psu na budę. A i tak w praktyce człowiek poustawia sobie siodełko, sztycę itp. po swojemu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, mierzyłem jakieś cudo MTB (nie kross, ale marki nie powiem, jakaś mi kompletnie obca) i nawet nawet. Sprzedawca powiedział abym nie brał KROSS-a bo to lipa nie rowery. Lepiej jakiegoś CUBE czy SPECJALIZED. Ponoć Kross ma jednak słabe ramy, a osprzęt w tej klasie cenowej jest praktycznie identyczny. Co sądzicie o jego wypowiedzi ? Wiem że Wy będziecie neutralni w wypowiedzi, i preferuję Was się dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca powiedział abym nie brał KROSS-a bo to lipa nie rowery.

Ciekawe co by mówił gdyby miał je na sklepie?

 

Lepiej jakiegoś CUBE czy SPECJALIZED. Ponoć Kross ma jednak słabe ramy, a osprzęt w tej klasie cenowej jest praktycznie identyczny.

Cube w tej cenie to jakiś archaiczny wynalazek, a Spec to zupełnie inna półka cenowa... model porównywalny z B7 kosztuje ponad 5 kafli https://www.specialized.com/pl/pl/mski-rockhopper-pro/p/128989?color=240211-128989

Oczywiście o sztywnych osiach w Specy przy tym budżecie nadal można pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz i się nie zastanawiaj!

Fajny, ale chyba to nie to czego autor szuka... Ja bym polecił https://dobresklepyrowerowe.pl/rowery/gorskie-sztywne/cross-country-29/author/modus-29-1 Z tego co widzę to dostępny jest już tylko rozmiar 17 cali, który autorowi będzie pasować z tego co było pisane. Osprzęt może i odrobinę słabszy niż w Krossie ale za to rama to solidny karbon i fajna baza na przyszłość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by mówił gdyby miał je na sklepie?

No właśnie nic. Wróciłem później i sprawdziłem każdy rower, nie ma nic marki KROSS. Góruje u niego marka UNIBIKE i jakieś mało mi znane inne konstrukcje. 

Dlatego pytam Was, a nie łykam co sprzedający mi powie...

 

 

MARIN Pine Mountain koło 27,5+ Silver 2017 - WYPRZEDAŻ - Biker-house Kraków Bierz i się nie zastanawiaj!

Dzięki, ale te dwa modele o których mówię wchodzą w grę.

 

 

Znajomy dzisiaj nabył https://www.trekbikes.com/us/en_US/bikes/mountain-bikes/cross-country-mountain-bikes/x-caliber/x-caliber-8/p/2043600-2018/

Cenowo w moim budżecie. Gorsze części, amortyzator ponoć zbliżony model. Korba ma 2 blaty, nie jeden. Dodatkowo szybko zamykacz zamiast sztywnej osi. Rozmiarowo 17,5 będzie dobry dla mnie. Jego najlepszym atutem jest rama którą wychwalał kumpel pod niebiosa. Ponoć trek też reklamacje lepiej rozpatruje. Wiem że na ramie świat się nie kończy, ale to jest podstawa. Co brać  :icon_question:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak się na nim czułeś ? Bo wymiary mamy bardzo podobne.   Porównałem też wymiary ramy obecnej, z tymi na stronie krosa i wyszło na to że tam M (17") jest niemal pod każdym względem większa niż moja obecna. Oczywiście tam jest 29" koło, ja mam 26", niemniej jednak mam tezę że M-ka będzie najlepsza. Porównywać lokalnie na innym rowerze nie wiem czy jest sens, jak geometria będzie inna to wyniki chyba psu na budę. A i tak w praktyce człowiek poustawia sobie siodełko, sztycę itp. po swojemu,
 

 

Przede wszystkim przepraszam bo się pomyliłem - mierzyłem B9 bo B8 nigdzie nie mogłem znaleźć do przymiarki. Ale one mają podobną geometrię. A czułem, że M jest jednak na mnie minimalnie za duży. Minimalnie to znaczy dotykałem kroczem rury (nie opierałem się, ale dotykałem). Nawet pomyślałem, że jeśli moje buty na rower są odrobinę wyższe to byłoby już ok (ale w domu okazało się, że nie są wyższe). Także jeśli masz np. 1cm większy przekrok to już będzie dobrze bo będziesz miał właśnie ten 1cm luzu). Długość ramy była ok, chociaż oczywiście co kto lubi (B9 M ma 606 a mój B8 S ma 600).

Jeżeli jesteś z Krakowa to możemy zrobić mini-ustawkę i przymierzysz się do mojego B8. A na Skorupki w GoRide mają B9, więc też możesz przymierzyć.

To porównanie do obecnego roweru robiłem tak samo. Miarką mierzyłem mój stary i porównywałem do tabelki geometrii. Efekt - jestem zadowolony z dobranego rozmiaru. Z tym, że ja mam crossa na 28" kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wyboru producenta (Trek, Kross, Specialized...) to zacytuję siebie samego z innego wątku:

TREK

- Pękła mi rama.
- Gdzie mamy wysłać nową?

KONA
- Pękła mi ...
- Tak wiemy, już wysłaliśmy do sklepu nową na podmiankę.

DECATHLON
- Pękła mi rama.
- Proszę przynieść rower do najbliższego sklepu. Wymienimy jak będziemy umieli.

KTM
- Pękła mi rama, ale rower jest już po gwarancji.
- To nie powinno się wydarzyć. Ramę wymienimy na nową, ale będzie to nowszy model bo ten jest już nieprodukowany. Przepraszamy za kłopot.

SPECIALIZED
- Czy już pękła Panu rama w S-Works, bo możemy wymienić?

GIANT
- Pękła mi rama.
- A ile pan waży, bo jak więcej niż w gwarancji pisze, to mogą być problemy.

TESCO
- Pękła mi rama.
- Pan pójdzie na salę i popatrzy w kartonach z rowerami czy został jeszcze jakiś z całą ramą.

ALLEGRO / OLX
- Ale ta rama jest pęknięta!
- [Abonent czasowo niedostępny]

KROSS
- Pękła mi rama.
- A czy ma Pan jeszcze gwarancję? Ile Pan waży? Nie wymieniał Pan czasem czegoś, typu gripy na przykład. A tak wogóle to pewnie rower był źle użytkowany. Przegląd po miesiącu był w autoryzowanym serwisie? Wymiana może i cztery miesiące potrwać, wie Pan? Ramy MTB w tym rozmiarze się skończyły, ale możemy dać od roweru miejskiego od ręki. Nie w sumie nie możemy, bo też się skończyły. Za drobną dopłatą możemy wymienić na niższy model od ręki, ale za przekładkę części Pan płaci. Nie wiem w sumie, muszę sie skonsultować.

 

Wszystkie powyższe sytuacje rzeczywiście miały miejsce  :thumbsup:
Gdybym miał kupić nowy rower to wolałbym dwie klasy niższą grupę sprzętu (XT-->Deore), ale dobrą ramę i fajne koła niż zostać ze słabą ramą. Dlatego też TREK i Specialized się cenią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze nad wielkością ramy . Ja przy kołach 26 miałem 17cali. Przy kołach 27.5  mam rozmiar 40 (ok 15,7 cala) jest idealnie a wzrostu mam też 172cm. Przy ramie 45cm byłbym regularnie obijany po klejnotach. Jeżeli jeździsz w terenie to kilka centymetrów prześwitu = mniej bólu. Dlatego zrezygnowałem z koła 29. Żona ma ten sam rower z ramą 45cm (kupiony jako pierwszy) dla mnie okazał się zdecydowanie za duży. Wbrew pozorom cm w jedną czy drugą stronę wpływa znacząco na komfort ,szczególnie w terenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... kupuję Treka. Za tym Krossem za dużo osób jest na nie. I dość często jest mowa o tym że rama, de facto najważniejsza część w rowerze, jest jego kulawą stroną. Pisał jeden z Was że co było a nie jest... no ale echo pozostaje. Poza tym w sieci można doczytać o problemach Krosa z ramami w nowszych modelach.

 

Co do ramy, poproszę jeszcze o dłuższą jazdę w okolicy by nie kupić bubla.

 

Tak więc BARDZO dziękuję wszystkim wypowiadającym się w temacie za wskazówki i pomoc. Mam nadzieję że nie będę już na forum pisał o problemach z tym sprzętem :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...