Skocz do zawartości

[Suport] prośba o ocenę stanu


krossb3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś podczas czyszczenia napędu zauważyłem/usłyszałem dość głośną pracę suportu.Poza tym odnoszę wrażenie że troche ciężko pracuje-korba nie obraca sie swobodnie... Poniżej link do filmimu. Suport to tylko SR Suntour montowany orginalnie w Krossie B3. Zrobiłem na nim ok 10 tys. Jak oceniacie jego stan? Czy już czas na wymianę i coś porządnego? Jeśli tak to co polecacie?

 

https://drive.google.com/file/d/1RzSPbrgbARwNlK9Kk4GQbdUqxINl-6dr/view?usp=drivesdk

 

Z góry dzięki za wasze opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie blat krzywy a osłonka.

 

Kręci się jak głupi, tak ma być. Że szumi... Możesz wykręcić, wybić miskę, otworzyć z jednej strony dekielek łożysk, wypłukać co tam jest i wcisnąć dobrego, naprawdę dobrego smaru do oporu. Np Mobigrease XHP-222. I okaże się, że suport przeżyje rower. A Smar się przyda do wszystkiego innego co tam w rowerze się smaruje i będziesz miał pretekst do rozbierania i serwisowania w długie, zimowe wieczory.

 

A jeśli kupujesz to ustal długość osi i kup. Polecam Neco z miskami aluminiowymi i dodatkowymi uszczelnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...