Skocz do zawartości

[endurance] Synapse czy Roubaix


marcel089

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozważam zakup jednego z tych dwóch modeli:

 

Cannondale Synapse

Specialized Roubaix Comp 2017 Road Bike | ROAD BIKES | Evans Cycles

 

czy

 

Spec Roubaix Comp 2017

Rower SPECIALIZED ROUBAIX COMP 2017 - Sklep Rowerowy Rybczyński-Bikes Poznań

 

Oba w granicach 12000.

 

Ktoś zna wady/zalety, poleca albo odradza któryś? Ewentualnie może w ogóle coś innego? Będzie to moja pierwsza szosa.

 

Ma być:

 

1. Karbonowa rama typu endurance - komfort jazdy przede wszystkim

2. Osprzęt 105, jeszcze lepiej Ultegra.

3. Hamulce tarczowe (hydrauliczne)

4. Napęd kompakt + 11-32.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad tym:

https://www.canyon.com/pl/road/endurace/2018/endurace-cf-sl-disc-8-0.html

lub model wyżej na lepszych kołach i z węglowym kokpitem:

https://www.canyon.com/pl/road/endurace/endurace-cf-sl-disc-8-0-sl.html

 

Spec świeci RD Ultegra a łapy ma z poziomu 105, w Synapsie masz podstawowe koła i zwykłe ośki. Canyon w obydwu wypadkach ma pełne nowe grupy osprzętu i lepsze koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku rozważałem oba te modele. Wyższy niestety zbytnio przekracza mój budżet.

 

Jest tylko jeden szkopuł, mianowicie korba półkompakt. Muszę mieć kompakt (bóle kolan w przeszłości i sporo podjazdów na moich trasach). Pytanie ile musiałbym dołożyć do interesu, zakładając, że sprzedam tą z kompletu i dokupię nową.

 

No i konieczność zakupu online, jednak co w sklepie na miejscu to na miejscu. I jak jest z serwisem Canyon'a w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisu to jest w szczecinie lecz nie ma wymogu serwisowania w konkretnym punkcie. 

Ból kolan mógł mieć wiele innych powodów takich jak ustawienie siodła choćby czy kadencja (powiązane). Sama zmiana na kompakt powinna się odbyć dość tanio lub bez kosztów. Z drugiej strony nowa uletgra obsłuży kasetę 11-34, nie lepiej zachować szerszy zakres na korbie 52 -36 a te dwa zęby dołożyć na kasecie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower składa się z ramy i reszty komponentów. Te wyprodukowane przez producenta roweru (w tym wypadku rama, sztyca, kokpit) są rozpatrywane bezpośrednio przez producenta (w sklepach jest podobnie lecz ścieżka reklamacji jest dłuższa).

Za komponenty odpowiadają lokalni dystrybutorzy danych producentów (Shimano, DT itp).

 

Szybko w przypadku sklepu może przebiegać reklamacja lampki za 30 zł, gdy pęka rama odbywa się to tak samo. W przypadku Canyona różnicą jest to że kontaktujesz się bezpośrednio z producentem a nie pośrednikiem-sprzedawcą.  Najczęściej do rozpatrzenia reklamacji wystarcza dokumentacja fotograficzna. 

 

Wróciwszy do kompaktu i semikompaktu, nie ma co się zdawać na odczucia 50x34 kontra 52x36, 2 zęby różnicy na lekkich przełożeniach.

Porównaj:

http://www.ritzelrechner.de/?GR=DERS&KB=34,50&RZ=11,12,13,14,16,18,20,22,25,28,32&UF=2150&TF=90&SL=2.6&UN=KMH

przeciw

http://www.ritzelrechner.de/?GR=DERS&KB=36,52&RZ=11,12,13,14,16,18,20,22,25,28,32&UF=2150&TF=90&SL=2.6&UN=KMH

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj Speca i generalnie Roubaix zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Kierownica rzeczywiście mocno pracuje, prawie jak mój Suntour w Romecie. Jestem w stanie uwierzyć, że może skutecznie wytłumić większość drgań. W ogóle to bardzo ciekawy patent z tym amortyzatorem, który odcina kierownicę zaraz pod mostkiem, zachowując w ten sposób sztywność układu rama - widelec. W zestawie są trzy sprężyny o różnych sztywnościach, akurat była założona średnia. Myślę, że najtwardsza będzie w sam raz. Na tą chwilę jestem najbliżej zakupu Speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...