Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] wolno odbija - Bionicon Golden Willow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum i witam wszystkich tu obecnych

 

Mam problem z amortyzatorem przednim w Bionicon Golden Willow

Amor bardzo powoli wraca po ugięciu do swojego pierwotnego kształtu

Golden Willow to bardzo specyficzna konstrukcja. Amor przedni zespolony jest z tylnym dzięki temu możliwa jest zmiana geometrii ramy i skoku zawieszenia. Tyl działa ok i można regulować odbicie, a z przodu nie ma żadnych nastaw. Amor był w serwisie został wyczyszczony wymieniony w nim olej

Czy ktoś miał do czynienia z tym rowerkiem? Wiem ze są  dodatkowe tłumik do tego modelu tylko gdzie je znaleźć. Może są jakieś zamienniki tych tłumików. 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że rower został przerobiony na elektryka a samego amora nie odkręcę bo jest zespolony z damperem. Mieszkam w okolicach Żywca i uważam ze lokalni znają się na rzeczy jednak bionicon to dla nich nowość. Potrzebuje kogoś kto to serwisował tuningował itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Kto go serwisował? Serwis które się zajmuje widelcami, czy taki zwykły rowerowy? Bo zwykły rowerowy często twierdzi że się zna, a najprostszego powietrznego RS'a nie ogarniają!

 

Wiesz Phoe, już kilka razy poprawiałem zawieszenie po wielkim i niezwykłym serwisie rowerowym  gdzie nazwa zaczyna się na "B" a ostatnio nawet  na "S". Przy czym ten ostatni to nawet niezły wałek zrobił bo klientowi wymienił uszczelniacze olejowe i kurzowe na takie co to można za małe pieniądze na alledrogo kupić a klienta skasował jak za oryginalne uszczelki pewnej włoskiej firmy na "M". 

Ja zaś, o zgrozo, pracuję w takim zwykłym serwisie rowerowym i nie wiedzieć czemu ci ludzie wciąż wracają...

Więc albo skończysz pisać bzdury albo ja Ci w tym pomogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na stronę Bionicona, tam jest kilka PDFów o tym wynalazku, m.in ustawienie systemu i tepe. Może gdzieś coś nie jest ustawione jak należy.

http://evo.bionicon.com/downloads/

Na stronce Bionicona byłem już dawno. bo w polskim necie nic na jego temat nie znalazłem. Niestety nie jestem ekspertem w dziedzinie amortyzatorów i nie potrafiłem znalesć rozwiązania do mojego problemy. Może ktoś ma pomysł,trik (oleje, sprężyna, tłumiki) aby powrót następował szybciej. w tej chwili amor zachowuje się jakby miał ustawione maksymalne tłumienie odbicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja mam taką luźną myśl - spróbuj spuścić powietrze z układu całkowicie i napompować od nowa. Druga myśl to zapowietrzony przedni amor albo zbyt gęsty olej. Zasada przy serwisie amortyzatora jest też taka, że zaczynamy od ustawienia wszystkich regulacji na najmniejszą wartość i dopiero go otwieramy. Może przy serwisie przestawiono Ci wewnątrz widelca wartość tłumika? Tak czy inaczej nie masz wyjścia i musisz oddać zawieszenie w ręce kogoś kto ma o tym pojęcie. Podzwoń po serwisach w Polsce może ktoś zna pracę układu. Możesz się też rozejrzeć za serwisem u Czechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Masz wentyle na górze w prawej goleni amorka?

Czy ustawiałeś system zgodnie z procedurą Bionicona? Zakładam,że masz pierwszą generację systemu,więc w grę wchodzi pompowanie systemu przy otwartym układzie ( otwieranie na gorze prawej goleni ).

 

 

Jak odpowietrzyć amortyzator

Nie amorek, ale tłumik tłumienia kompresji i odbicia - w Twoim będzie cieżko , bo (chyba) masz zamknięty kartusz.

 

 

Czy 4ml oleju które wlewa się do goleni może mieć taki wpływ na prace? Jeżeli tak, to rozumiem,że powinienem wlać rzadszy olej. Jakiś polecasz?

Nie. Układy tłumiące starszego typu jeździły na większych ilościach oleju. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...